Prodaná a rozsekaná

Zajímavé příhody z cest
Odpovědět
Uživatelský avatar
janys
Příspěvky: 228
Registrován: čtv lis 20, 2008 3:34 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od janys »

I když by se podle názvu topicu dalo usuzovat, že se bude jednat o krvavý příběh o pražské prostitutce, není tomu tak. Jedná se o mého starého baworáka E34 525TDS.

Někteří z vás si možná vzpomenou, že jsem se ptal na rady ohledně prodeje a podobně. Inu, nikdo z vás by mě asi nepřipravil na to, co se mi přihodilo v posledních týdnech.

Přes zimu stála E34 před domem, bohužel jsem z ní zapomněl vypustit vodu a díky krutým severopražským mrazům popraskala hlava motoru. Čekalo se, až bude trochu tepleji, že si auto vezme do parády můj kamarád. I stalo se, někdy kolem dubna jsme auto dopravili na Žižkov a rekonstrukční práce začaly. Nebyly příliš drahé a nakonec auto obstojně jezdilo. S kamarádem jsme se dohodli, že na sebe převezme zodpovědnost za prodej auta. Na začátku července se inzerátu všiml jeden kupec. Domluvil si s kamarádem dostaveníčko, kam přijel s nějakým jiným maníkem ve starém Peugeotu, který prý také zrovna koupili. Na BMW ale momentálně neměli celou částku - proto se domluvili, že podepíše smlouvu a zbytek peněz dodá následující den. Do naprosto korektně vyplněné smlouvy se zapsalo, že složil zálohu ve výši poloviny celkové ceny, k autu dostal klíče a malý techničák. Velký techničák jsme si nechali jako pojistku.

Druhý den nám kupec poslal SMS, že je s autem v Chomutově, auto nějak divně kouří a moc nejede. Že prý je teď v servisu a do Prahy se už ten den nedostane. Následující den se kupec již neozval. Tři dny na to jsem obdržel dopis od Policie ČR, Mladá Boleslav, obor dopravních nehod; předvolání k vysvětlení dopravní nehody, která se udála před několika dny.

Dali jsme si dvě a dvě dohromady a rozhodli jsme se za kupcem dojet - byt měl hlášený v Praze. Mluvili jsme s jeho otcem, který popřel, že by si jeho syn auto od nás koupil. Rovněž nám sdělil, že ztratil veškeré doklady včetně občanky a řidičáku zhruba před měsícem. S nepořízenou jsme odešli a čekali, co nám řekne policie.

Dnes jsem s kamarádem, který auto opravoval a prodával, dojel do MB, kde jsme se dozvěděli, že auto je na šrot a dá se odnést ve dvou kýblech. Nehoda se udála ten den, kdy bylo auto prodáno - asi 4 hodiny po koupi. Kupec poslal BMW asi stočtyřicetikilometrovou rychlostí do příkopu vedle dálnice R1 ve směru z Prahy na Liberec (těsně před Mladou Boleslaví) a následně z vozu utekl. Ve voze zůstala pouze kupní smlouva, na které jsem byl podepsán já a kupec, pan X.





Co z toho vyplývá? Panu X někdy na začátku června ukradl kdosi doklady. O měsíc později si tento zloděj vyhlédne BMW. Složí zálohu ve výši poloviny ceny, s autem odjede, o čtyři hodiny později má brutální nehodu na dálnici (viděl jsem ty fotky a nestačil jsem se divit). Ze zmuchlaného vraku vyleze ven a jeho komplic ve starém Peugeotu ho odváží neznámo kam...
E38 740i '97
Sorrentblau Metallic

báwovole nahlínách fmetle fkůži s červeným íčkem, 286 klokanů, táhne to pěkně vocpodupyčo
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od KAMIL740 »

masakr
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od T613 »

no at je to jak chce, jsi blbec sam, "prodat" auto kdyz ti ho ani nezaplati cele ;-)
na to se neda nic jineho rict, za to ze je nekdo blb a rozbije to na kasi 5 minut po koupi to neovlivnis
Regis
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 24, 2009 8:50 am
Bydliště: Praha - Liberec

Re: Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od Regis »

Se divim ze zaplatil alespon tu polovinu kdyz to jel jenom rozsekat... :D Asi nejakej dement.
e39 '02
Uživatelský avatar
J.Benny
Příspěvky: 210
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:09 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od J.Benny »

Tak to je fakt rachot, tomuhle se říká fakt pech :(
Uživatelský avatar
DJ HONZA
Příspěvky: 145
Registrován: pon kvě 03, 2010 12:44 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od DJ HONZA »

docela masakr
BMW E38 740i 95´ 210KW 285PSVIN:DG42623
Obrázek
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1449
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od scorpion »

mazec no :? .. ale je to tak zásadní chyba nějaké půlky nebo splátky když ho neznáte... když jsem prodával e32 tak to na mě taky zkoušeli... bud prostě na beton všechno a nebo at kupuje jinde... :?
Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Prodaná a rozsekaná

Příspěvek od Filozof »

přesně tak at je rád že to byla stará 525tds za pár tisíc nebo kolik stálo netuším.
Já už ani v rodině nepujčuji ..je to o hubu a dokonce lidi v rodinách nesplácejí a taháš to roky z nich... natož uplně cizí lidi.
Když někdo nemá pár tisíc nebo desítek tisíc na auto co chce řešit ?
Smutný příběh. Akorát jsem nepochopil tedy konec. Rozbil auto odjel pryč a co jako ?
To měl bejt záměr a krýt nějaké stopy zločinu havárkou autem nebo jak ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět