Chorvatsko/Bulharsko 2007

Zajímavé příhody z cest
Krishna
Příspěvky: 10
Registrován: pát čer 19, 2009 5:21 pm

Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od Krishna »

JaraX mi svou loňskou cestou do Řecka připomněl mojí předloňskou cestu do Chorvatska/Bulharska, tak jsem zapátral a našel jsem svůj "deníček", kterej jsem psal v průběhu stavění auta na tuhle dovolenou a v průběhu dovolený. Bylo mi 20 a někdy květnu když jsem čet jednu knížku tak jsem tam narazil na nějakej odstavec jako "dělejte co chcete dělat", tak jsem si ho přečet a nějak mi to dodalo odvahu k tomu, abych si koupil svoje první BMW a vydal se s nim na Balkán :) Hlavní kriterium bylo, co nejlevnějc, protože jsem v tý době byl student a neměl jsem vůbec žádný peníze, zároveň jsem se nechtěl zadlužovat, tak jsem tak nějak bral co bylo. Koupil jsem od Snejka tenkrát e32 735iL s vyhořelou elektrikou už ani nevim za kolik, ale bylo to dost levný (díky snejku :) a další auto bez motoru, zato s fungl novvym LPG a začal to stavět dohromady.. :) Byl to spíš takovej hec, než dovolená, nevim co to do mě tenkrát vjelo :)

Je to hodně dlouhý a místy to možná nedává smysl, moc jsem se s tim nepáral, chtěl jsem akorát mít nějakou vzpomínku na docela šílený období, teď věci řešim už poněkud jinak.. :) BTW, jestli nemáte rádi PUNKovej styl života a cestování, tak to radši ani nečtěte :) Jo a tady jsou v RARu nějaký fotky.

http://masteros.borec.cz/temporary/eurotrip_2007.rar

6.7 Dneska jsem od Snejka koupil 735iL a dotáhnul to z Čerňáku do Řep na laně.. Horší počasí jsem si asi vybrat nemoh, navíc brzdit to dvoutunový auto bez motoru je docela těžký, leč podařilo se. Teď musim buď sehnat někoho, kdo opraví vyhořelou elektriku...

12.7 Změna, sehnal jsem jiný auto co má taky LPG, akorát nemá motor a už dva roky stojí v garáži a je to asi jeden z prvních modelů, protože to je rv. 1986

17.7 Takže nový auto dotaženo a umístěno na svoje místo. Vypadá to teda docela složitějc než sem myslel.. začínam se toho trochu bát.., snejk byl přitom a popravdě kuráže mi nepřidal :) Prohrabal sem všechno co jsem k tomu dostal a naprosto netušim co kam patří.. Pospojoval sem pár drátů, co mě tak napadlo, čimž se mi podařilo oživit světla, BC a budíky, který v zápětí shořely.. Možná to bylo tim, že sem přepóloval baterku.. Práce kvapná....

18.7. Tak sem jakž takž vyčistil motorovej prostor, ale bude to chtít ještě, je to celý zasraný od oleje. Před garáž jsem dotáhnul i Longa a zejtra se v něm začnu hrabat. Na autě sem vyměnil komplet levou těhlici. Spodek a rameno jsem tam dal původní, protože byly v lepšim stavu než ty z longu. Zejtra tam hodim ještě kotouč a brzdič a levá strana je téměř hotová

19.7 Dneska jsem dokončil to levý kolo, všechno už je tam tak jak má bejt. Akorát odvzdušnit brzdič a už se na to nemusí šáhnout. Dal sem starou těhlici na longa a načal sem pravý kolo. S Akartsem sem domluvil výměnu automatu z longa za DME, světla a budíky, tak uvidíme, co z toho bude. Dál sem sehnal člověka, co by měl plechařinu v barvě, tak že jestli to bude jezdit, tak to snad ani nebude vypadat tak špatně.

