[BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od volf-m »

Já už na klasickým vrakovišti dlouho E38 neviděl. Když už se někde objeví, tak je to vždycky kus, ze kterýho vlastně není co vzít. Všechny ty individual introše, stolky, lednice, zadní monitory se dostaly cenově uplně do nesmyslu. Co jsem nedávno viděl jednu diskuzi na FB, tak lidi si za to vlastně můžou sami a jsou rádi, že za každou kravinu platí desetitisíce.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od Filozof »

no taky to nechápu ... co jsme měli malej kolektiv nadšenců tady na vyškovsku - brněnsku tak jsme to mezi sebou handlovali vše za pakatel něco zdarma něco za 200-500kč ... a blbosti za kafe na benzíně či čokoládu což bylo super ...pak to někde vidím za 2litry a podobně dneska to jen kroutím hlavou....ale chápu že pěknej stav má svoji hodnotu.

Když jsem sháněl krásné dveře dvoje na svou e38 nebyli v barvě nikde k sehnání ... no a to jsem hledal snad 3-4měsíce ...pak jsem to vyřešil komplet přestříkáním krásných dveří na černou i s blatníkama ale stálo mě to vše ranec prostě. A zanedlouho se objevila v inzerci Schwarz pěkná e38 na díly ... to je prostě pech ...když to člověk sháněl nikde nikdo neměl ... a když to pořeší ...hned se něco objeví.

A tak je to se vším ... bud je ten díl drahej nebo není.

Kdybych chtěl krásnou stropnici za litr nikdo mi to nedá... a pokud vezme si 3K
...přitom je to stará stropnice ...a to samé si vezme i čalouník s novou stropnicí pokud ji nachystám...on mi to natáhne nově a mám na 15-20let jistě klid. Přitom často ty staré díly jsou prostě jeté a měli by stát pakatel v rámci stovek... ale někteří to vyhnali zbytečně vysoko no a to už je jinej příběh.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
LukesE39
Příspěvky: 23
Registrován: úte črc 14, 2015 6:41 am
Bydliště: Pardubice

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od LukesE39 »

Tady u nás se tak cca 6 let zpět objevila na vrakáči orientblau E38 735i, chlap to tam dal jen proto, že nechtěl řešit nic s prodejem, reklamacema apod.. Byla úplně obyčejná, bez výbavy, ale taky bez koroze. Tenkrát jsem jezdil jen v 46kách a 39kách, tak mě to zas tak moc nezajímalo.. Auto jsem si mohl za 35 tis. očesat do šroubku, s tím, že tam muí zůstat holá kastle. Vykašlal jsem se na to.. Loni jsem tam zajel, poněvadž jsem pořeboval nějakou plechařinu v orient bez koroze, tak jsem chtěl zkusit jestli tam ještě neco z ní není. Auto tam stále visí, kompletní, ale už z toho neprodaj ani šroubek. Majitel vrakáče prej čeká, až ty díly budou stát úplnej nesmysl :D
E38 730d 02/01 Imolarot
E38 740i 02/98 cosmoss
E65 730d Toledoblau

Ex E38 730d 02/00 Orient
Ex 3x 728, 740d
PRAHAV8

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od PRAHAV8 »

U nás na vrakči e38 ani nevedou už skoro. Mají tam jen staré věci cca 5let zpět kdy ty auta ještě brali ale už nové auta nechtějí. Nabízel jsem jim jednu svojí e38 za 20tis a nic. Ještě občas berou e39 ale ze 7er hlavně e65. Je ale pravda že když něco potřebuji na e38 a mají to tak mi to dají skoro zadarmo :P Občas jsem kupoval ještě přes bazoš díly ale všichni jsou to jen nenažrané mrdky. :D Stačí si občas jen vyslechnout některé místní členy a jejich zkušenosti s koupí dílů z vraků kdy díl měl na 10000% fungovat ale byla to jen kupa hoven když to rozebrali. :evil:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od Filozof »

PrahaV8 no právě je to pech a na mašli někdy, člověk aby si vše sám rozebral a zjistil funkčnost ... nebo kupoval jen nové věci ... ideální by bylo nějaká autoburza kde by byli jen BMW a spousty 7er kde by si člověk vybral ideálně za lidové ceny vše co má na seznamu a potřebuje vyměnit ... Pokud bych dojel za některými překupníky asi bych se nedoplatil ... díly od 1-2tis nahoru a to jsou ceny jak na skoro fkové modely. :?

U nás na vrakovišti byla před lety jedna e38 ale byla tak odřená z poloviny že mi ji bylo líto.
No ale co mě dostalo kufr neměl rez to a pravá strana byla taky krásná bez rzi jako nová brokatrot metalic... evidentně to moc nejezdilo v soli a dešti...

Nebo mi jeden tady nabízel pár let zpátky celou kastli za odvoz či kafe apod.
Jinak vrakoviště v holubicích to je tragedie ... starej díl je dražší jako novej ...a když na to poukážu řekne mi at jdu pro ten novej že jej to nezajímá že potřebuje vydělávat a není charita :roll: :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
PRAHAV8

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od PRAHAV8 »

Holibice myslíš Ondru a jeho servis? Nevím kde tam je ani vrakoviště. Máš odkaz?
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od Filozof »

https://mapy.cz/zakladni?x=16.8214190&y ... &id=496408

EuroVRAK

Holubice 127
683 51 Holubice
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
PRAHAV8

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od PRAHAV8 »

Já myslel Holubice u Slaného :D Takhle je to v pohodě. Ani neznám tohle vrakoviště i když okolo jezdím
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od P3RF3KT »

Nemeli by se teda i cely e38 davat zadarmo když u dilu by to tak mělo bejt? Nebo ji ma nekdo za prachy koupit celou a pak po dílech rozdat za čokolady? To je magořina tohle fakt.
Se podivej co stojej dily na e30, tam i ja kroutim hlavou, kde zadni dve vyklopny okynka stoji 12tis, sada steracu na svetla 25tis. Atd. Jestli chces dily zadarmo tak si kup jedničkovou Oktavku, na tu sem dostal předni svetlo za cigara. Připomina mi to vetsinu majitelu e65 ktery si v ni hrajou na milionaře a pak mi tady brečej u zpetnyho venkovniho zrcatka za 1500kč ktery jeste musi bejt v barvě!
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: [BMW E38 750iXL] - zavŕšenie mojej sedmičkovej ságy

Příspěvek od Huff »

Cenu dělá trh a ten se v čase mění. To je přece normální. Pokud máte od staré věci investiční očekávání, tak je třeba nakupovat s předstihem a to včetně dílů a různých zajímavostí. Někdo na tom vydělá, jiný jde z kola ven, protože už to neutáhne nebo to přestane dávat původní smysl.
BMW E32 730ia V8
Odpovědět