Renovace kůže

pracujete v oboru který se může někomu z nás hodit?
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od zzeli »

Kdyz jsem psal ty otazky, tak jsem jeste nevedel, co se s kuzi da provadet. Takze tou textilii jsem myslel tebou zmineny tmel :) Co jsem koukal, tak nejaka vystuzujici podlozka se pouziva az na proriznute kuze. Jeste mam dotaz. Pouzivas po aplikaci barvy jeste nejakou ochrannou vrstvu? Nekde tomu rikaji, ze se povrch "zapeceti". No hadam, ze asi jo. A posledni otazka. Co doporucujes normalnimu smrtelnikovi na alespon zakladni udrzbu kuze? Co ji aspon trochu pomuze prekonat nesnesitelne horke letni dny a pusobeni UV zareni? Nebo je to jedno a staci jakakoli impregnace na kuzi, ktera je preci jen lepsi nez vubec nic?
Koukam, ze kdyz ta kuze neni uplne mrtva jako u te S80, tak se s tim daji delat zazraky. Pekna prace, skoda, ze jsi tak daleko :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od oxik »

Za sebe muzu doporucit Dodo Juice Supernatural leather sealant-spotreba nizka a funkcnost 110%, co pouziva Spooner sice nevim, ale ja jsem pres pul roku na kuzi nesahl a porad je jako po vycisteni
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od zzeli »

Dik za tip :) Pulrocni interval udrzby se mi libi. Koukam ze prodavaj 250ml baleni a pisou tam lakavy veci. Kolik jsi toho spotreboval? Pred aplikaci jsi to vzal jeste cisticem zase od Dodo?
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od oxik »

Ta "sada" je vyborna, viz tema o autokosmetice, jen pozor, ten cistic je lepsi naredit, je fakt silnej :D Cistice jsem na 2x E38 a 1x E65 spotreboval neco malo pres pulku..neredeneho.. sealantu mozna 1/4 spis 1/5, je vazne super
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od zzeli »

Hledal jsem na webu detailingshopu a tam maj malou sadu, ktera staci na volant a pak maj velkou sadu se slonim tukem. To je vonco? Tukem to impregnujes taky nebo jen ten sealant?
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od oxik »

Já kupoval v době, kdy ještě nebyl set, takže mám čistič, sealant, kartáček a sloní tuk.. teď je v sadě takhle http://www.detailingshop.cz/darkove-set ... -kuze.html
Kartáček je zbytečně tvrdý (časem změkne a je dost univerzální) a sloní tuk na šedý vizuelně nic nepřidá, ale kůže je pak jemnější, bratrovi jsem s tím natřel béžovou v E65 a tam to bylo znát víc.. až budeš mít cestu za mišulinem, mužu ti trochu sealantu ulejt
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Spooner »

zzeli píše:Kdyz jsem psal ty otazky, tak jsem jeste nevedel, co se s kuzi da provadet. Takze tou textilii jsem myslel tebou zmineny tmel :) Co jsem koukal, tak nejaka vystuzujici podlozka se pouziva az na proriznute kuze. Jeste mam dotaz. Pouzivas po aplikaci barvy jeste nejakou ochrannou vrstvu? Nekde tomu rikaji, ze se povrch "zapeceti". No hadam, ze asi jo. A posledni otazka. Co doporucujes normalnimu smrtelnikovi na alespon zakladni udrzbu kuze? Co ji aspon trochu pomuze prekonat nesnesitelne horke letni dny a pusobeni UV zareni? Nebo je to jedno a staci jakakoli impregnace na kuzi, ktera je preci jen lepsi nez vubec nic?
Koukam, ze kdyz ta kuze neni uplne mrtva jako u te S80, tak se s tim daji delat zazraky. Pekna prace, skoda, ze jsi tak daleko :)
Tu proříznutou kůži, podlepení a tmelení jsme řešili právě u té S80. Ale tam byl ten interiér opravdu s prominutím na sračky. Nechápu jak to někdo mohl nechat dojít do takového stavu :D.

Když jsem začínal kůži opravovat, tak jsem už na barvu nic nepoužíval. Snažil jsem se všechno dělat co nejlevněji, ale jak jsem brzo zjistil, tak tudy cesta nevedla :D. Teď už ochrannou vrstvu dávám automaticky na všechno. Jsou 3 základní úpravy povrchu, kdy se dá zvolit matná, polo a lesklá vrstva.

Na kůži mám přípravky přímo od BMW. Jak čistící tak impregnační.
Ale slyšel jsem dost chvály na TOHLE. Takže bych to chtěl vyzkoušet :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od zzeli »

Panove, moc Vam dekuji za prispevky k veci. Oxiku, Tobe i za nabidku! Az se rozhoupu, tak dam urcite minimalne vedet, jak jsem dopadl, nebo treba pomenime nejake tyhle lahudky, abychom to vyzkouseli a vylepsili si kucharky :) Dneska jsem zblizka koukal na ridicovu sedacku a potrebuje alespon neco jako sul, jinak prekroci bod zlomu a uz nepujde dat do pekneho stavu. Dal bych smajla smekajici klobouk, ale neni tu takovej ;)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Odpovědět