20.7 Uf, sem zamakal. Dočistil sem motorovej prostor, bylo to fakt hrozný. Přidělal sem tam pár blbůstek, který už tam můžou bejt, jako chlazení brzd, nějaký plasty a tak. Z longa jsem sundal kapotu, světla, ledviny i s tou příčkou, tak že vlastně celej předek. Chladič klimatizace šel povolit fakt blbě a zjistil sem, že je zadřená vrtule, tak ji budu muset někde sehnat. Dolní příčka je tam přibodovaná, tak se bude muset odsekat. Zvednul sem ho na vrátku asi půl metru vysoko, aby šla povolit převodovka. Koupil sem nějakej vercajk, abych to měl jednoduší a pak už sem se na to vybod.. :)

21.7 Včera sem se vožral jako prase a celej dnešek sem zvracel hehe, tak sem toho moc neudělal achjo.. :)

22.7 Dneska sem to ale vynahradil.. Z longu sem vyndal motor, zase mě překvapilo množství drátů, hadiček a nevim čeho (a hlavně nevim k čemu :). Sundal sem automat, měl sem premiéru, sundal sem ho i s ledvinou bez úniku kapičky oleje :) Zas sem přehodil pár blbůstek, ale nic zásadního. Akarts je moc, nemá ani na benzin aby si pro ten automat přijel a přivez mi DME a ty budíky. Tak doufam, že to bude co nejdřív, zejtra snad taky od Snejka dostanu ten manuál a od toho týpka, co mi ten vrak prodal mam slíbenou spojku..

23.7 Dneska ani nic moc. Snejk mi jel pro ten manuál, nevim jak dopad, předtim s mechaničkou měnily brzdy, tak doufam, že aspoň dojely. Byl sem si pro ty díly u prodejce, tak mam regulátor a zbytek brzdový šoustavy, tak už se tolik nebojim, že to nebude brzdit. Oba chladiče, ještě mi dodá olejovej, tempomat, svazek elektriky z motoru a ty kufrový dveře. Týpek nějak spěchal a neměl nářadí, tak že sem si neodvez asi to hlavní pro co sem si tam jel a to byla spojka se setrvačníkem, tak snad zejtra. Akarts ke mě vyrazil s DME, ale někde se zasek a už nedojel, to bych od něj ani nečekal heh :)

24.7 Snejk je borec, přivez mi DME, převodovku i komplet spojku. Jinak sem rozebíral longa pro Mafiána. Ten přijel, vzal si vlastně všechno co sem sundal a zas odjel. To rozebírání zabralo moc času, tak sem toho na autě moc nestih. Potřebuju sehnat kovaný šrouby na ten setrvačník, jsou delší než ty z automatu a obyčejný radši riskovat nebudu. Předělal sem EML na obyč klapku.. Doufam, že zejtra už tam usadim motor a ve čtvrtek by mohl proběhnout první start :)

25.7 Jo no, tak dneska toho taky moc nebylo. Koupil sem šrouby na přidělání toho setrvačníku a jsou uplně na hovno.. Maj jiný stoupání, tak že tam jdou fakt jen origo BMW a i kdyby měly stejnej závit, tak by byly moc dlouhý. Tak že zejtra večer si budu muset ject k týpkovi co mi prodal auto, abych si u něj moh ty šrouby vyndat.. Zbytečný zdržení. Tak sem aspoň zapnul ty nový budíky od snejka, zatim fungujou, jsem rád.. A vyměnil sem svazek elektriky motoru, zbyly mi dva konektory, tak sem zvědavej, co s nima provedu :)

26.7 Na hovno, šrouby zas nemam.. u toho týpka nešel sundat přítlačák, protože tam byly starý ožvejkaný imbusy, tak sem se na ten setrvačník ani nedostal.. už sem z toho docela nervózní.. Přidělal sem ještě aspoň sedačku spolujezdce a to řízení z longu.. A přišel sem na to, k čemu je jeden z těch dvou zbejvajících konektorů na svazku motoru

27.7 Na doporučení snejka jsem zajel do Fabory, to je firma na distribuci veškerejch spojovacích materiálů a našel sem tam i ty šrouby na setrvák :) Pak už to šlo rychle.. nasadit setrvák, lamelu, přítlačák, převodovku a šup s motorem dovnitř.. Dopojil sem pár základních kabelů a hadic a zkusil jen tak orientačně, jestli bude točit.. Motor točí, pumpa nefunguje, jisrku to nedává.. hmm, bude to ještě zajímavý :)

28.7 Hmm doprdele, furt to samý.. byl sem u toho celej den, ale nezjistil sem, proč to nestartuje a už mě nic nenapadá.. ze zoufalství sem to začal skládat, tak že už tam jsou různý nádobky na kapaliny a navařenej dolní nosník a takový blbosti..

