Chování řidičů NEBMW vozů

Zajímavé příhody z cest
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od calif »

Zdravím, neuběhne týden nebo dva abych se z médií nedověděl něco o řidičích černých přízraků jménem BMW. Z novin a televize mám totiž pocit že vážné zaviněné nehody páchají jen majitelé těchto aut. Nabourá li někdo ve Fordu nebo Citroenu, mimochodem mám pocit že majitelé Citroenů snad nebourají nikdy...,tak v tisku ani na obrazovce ani slovo, případně se značka nezminuje....
Moje setkávání s realitou je ale zcela opačné.... jezdím od 18, to jest skoro 15 let, ale nikdy mě neohrožoval nebo riskantně nepředjel nikdo v BMW, a pokud ano, nebylo to nic co by se vymykalo. V BMW jezdím cca 8 let a těchto auto si na cestách velmi všímám, a to jak před sebou tak i v zráctkách a krom občasného pozdravu probliknutím jsem nic nezaznamenal. Nopak ! neuplyne týden aby mě NENASRAL! nějaký magor v oktávce-cena klesla,takže povětšinou v dvojkové, majitelé Superbů taky často neumějí na okreskách jet méně nez 90 a o cestování po tuzemských dálnicích snad ani nebudu mluvit.
Jezdím pomalu, M60B30 s automatem v e38 k tomu vybízí, nebrzdím provoz, zrychlit umím, ale tím způsobem že na výjezdu z obce si vychutnám zrychlení z 50 na 100 a pak povolím plyn, nechám převodovku odřadit a pak si tam držím svých 90, nechápu lidi co mě prostě za každou cenu musí předjet abych je pak dojel v příštím městě, je mi to nepříjemný je pořád hlídat v zráctku,čekat kdy se odhodlají a na jak moc debilním místě se stometrovou rovinkou před horizontem to zase bude.... pochopilbych nějký mladý kluky! ale podobný chování mají i mnohem starší chlapi, ženský a co je nejhorší tak i pánové co vezou kompletní rodinu s dětskýma autosedačkama!!!!
Neumím si představit co asi zaživá motor a převodovka Škody fabia s černými zrcátky a nárazníky a základní bílou barvou, tudíž zřejmě i se základním motorem,nějakým tím tříválcem, když mě urputně předjíždí snad 20 sekund v místě kde je sice přerušovaná čára ale i já s kickdownem a zaplým režimem sport bych se bál v těchto místech předjíždět....scénář je vždy podobný, jen to nejsou vždy slabá auta, někdy i novější a silný auta, ale tam to riziko považuji za menší, předjíždějí také na rizikových místech, ale většinou svižně, toho bych zas nechtěl na horizontu potkat já v protisměru...
Jezdím i na motorce, motorkáři jsou taky díky mediální masáži považování za dárce orgánů a piráty provozu, ne , za celé léto mě podobně nebezpečně předjeli snad dva zmrzlináři ale desítky TDI ,DDI,DDT,DDR,DEBILŮ .......
Nejsem žádnej kloboučník, jezdím normálně, ne vždy dodržuju úzkostlivě předpisy, hlavně ty rycholstní, nevadí mi že mě předjede malý auto s ženskou za volantem, ale proboha lidi, dělejte to tam kde na to vaše auto má, a kde je dobrá viditelnost a přehlednost.
Co vy na to jako ostatní majitelé těhle "ZLOČINECKÝCH NĚMECKÝCH VOZŮ" :) máte podobný zkušenosti?
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od Spooner »

Je pravda, že často sám žasnu nad tím, v jakých autech a hlavně v jakých situacích jsou lidé schopni předjíždět. Ale touha přijet do cíle o 3 vteřiny dřív je asi silnější než pud sebezáchovy. Ve většině případů by mě ani nenapadlo hodit blinkr doleva a vydat se do protisměru. A to vím, že by mi tento manévr trval mnohem kratší dobu, než těm magorům, které vídám na cestách. A nejlepší jsou ti, kvůli kterým musím málem zastavit, aby se mohli vrátit do svého pruhu, protože by to prostě nestihli :roll:
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od Filozof »

Dá se stím stoprocentně souhlasit. Bohužel je to tak. Všímám si často bud firemní vozidla jezdí jako prasata jak ochcávky s prasaty a superblby tak i třeba fabie. Často jezdím 100km/h okresky a něco kolem 140km/h dálnice takže lehce nad limit. Dálnice tu máme 110km/h všude omezené. A stejně se najdou tací co musí jet a tlačit na pilu. Jsem v klidu a jedu si dle svého.
Řídím auta 16tým rokem z toho 8let rodinejma a 8let svými auty. EX -5er 525i a pak 7er 728i momentálně.
Jezdím většinou ve dvou lidech s dítětem a nemám chut nějak závodit. Ikdyž auto oproti ostatním jede dobře nemám náladu ohrožovat svoji rodinu. Proto jsem si taky koupil 2,8i motor a ne 4,4ku kde bych asi měl vyšší cestovní rychlost než teď ve všech směrech což není moc dobrý kvůli bezpečnosti.

