BMW i3

Zajímavé příhody z cest
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

BMW i3

Příspěvek od Spooner »

Musím se s vámi podělit o můj dnešní den plný super zážitků :).

Před několika dny jsem si přes webové stránky bmw.cz objednal testovací jízdu s BMW i3, která proběhla dnes od 14h.
A musím říct, že jsem se vrátil domů naplněn skvělými dojmy :)

I když jsem díky dopravní zácpě přijel do BMW Cartec Ostrava o něco později, tak už na mě čekal sympatický mladý člověk, plný energie, u kterého bylo hned jasné, že to nebude obyčejný dealer, který právě vstal od svého stolu. Proběhlo vzájemné představení, krátké vysvětlení co mě bude čekat a potom jsme se hned přesunuli před autosalon, kde již čekalo bílé BMW i3.

Co se týče jízdy, tak je to fakt paráda! Jízdní vlastnosti a hlavně pružné zrychlení je nepopsatelné. Chvíli jsem si musel zvyknout, že auto se ovládá víceméně jen jedním pedálem, ale byla to spíše celkem příjemná změna. Když to popíšu od začátku, tak dám nohu na brzdu, stisknu tlačítko pro start, přesunu volič řazení do pozice D (prozatím vše jako u automatu), ale po puštění brzdy se nic neděje. Auto se dá do pohybu, až při stisknutí plynového pedálu. A při pouštění plynového pedálu se elektrická energie rekuperuje zpět do baterií, takže není ani potřeba využívat brzdový pedál.
Tato vlastnost elektromobilu je celkem zajímavá. S intenzitou pouštění plynového pedálu se zvyšuje síla brzdného efektu. Prý (nezkoušel jsem to) dokáže i3 ze 100 km/h pouhým puštěním plynového pedálu zastavit na 100 metrech.

Trasu zkušební jízdy jsem si mohl zvolit sám, takže jsem auto protáhl přes rychlejí 4 proudovou silnici a potom jsem se motal skrz město. Je velice zajímavé vnímat tu sílu elektromobilu, která je k dispozici úplně kdykoliv a zároveň to ticho. Člověk najíždí připojovacím pruhem, dá plynový pedál na podlahu, auto zrychluje jako divé a když povolí plyn, tak se rychlost ustálí a slyšíte jen trochu valení pneumatik a obtékání vzduchu. Akorát si musí člověk zvyknout, že nemůže pustit plyn a "plachtit" :).

Vnitřní prostor je celkem obdivuhodný. Vepředu je místa víc než dost a i člověk, který předváděčku vedl, který měl vzadu místa dostatek. A to tam byl celkem slušně vyvalený jako v gauči a něco si klikal na mobilu :D. Líbí se mi, že i když je to elektromobil, tak to má tempomat, klimatizaci, vyhřívaná sedadla, velký multifukční display se vším všudy. A dojezd je prý deklarovaný při použití všech elektrických zařízení v interiéru.
Ptal jsem se i na možné příplatkové výbavy, tak že jde dokoupit všechno možné a i pro takové auto je prý možný i program INDIVIDUAL, kde jediným omezením je fantazie a peněženka kupujícího :)

Člověk, který se mnou v autě jel byl zapálený petrolhead a milovník BMW. Říkal, že má doma E46 m3 s nějakými šílenými úpravami na okruhy a také i3. A co mě potěšilo, tak má v plánu si koupit E38 740i na delší pohodové cestování :D.
Jinak když mi říkal, jaké má pracovní aktivity, tak jsem mu celkem záviděl. Je tovární a zkušební jezdec, dělá kurzy driftů, učí jezdit na okruzích, spolupracuje s dealery bmw při takových akcích a mnoho dalšího. Akorát říkal, že pracuje 7 dní v týdnu a nemá žádný soukromý život. Doma prý spí 3x ročně a z tohoto důvodu před 5 lety odpojil lednici a před 3 lety ji prodal :D.
Samozřejmě jsem se hned ptal, jestli nebudou zkušební jízdy s BMW i8, ale ty jsou prý jen pro opravdové zájemce o koupi. Ale bylo zajímavé poslouchat, jak byl prvním člověkem v Evropě, který testoval i8 v běžném provozu nebo jak v tom vozil Bruce Willise a další světové celebrity.