29.7 Dneska sem přišel na to, jak udělat self diagnostiku s vypnutym motorem.. Zahlásila mi kód 1444 což znamená NO FAILURE, tak už sakra nevim, co s tim. Začali jsme zkoušet už naprosto nesmyslný pokusy, jako že třeba motor bez vody nemusí ject. Tak sem tam dal aspoň nárazník a světla a ve středu to možná potáhnem někam na diagnostiku...

30.7 Tak dnešek byl docela zlomovej, snad už budu moct usnout následujících pár dní.. Byl jsem u toho střepu zase od rána do večera a netušil jsem, proč to nechce naskočit.. takový zoufalství jsem opravdu dlouho nezažil, přitom všechno bylo tak jak má.. Odpoldne nějak dorazil snejk i s mechaničkou a začali v tom labaorovat semnou.. Furt to samý, pak snejk nahodil něco jako že bychom mohli podle elektrickejch schémat začít študovat kam jde proud, kam ne, a kam jde i když by tam jít neměl atd.. Tak jsme si vzali to asi nejsložitějc vypadající schéma, kde bylo snad 40 pinů, jeli jsme jeden po druhym od začátku do konce a zjišťovali jsme, k čemu by měl bejt.. nekecam u posledního pinu, poslední ze všech.. poslední pin s číslem 27, čas asi půl dvanáctý večer.. jsme zjistili, že nám nesouhlasí HOT IN II POSITION, neboli že nemáme proud na tomhle pinu po otočení klíčkem.. snejk naprosto suveréně zahlásil, že už na to přišel a že to je určitě ono (tak jako asi 20x předtim), tak mi to ani nějak extra nezrychlilo srdeční puls, ovšem uplně jinak tomu bylo po tom, co jsem začal startovat, byl to okamžik na kterej nezapomenu..po třech dnech trápení a přemejšlení nad tim, co řeknu lidem, který kvuli mě nepojedou na dovolenou z benzinový hadičky najednou začal cákat benzin a lil se všude okolo, svíčka házela jiskru.. honem jsem to dopojil a začal startovat.. Asi o 5 minut pozdějc se ozvalo první hlasitý bouchnutí nedokonale spálený směsy která proletěla válcem a udělala krásnej vizuelně akustickej efekt u nenapojenýho vejfuku.. Byl jsem naprosto dojatej, vůbec jsem tomu nechtěl věřit... :) Problém byl v tom, že DME, kabeláž i motor byly všechno díly z rozdílnejch let.. Největší problém byla asi ta kabeláž, která byla z roku 86, čili jeden z prvních modelů e32 vůbec a v tom elektrickym svazku prostě uplně chyběl kabel pro PIN27, fakt netušim k čemu je, nemá žádnou řídící nebo zásadní funkci.. Jen tam prostě vede jen tak.. Zdroj proudu pro jednotku to taky neni, protože na to tam jsou jiný PINy, tak nevim...


31.7 Proběhnul první rozjezd.. sice to jede, ale jsem z toho docela hotovej.. Za tři dny odjíždim a brzdy nebrzdí, světla nesvítí, tempomat ani ťuk, zamknout to nejde, nejdou stahovat okna, furt něco cvaká v General Modulu, vejfuk je víc děravej než jsem myslel, volant má vůli jak prase, nefunguje přepínání plynu, táhne to do strany jak svině, palubák nic neukazuje, budíky ukazujou tak půlku toho co by měly..

1.8 hm, tak opravil jsem sice pár věcí, ale je to snad ještě horší po tom, co jsem s tim ujel pár km po sídlišti a zjistil co všechno se tam ještě sere..