Zažil jsem jak předemnou jel kamion a autobus a plno aut jak před námi tak i za námi a fabia musela mě a autobus mermomocí předjet v plném provozu a do kopce.... jak to asi dopadlo ? Řvoucí fabie předjela mě a v polovině autobusu se přiblížilo auto v protisměru. Já to tušil takže už jsem markantně dopředu přibrzdil a vepředu se hrálo divadlo. Brzdy jak autobus tak fabie nakonec skoro ve 20ti km/h se fabie zařadila za autobus, takže takto to dopadá a to měl veliké štěstí. Nebyl to jedinej zážitek s podobným koncem. Takže nechápu předjíždění v nepřehledných situacích nebo při plném provozu kde to nemá smysl... případně když mi někdo dýchá na zadek v nepřízni počasí se ani nebavím. Je to českej zlozvyk. Nedržet si odstup od auta předemnou jako třeba v německu či rakousku kde je to samozřejmostí.

BMW mě nikdy neohrožovalo jedinkrát v zatáčce na dálnici profičela nová 5er asi 180km/h když jsem chtěl předjíždět na poslední okamžik jsem si všiml že přiletělo auto já 140km/h jsem to zadupl a vlastně náhodou zachránil situaci. Nechápu, tak rychle jezdit v nepřehledné situaci v zatáčce kde není vidět. Kdyby někdo už jel svých 130km/h a pomalu předjížděl auto, tak to netuším, jak by bavor zachránil. To je asi jedinná zkušenost špatná jinak nic za ty dlouhý roky.

Pak co si všímám kdo jezdí špatně rychle nepřehledně bez blinkru, dělá myšky a předjíždí zprava další auta jsou poláci a pražské značky. Taky se často tlačí na zadek a nezřízeně blikají ikdyž člověk jede skoro 140-150km/h a předjíží auta ....takže spěchají jako o život a pak zase nahodí svých 160-180km/h a letí dál aby zopakovalí blikající cirkus u dalších pár aut předemnou v hustém provozu... :lol:

Bohužel takto jezdí dost služebních aut a mohou to bejt i dražší auta nebo fabie které taky letí svých cca 150-160km/h.
Moc se tady nedodržují pravidla a když se porušují tak hodně.
Pokud to jde nezavazím a jsem v pravém pruhu ale když člověk předjíždí auta o 20-30km/h rychleji a je jich tam několik za sebou co jedou spořivou 90-100km/h po dálnici tak se přeci nezblázním.
Naopak plynulost v provozu všech je to nejduležitější ale to našinec na silnici moc neumí.
Ideální se mi osvědčuje těch cca 140km/h mírně rychleji jako ostatní avšak ne o moc kdy zase člověk stále brzdí zbytečně. kvůli pomalejším řidičům.

Nemám taky rád a nechápu řidiče, kteří zase naopak předjíždí několik pomalu jedoucích aut taky pomalu. Takže v pravo je pár aut co jede svých 90-100km/h a ten co je předjíždí jede 103-105km/h. a trvá mu to třeba minutu. Často blondýna nebo důchodce nebo nějakej pražák s blondýnou jako řidič. :mrgreen:

Někdy je to spíše na sepsání kroniky, jak se jezdí na českých silnicích.
Další kapitolou jsou vesničani co pomalu neví jak se s autem v provozu jezdí atd. a potkají se s uspěchanými obchodníky to je taky sranda :lol:
Tohle téma je na několik večerů 8-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od dunnst »

Mě přijde, že jsou více vidět řidiči různých fábií, octávií či passatů spíše proto, že těchto aut na silnici jezdí nejvíce. Nejrizikovější jsou mladí řidiči, kteří jako první autou koupí většinou nějaké takovéhle TDi, popř. jezdí fábií rodičů. Alespoň u nás na Děčínsku je taková móda, že auta vyrábí víceméně pouze VW group a nic jiného nemá cenu kupovat.

Já kolikrát sedmě taky naložim, ne že bych jel nějak extra rychle, ale využiju to zrychlení pro předjíždění. A na dálnici mě dlouhé cesty taky naučili jezdit kolem 130 km/h, spíš teda kvůli spotřebě, než jiným faktorům. Dokonce mi přijde, že E32 byla stavěná pro cestovní rychlost 130.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Belial
Příspěvky: 192
Registrován: čtv srp 28, 2014 8:41 am

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od Belial »

Ja si davam pozor hlavne na ludi v lacnych novych autach (najcasejsie ako zamena za Š100 za šrotovné). Z 99% tie auta stoja za hovno, tym padom je vysoko pravdepodobne, ze vodic bude na tom podobne . Berie auto len ako nutne zlo, soferuje zriedka a aj to strasne, popripade si mysli ze je majster sveta .