Po příjezdu zpět před autosalon si tento člověk se zájmem prohlížel mojí 750iL a byl z toho nadšený. Hned mi říkal, ať mě ani nenapadne tohle někdy prodat :D.

Po rozloučení jsem ještě dostal tašku s propagačními letáky a pár drobnosti. Jedna z těchto věcí byla i pet lahev s čistou neperlivou vodou pro BMW Cartec :D

No a keců už bylo dost, takže tady je pár fotek...
Jo a tady je odkaz, takže všem doporučuji si vyplnit přihlášku a užít si tento nevšední zážitek! ;)
http://www.bmw.cz/cz/cs/newvehicles/i/i ... drive.html

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: BMW i3

Příspěvek od caknakis »

mě myšlenka tohodle pohonu vůbec není cizí, přečetl jsem teď docela dost článků o Tesle S a nejvíce mě tam fascinuje úroveň a služby servisu - přístup k zákazníkovi...to je fakt něco neuvěřitelného. Asi největší plus vidím v tichu a úspoře. No, já vím, těch věcí PROTI je mnohem víc....

Podle mě bude budoucnost opravdu tímhle směrem. Je to krásně jednoduché - představte si ten komplikovaný motor s milionem pohyblivých částí, chladícím okruhem....a to dokáže vykompenzovat motor i s převodovkou o velikosti melounu.

ASi bych si nezvykl na to brždění puštěním plynu....kdo ví. Nicméně jedna věc je pravda a navždy bude. i3 je nejhnusnější BMW co kdy udělali. Strašná dekadence
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: BMW i3

Příspěvek od Spooner »

To je fakt. Kvůli kráse si to nikdo asi kupovat nebude :D.
Ale narozdíl od jiných BMW je tohle zadokolka! :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: BMW i3

Příspěvek od oxik »

V hlavni roli retardovany drzak na piti e38 :D

i3 je tak oskliva, ze se mi i libi.. ty poklice a kus dreva na palubce jsou strasny prisernosti, ale jak psal Tomas, je to budoucnost a treba takova i8 a Tesla S jsou dukazem, ze to jde i "lip" :)
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: BMW i3

Příspěvek od oxik »

btw nevite nekdo jak si stoji vodikovy sedmy ?
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: BMW i3

Příspěvek od herman17 »

noo covece, to si me celkem nalakal. Akorat kdyz dam Olomouc, tak tam nikde neni zadnej volnej termin. To je o to takovej zajem, nebo to u nas jeste neni? :D
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Stew1988
Příspěvky: 893
Registrován: ned pro 05, 2010 9:41 pm
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW i3

Příspěvek od Stew1988 »

no právě :) co jsem se bavil v BMW v brně tak nemají možnost prodávat a nabízet řady I3 a i8 z důvodu že nejsou premiovou prodejnou nebo co ale servisovat to žeprej můžou no tak nevim
ale mít volné peníze tak ji jako městské auto koupím hned mě se náhodou líbí je to zajímavé auto sice i8 je někde jinde to je krasavice ale aj táto i3 má něco pěkného do sebe
Naposledy upravil(a) Stew1988 dne pát dub 10, 2015 10:37 pm, celkem upraveno 1 x.
NeWCars BMW e66 Individual DK90724
Ex. díle BMW e38 750iL DG50564
Ex. BMW e38 740i rv.99
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: BMW i3

Příspěvek od herman17 »

tak ted jsem zkousel i Ostravu a Brno a hledal jsem az do roku 2016... zadnej volnej termin neni. Dal uz nemam silu klikat. Akce uz nejspis skoncila :roll:
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Stew1988
Příspěvky: 893
Registrován: ned pro 05, 2010 9:41 pm
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW i3

Příspěvek od Stew1988 »

no v Brně ji ani mět asi nidky nebudu :D
NeWCars BMW e66 Individual DK90724
Ex. díle BMW e38 750iL DG50564
Ex. BMW e38 740i rv.99
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: BMW i3

Příspěvek od Spooner »

herman17 píše:tak ted jsem zkousel i Ostravu a Brno a hledal jsem az do roku 2016... zadnej volnej termin neni. Dal uz nemam silu klikat. Akce uz nejspis skoncila :roll:
Aha... Tak je možné, že už akce skončila :(
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Odpovědět