2.8 Tak dneska jsem zažil docela dobrej stres.. V práci jsem končil v jednu a pak začal kolotoč.. Na pojišťovnu jít pojistit vozejk, na magistrát přihlásit vozejk a auto.. tam mi řekli, že vozejk byl odhlášenej na kladně a auto v ústí, tak že musim do ústí a na Kladno to jít přehlásit na mě.. Tak ústí jsem stihnul v pohodě.. Letěl jsem na Kladno.. cestou mi někde uletěl stěrač, asi jsem ho blbě přišrouboval.. neměl jsem čas zastavovat a jít ho hledat.. Na Kladně jsem to nemoh najít, věděl jsem, že tam jsou jen v pondělí do čtyř a pak až ve středu.. ale já musim odjet zejtra jinak mě posádka ukřižuje.. je 15:55 a já to nemůžu najít... V 15:59 jsem se vřítil do atria magistrátu.. všichni pryč, poslední ženská za přepážkou si balila kabelku.. Skoro se slzama v očích jsem jí vysvětloval svojí situaci a řek jsem jí, že mi to prostě musí dát.. Nakonec dost neochotně s milionem keců mi to přepsala.. :)) První pozitivní věcí kterou jsem dneska zjistil bylo to, že i bez jakýhokoliv nastavování to žere asi 12 litrů plynu, což je skoro míň, než jsem čekal..Blbá správa ale zase, že bez nálepky LPG mi v ústi nechtěli dát plyn.. o benzinku dál už jim to ale bylo fuk.. Zbytek dne i noci jsem strávil v garáži se světlama, brzdama a podobnejma věcma

Zbytek vyprávění jenom ze vzpomínek

3.8 Jsem jel na geometrii do Sobína.. za 500,- laserem, ptal jsem se fachmana, jestli mi neopraví brzdy, zeptal se co s tim mam, tak jsem řek, že nevim. Podíval se na tu změť vysokotlakejch hadic s dusíkovou koulí a řek, že o tom ví hovno.. jsme na tom stejně :) Ráno jsem se ještě pokoušel opravit ty okna, brzdy, budíky a tak elektriku prostě.. něco šlo, ale ty brzdy furt nebrzděj.. Může za to ta dusíková koule, je prostě v hajzlu a nová stojí asi 5tis.. na to fakt nemam, resp. mam, ale musel bych svojí dovolenou zkrátit tak o polovinu a to pojedu radši bez brzd.. Lidi už se mi shromažďujou v garáži a nějak nechtěj věřit tomu, že za pár hodin timhle vyrazíme.. Já tomu taky nevěřim, je ještě asi sto tisíc věcí co potřebuju opravit.. Naházel jsem spoustu nářadí do vozejku a halt se to nějak opraví po cestě.. Furt nejde zamknout kufr a otevřít se musí šroubovákem... V podvečer vyrážíme na slovensko.. Na jižní spojce je zácpa, tzn. poprvý vidim, co to auto dělá, když se hřeje.. Začíná nechutně hučet servo, nevim co s tim je. Přemejšlim jestli někde zastavit ale nikde to moc nejde, tak riskuju a jedem dál.. Všichni v autě vypadaj trochu nervózně čimže to jedem a kam to asi dojede.. Já mam sevřenou řiť asi nejvíc :) Nakonec se to rozjelo a my jedem bez problémů až někam k Brnu, kde i přes moje opakovaný urgence někdo otevřel okno, který nejde zavřít, tak že v Brně na benzince musim sundat tapec a zavřít to okno přes dráty.. :)

4.8 Z Brna jsme nakonec dojeli až na slovensko kde jsme zakotvili na nějakym poli a postavili stany... Jsem pyšnej, ujelo to 300 km za den, tak zbytek to zvládne taky :) Dojeli jsme k nějaký řece, ostatní se šli koupat, já se jdu věnovat hobby, leham pod auto, že zkontroluju aspoň olej v převodovce, jaký překvapení, když zjišťuju, že tam neni ani kapka.. nejenže jsem nenašmatal nic prstem, ale nenašel jsem nic, ani když jsem tam strčil drát.. Tak že jako kvalitní BMW převodovka fungující i bez oleje.. Dolejvam něco přes litr ATF a jdu se taky vykoupat..