Priklady aut ku ktorym sa snazim nepriblizovat :

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Najlepsie na koniec, postrach Fabia Junior ....

Obrázek
E38 740i pearbeige metallic /1 of 484/

(ex. E38 750iL, E39 525d, MB W220, MB W211,AR 159)
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od oxik »

Tak jako mladý řidič se můžu vyjádřit já..:D

Ze začátku řízení jsem se párkrát dostal do docela hnusné situace. Hned druhý den, co jsem měl řidičák, jel jsem v bochníku 750i a myslel jsem si, že jsem král silnic. V noci 130 po okresce a z vedlejsi mi tam vjela oktávka s dennim svicenim/parkovačkama. Do protisměru jsem uhnut nemohl, takže krizový brždění. Kdybych jel předpisověji, nemusel bych to na poslední chvíli hrotit. Teď jsem "rád", že se mi tohle stalo hned na začátku a vyvolalo to ve mě uřcitej respekt. (takhle na "papíře" to moc děsivě nevypadá, ale mě to dost děsivý přišlo)

To předjíždění natěsno asi zažil už každej, ale když člověk proti sobě vidí kamion, kterej 90 určitě nejede a člověk už se nemůže vrátit a tlačí plyn do podlahy, taky se trošku ze situace poučí..

Po pár takových situacích si i mladej člověk, kterej neni uplně blbej, uvědomí, že na silnicích neni sám a že přijet o 10 minut dýl je mnohem lepší varianta, než nepřijet vůbec.

Jako klasickýho "mlaďase" mě bohužel dokážou vyprovokovat klobouci, kteří před zatáčkou z 90 zabrzdí na 60 a jelikož je za 2km vesnice, už nezrychlí, ale už jim nevadí, že za sebou brzdí provoz (plná čára, provoz neumožní předjíždět) a provokují tím řidiče ostatních aut. Takže si pro sebe nadávám, ale počkám si na bezpečné místo k předjetí-ale Áčko ve fleetový oktávce to vezme přes dvojitou plnou, do kopce a s protijedoucim autobusem se mine o 5 metrů..to nechápu, ještě když má vzadu 2 autosedačky s dětma
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od Filozof »

ano přesně mladí a neklidní ve fabii HTP nejlépe předjíždějí autobus nebo kamion a neznají fyzikální zákony ... to je průser již několikrát jsem zažil.Případně předjíždění před horizontem nebo v zatáčkách... Už si na takové dávám pozor a pražáci s áčkovou značkou to jsou kapitola sama pro sebe. plné čáry a červená na semaforu neexistuje atd.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od caknakis »

Každý v mládí dělal blbosti.....já jsem jednou v mlze začal předjíždět kamion...podotýkám, že to bylo na cestě, kterou znám jako svoje boty - naprosto dokonale, takže jsem věděl, že je tam dlouhá rovinka....když jsem byl asi v půlce kamionu, tak se v protisměru vyhouplo jedno světlo....říkám si, ok, cesta je široká, to stihnu, kdyžtak se s motorkou vyhneme.....no, a když motorka rozsvítila dálkové, tak jsem zjistil, že je to auto, kterému nesvítí řidičovo světlo....málem jsem se v tu chvíli posral pochcal a poblil strachy....naštěstí ten v protisměru šel na brzdy a díkybohu kamion taky.....dodnes je mi blbě když si na to vzpomenu. Bylo mi 18, řidičák jsem měl asi dva týdny.....
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od dunnst »

Tak to jsi zažil těžkou krizovku s čerstvejma papírama, docela síla. Já taky zažil pár zajímavejch situací, většinou když mi tam někdo vjel, ale takové to předjíždění na krev jsem snad ještě nezažil. Když jsem měl čerstvé papíry, tak jsem seděl jako spolujezdec ve fáčku, co řídil kamarád a při předjíždění kamionu zabil neosvětleného cyklistu. Po tomhle zážitku mi dlouho trvalo se k předjíždění nějak odhodlat, dneska už si prostě jen hlídám, abych to stihnul i když se tam auto objeví.

Ale potkat tohle v mlze, to je síla. S pouze jednim světlem a bez mlhovek..
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Belial
Příspěvky: 192
Registrován: čtv srp 28, 2014 8:41 am

Re: Chování řidičů NEBMW vozů

Příspěvek od Belial »

A večer takí neosvetlení cyklisti v protismere pri predbiehaní tiež super vec :?
E38 740i pearbeige metallic /1 of 484/

(ex. E38 750iL, E39 525d, MB W220, MB W211,AR 159)
Odpovědět