Další datumy jsou jen přibližný

5.8 Jsme v Maďarsku.. auto sice jede, ale pro řidiče to moc pohodlný neni, bohužel jsem jedinej řidič a tak teda jedu sedmičkovym báwem bez klimatizace, s nefunkčníma brzdama (to jsem ještě neřikal.. oni sice brzděj, ale až vteřinu po tom, co šlápnu na pedál.. holt dodržuju větší rozestupy.. :), bez tempomatu, nejde vypnout topení, jsou v hajzlu ventily.. V maďarsku to taková hrůza neni, ale v Bulharsku mi to ogriluje nohy .. :) Okna se stahujou spojením dvou drátů a to tak, že se stahuje celá pravá strana, a levý okna to maj zvlášť.. Ten GM modul je fakt psycho, po x hodinách luštění elektrickejch schémat jsem to nedokázal zapojit líp.. Dobrá zpráva je, že to fakt nežere.. jezdim tak za 10-12 litrů plynu ve čtyřech v naloženym autě s vozejkem.

6.8 Celonoční jízda přes maďarský malý silnice je víc unavující než by člověk řek a jako největší perla přišlo totálně zamlžený okolí Balatonu.. Bez mlhovek nic moc fakt.. Zastavujem někde u nádraží a jdem spát.

7.8 Neskutečný se stalo skutečností a dojíždíme k Chorvatskýmu moři.. Jedeme směrem na jih po pobřeží a vyhlížíme místo kde zakotvit.. Druhý auto našlo nádhernej opuštěnej barák přímo u moře.. Z okna se dá skočit do vody.. začínam prožívat euforii toho, že jsem dokázal něco naprosto šílenýho :)

8.8 Auto nejde nastartovat, ale žádnej velkej problém, jen vypadlej drát z jednotky LPG.. Nevim čim to je, ale zjistil jsem, že to auto dokáže v kuse ujet tisíc kilometrů, ale jakmile někde zastaví, tak se něco vysere.. :) Vyrážíme směr Bulharsko.. Začíná se dít divná věc.. když se auto hodně zahřeje, přestane fungovat posilovač řízení a to tak že uplně.. Nevim co se děje.. :)

9.8 Chorvati si na LPG moc nepotrpěj.. Za 300km chorvatskýho pobřeží jsme minuly jednu LPG benzinku, která byla někde na začátku, asi 50km za ní mi došel plyn a zbytek jsem jel na benzin se spotřebou asi 15-20 litrů, protože nefunguje váha vzduchu a lambda

10.8 dostávam 30 euro pokutu za pásy (na hraničnim přechodu s Bosnou kde auta stály v koloně a já byl v jednom z nich..). Zastavujem uprostřed Sarajeva na sídlišti mezi rozstřílenejma barákama, vybalujem kanape a propan butanovou bombu abychom dovařili ten zbytek Guláše co nám zavařila maminka jednoho spolujezdce.. Výbornej refresh :) Pak přejíždíme Srbsko a někde těsně za Bulharskejma hranicema usínáme někde v horách.. Posilovač řízení furt moc nefunguje.. resp v noci a za normálních teplot jakž takž, ale při vyšší teplotě skoro vůbec.

11.8 Poprvý LPG střelilo do sání a vyrvalo celý sání a MAP senzor.. naštěstí to jen všechno vyletělo ven a ničemu se nic nestalo, tak že to pak jelo dál..

13.8 Přejeli jsme Celý bulharsko až do Varny, rozbalujem plachty na vyhlídce někde kousek od moře, přestože jsem všem cestujícím řikal, ať na řídící členy auta vůbec nešahaj za žádnejch okolností, tak jeden chytrej spolujezdec (už ani nevim kvuli čemu) otočil klíčkem, čimž otevřel LPG ventil a LPG hezky unikalo do sání a pod kapotu a kolem celýho auta.. kdyby si v tu chvíli někdo v blízkosti zapaloval cigáro, nebo to zkusil nastartovat tak nevim jak by to dopadlo.. Když jsem na to přišel, tak jsem opatrně otevřel kapotu aby se to vyvětralo a pak vypnul zapalování. Posilovač řízení funguje pouze prvních pět minut po nastartování, pak vůbec.. na dálnici to nevadí, ve městě to je katastrofa a naprosto nejhorší to je při couvání s tim malinkatym krátkym vozejkem co mam za prdelí..

14.8 Je tu dost vedro, nechal jsem chvíli nastartovaný auto, aby se dobila baterka, ale asi po dvaceti minutách explodovala hadice chlazení za pumpou.. Má dost na hovno tvar, jedem do Praktikeru (něco jako OBI v čr) shánět nějakej bastl.. Kupuju asi dvoupalcovou zahradní hadici, která vypadá, že by mohla vydržet.. žel bohu se nedá ohnout bez toho, aby se nezlomila.. Je to na hovno.. Stejnej den spolujezdci ale naštěstí někde sbalili nějakýho Sergeje, co neumí žádnym jazykem kromě Bulharštiny ale i přesto se s nim docela dobře komunikuje, jedem na vrakoviště.. Resp. já ho tam odvážim a on tam jde sám, protože jak mi vysvětluje, kdyby na vrakovišti viděli cizince, daj mu x násobnou přirážku..
Je to zlatej člověk a přináší mi přesně takovou hadici jakou potřebuju asi za 3 eura.. Zázraky se dějí.. Zbytek dne trávim pokusama o odvzdušnění okruhu a furt to nejde ať zkoušim co chci.. S tim mam problémy následujících pár dní, ale vždycky se dalo nějak doject.. Vlastně jsem ještě nezmiňoval, že celou cestu jedu bez termostatu pouze na chlazení visco vrtule.. Nechápu to, ale teplota se drží furt v polovině.. :) Šel jsem se projít po turistickym centru a našel jsem malý autíčko, model BMW M5, pokládám ho druhýmu auto co jede s náma za stěrač.. :)

16.8 To že se zázraky dějí se mi znovu potvrzuje dneska.. Autíčko co jsem položil kolegovi za stěrač s náma spokojeně jelo asi 100km, než si ho řidič všimnul a v domění že to je nějakej bordel zapnul stěrač aby ho shodil.. Jel zrovna předemnou po dálnici a já viděl jak autíčko spadlo z čelního okna, párkrát se odrazilo od silnice a zahučelo mi pod kapotu.. Odrazilo se tak neskutečně debilně, že vrazilo do vrtule chlazení a ulomilo jeden list.. Od tý doby vždycky když sepla visco spojka se rozvibrovalo celý auto.. Tohle je fakt neskutečný, co jsem komu proved :)

17.8 Po menšim hledání dorážíme do hlavního cíle našeho velkého eurotripu a to teknoparty ve Varvaře. Po požití několika desítek lahví zagorky a spousty jointů od bulharskejch vesničanů se cejtim naprosto šťastně akorát mě bolej ruce z toho, jak řídim sedmičku bez posilovače :))

18.8 Jedu do Kitenu koupit nějaký nealko a zase klasika.. zastavim, nakoupim, vrátim se a vidim louži pod autem.. olizuju a zjišťuju, že to je ATF.. Praskla vysokotlaká hadice od brzd a serva, teď už to nebrzdí vůbec.. Což je dost na hovno, protože jsem do kitenu jel sám, skoro nikdo o tom ani nevěděl a ani jsem u sebe neměl mobil, abych to dal někomu vědět.. Dávam si cigáro a vymejšlim co s tim.. Hadice praskla kvuli tomu divnýmu přetlakovýmu zvuku co to furt vydávalo.. při každym ozvání se toho zvuku se všechny ty hadice pohnuly a jedna z nich se dřela o podběh až se prodřela.. Byla to jen malinkatá dírka, tak jsem přes to zkusil dát stahovací sponku a stáhnout to co to šlo.. Nevěřim vlastnim očím, ale vůbec to neteče :)

20.8 Všechno jednou končí a tak a my musíme vyrazit zpět.. Všichni už jsou docela unavený, špinavý a smrděj.. Za celou cestu jsme ani jednou nebydleli v hotelu a myli jsme se různě na benzinkách, v řekách, potocích atd.. Takže přání všech cestujících je asi tak stejný.. Dostat se do Prahy a to co nejrychlejc. Vyrážíme teda po pobřeží a přes Rumunsko v domění, že to bude nejrychlejší.. Po asi třech kilometrech se na mě ze zatáčky vyřítil nějakej bulharskej dement, tak jsem se nalepil na krejnici jak jen to šlo, bohužel tam byl vykousnutej zub v asfaltu a tak jsem si prorazil gumu a ohnul disk. Naštěstí s sebou mam ještě jednu, ale sere mě to, tim spíš, že mam ještě kocovinu po asi sto milionech litrech zagorky, levnýho krabicovýho vína a Iskry (Bulharský šampaňský za 2 eura který je lepší než bohemia sekt). Máme za sebou už asi 800km, když najednou mi auto začne zrychlovat i když si to nepřeju, vyšlápnu spojku a otáčky vyletěj do omezovače.. vypínam motor uprostřed dálnice, naštěstí na dojezd je benzinka, tak tam bez motoru dojedu a začínam zjišťovat, co se posralo.. Roztřepený plynový lanko který bylo roztřepený celou cestu se roztřepilo ještě víc a zaseklo se v lanovodu, tak že se nevrací.. Vypadá to docela zoufale, jiný plynový lanko s sebou fakt nemam a tak vymejšlim, co tam nabastlit.. Ten večer přišel můj největší bastl za celou dovolenou.. V kufru jsem našel stan a z něho nylonový lanka.. jedno jsem uříz a přiuzloval ho ke škrtící klapce.. tu jsem protáhnul krz výdechy za kapotou okolo stěrače přes okno dovnitř do kabiny.. sklízim velkej výsměch, po tom co se s tim rozjedu sklízim několik udivenejch výrazů lidí co řikaj, že semnou takhle nikam nepojedou.. Nic jinýho jim bohužel nezbejvalo .. :)) Chvilku mi trvalo, než jsem se naučil sesynchronizovat pohyby levý ruky jakožto plynu, levý nohy, pravý nohy a tak prostě jednoho řidicího prvku, kterej je na uplně špatnym místě.. :) K provázku jsem nakonec přidělal propisku a tahal jsem za ní, připadal jsem si jak tramvaják :) Nicméně jsme ujeli dalších asi 200 km a zakotvili kdesi v Srbsku.

21.8 Podařilo se mi nabastlit provázek z škrtící klapky na původní lanko od plynu a funguje to naprosto stejně jako předtim.. nevěřim svejm rukám, ale dokázaly to :)) Tak že jedem dál jakoby nic.. Po asi 300km se roztrhala pneumatika na vozejku.. Bral jsem to jako provokaci.. Vydržela 4tis km (a mnoho tis předtim, protože byla ještě původní z roku 1982 z ruska) a musela bouchnout zrovna teď.. Tak že vyměňuju za rezervu a jdu se podívat na druhou gumu, ta vypadá že bouchne po pár kilometrech taky.. tak že jedem do nějaký Bulharský řitě hledat pneuservis.. Tam na mě koukaj dost divně, když jim tu gumu ukazuju, tak tam zkoušej cpát nějaký gumy ze skůtrů a nevim z čeho, ale nic tam nepasuje.. nakonec se samotnym ředitelem pneuservisu objíždim dva další pneuservisy, kde nakonec tu gumu (jen jednu) maj.. Solim 60 euro za gumu a práci a jedem dál.. Beru LPG v Budapešti, kde trochu bloudíme, ale všichni jsme už happy protože se vidíme doma ve sprše.. Nemam už vůbec žádný peníze, tak přemejšlim, kde vzít další LPG.. musí to bejt až na Slovensku.. No dobře, přejíždíme Slovenský hranice a LPG nikde.. přejíždíme celou dálnici až do ČR a LPG furt nikde, už je to dost akutní.. vjíždíme do ČR a dochází LPG, přepínam na benzin (jo na benzin to jede jen na 5 válců, to jsem ještě neřek.. :) a jedem směr Brno.. benzinu mam asi 7 litrů, tak že za prvnim sjezdem z dálnice mi dochází i benzin a jsem dost hodně v prdeli protože druhý auto už se odpojilo a my jsme sami bez peněz v noci někde v Brně bez paliva.. Zkoušim přepojovat ještě jednou na plyn.. V ohřátý bombě se nějakym zázrakem něco naakumulovalo a s hodně hodně lehkou nohou se proplejtam brnem.. Čekam na semaforech, přítelkyně mě drží za ruku a je jí mě líto, nikdo už ale nic neřiká, všichni jsou moc unavený aby si stěžovali.. padne zelená, rozjíždím se a po 100metrech v zatáčce je definitivní konec.. Jsem smutnej a zklamanej, cestující taky, takovou zradu jsem fakt nečekal.. Auta co stojej za náma nás objížděj a koukaj co se děje.. Najednou přítelkyně "hele, co je to támhle, tam něco svítí!" Vylez jsem z auta, ušel deset metrů a fakt.. za zatáčkou byla benzinka :) Dotlačili jsme to tam a fakt jsem nechtěl věřit tomu, když jsem tam viděl LPG zapnutej, funkční stojan. Zas jsem skoro brečel dojetim, musel jsem to celý vylíčit tý asi 113ti letý babičce co tu pumpu obsluhovala, řekla mi, že to je první LPG pumpa směrem ze slovenska na Brno, tak že jsem měl fakt štěstí.. No dobrý, nasedáme a vyrážíme směr hlavní město Praha.. Zbytek cesty už je bez problémů.. Byl to chvílema docela vzrušující výlet, ale už se nemůžu dočkat na příští rok :)
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od Michelin »

No masakr, radsi nevedet :-D
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od Snejk »

To teda, tenhle vejlet byl fakt výživnej :) Ten další už atkovej nebyl. Ale tohle byl ten největši masakr co se se 7er dá zažít. to se prostě nepřekoná.. už od začátku co před halu složili ten vrak (vrak je slabý slovo) jakse z toho takovou oser prací stal no... lepší vrak... a s tim jet takovejhle trip v takovejchle podmínkách... a co se nakonec vrátilo zpátky.. je zazrak že to dojelo. ale je to opravdu nejhustší vejlet a jeden z nejlepších zážitků co sem slyšel a sem rad že sem se na tom mohl trochu spolupodílet.
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
Prox
Příspěvky: 336
Registrován: pát zář 05, 2008 2:55 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od Prox »

to je naprosto neuveritelny!! :lol: :lol: ty ses regulereni blazen..bych tomu snad ani neveril ale tohle se proste vymyslet neda, by si to mel vydat knizne :lol: :lol:
Uživatelský avatar
dacan
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 18, 2008 7:20 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od dacan »

joo mechanicka, to byl prej kus :D
ex e32 750 iL
ex e34 520iA
ex e38 730 (na patologii), ex e32 750i, ex e30
NOVĚ MacBook Pro 15 (2018)
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od NORMANN »

napiš o tom knihu, třeba se toho někdo chytne a zfilmuje to.... :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od Tomas735i »

to je nejvíc :lol:
A za ten film by to fakt stálo 8-)
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od NORMANN »

rusáci něco podobnýho natočili a dali tomu název Bavorák.... :lol: :lol:
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od JaraX »

super story,

todle mě přesně láká, koupit stary dezolátní auto a vyjet s ním někam daleko, v E38 je to nuda, to furt jen jede :D
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
MEDVIDEK
Příspěvky: 632
Registrován: čtv srp 21, 2008 6:34 pm
Bydliště: Tanvald

Re: Chorvatsko/Bulharsko 2007

Příspěvek od MEDVIDEK »

Neuvěřitelny,ale super adrenalin,ja jsem srab a asi bych nejel,takže klobouk dolu. Jseš prostě borec :o
BMW 750i e-65 fl
ex M5 e-39 r.v.12/ 2000
ex 730d r.v.4/ 2000
exBMW525tds
ex BMW 740iL e-38 r.v. 10/1997
Odpovědět