7er tour 2009 - francie atd...

Zajímavé příhody z cest
Regis
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 24, 2009 8:50 am
Bydliště: Praha - Liberec

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Regis »

Ja mam v petce se stejnym motorem pri 130 tempomat spotrebu cca 9,5. Asi to budou ty kratky prevody+automat. :(
Jo jinak takova dovolena se da absolvovat i v jinejch autech, treba my jsme letos absolvovali Spanelsko v Renaultu Laguna (1 generace) ve 4 lidech, celkem 9600km. ;)
e39 '02
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Snejk »

Prave ten automat tomu pomaha :) no každopadně počasí luxusní, viděli sme spoustu zajímavostí i jak se tam žije, že se mi ani domu nechtělo... Ale maj tam všude fakt hnusný ženský. nic pro mě :)
Jo asi tomu chybí nějakej příběh alá krischna... ale tak na jednu stranu sem docela rád, měla to bejt dovolená, toho vrtání v autě sem si před tim užil až až a rozebral ho 5x do prvočinitele takže sem byl rad že sem si od toho odpočinul, že mě nikde nezavřeli a že sme si to mohli prostě užít. Příště už si ale sebou potahneme i kolo, pak toho určitě stihneme i víc a nebudou nas tolik bolet nohy :)
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Snejk »

nic proti ale takovym autem bych tam nejel ani kdybych byl shuleny :) to už neni pro mě, a jako člověk co ma jen odjakživa hromadu sedmiček tak přeci jen bych v takovem autě nejel ani do brna natož do španělska :) kdybych měl ještě pětilitra jedu to klidně pětilitrem, nepatlam se cely rok s autem abych pak na to hlavní dálkový cestování na který to vlastně je postavený jel autobusem nebo nějakou mrdkokárou:)
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
Kralik
Příspěvky: 355
Registrován: čtv srp 21, 2008 8:05 am
Bydliště: Praha/Brusel

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Kralik »

S tema frantikama a vyvalenejma ocima na 7er, tak to mas pravdu :mrgreen: My byly par tydnu v oblasti Cognacu a vypadalo to, ze jsme ufoni. Vsichni na nas koukali. Na druhou stranu, oni maj problem uz jen s nasi SPZ. Co je to CZ?? Na to se mne ptaly spoluzaci v jazykovce, ze jako odkud mame auto? Oni znaj jen F, D, E a tim to hasne... A ty je na dalnici predjedes v obrovsky krave co ma divne znacky :)

PS: Pokud by se tam nekdo dalsi chystal, tak zaplatte poplatek a jedte po dalnici. Protoze jedine co moje navi umi rikat ve francii je: "kruhovy objezd pred vami"... Tech kruhacu je tam mimo dalnice tolik, ze se mi motala kebule. A LPG vpohode. Na dalnici za 0,7Eur a mimo, zvlast v obchodnicjh centrech "LeClerc" za 0,59Eur.
BMW 740i/LPG e38 '96 DG46479 - BMW 840i e31 '96 CC61121
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Snejk »

souhlas, pulka těch dědku strhla hadku jestli sme tchéqué nebo tchéqoslovákien :D a prej jestli sme vubec v uniii :D prej.. cz + znak EU? cože? co to je ? to jako československo v unii ? no na přesdržku, nikdo tam neumi slovo anglicky, odmitaj se tim jazykem bavit a neznaji ani zakladni slova jako čislovky, red, water, car, tent, one night... nic .. prostě neskutečný. v některejch kempech to docela davali ale ve věětšině ne... a obchod.. restaurace... neumiš francouzky maš smulu... rukama nohama a ukazovanim se domluviš. ale anglicky si s nima pokecaš asi jako oni semnou česky..
tak to viš že sme to prolitali hodně po dalnicich. ta doprava tam je jinak tragická, na projetí celý francie nam na ty peáge vyšlo asi 70eur což šlo. ty jejich postižený kruhaky co 150m sem z nich kvetl :D
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Snejk »

Sem v kempu rozbaloval na spacaku stan a pan přišel se opatrně zeptat jako "a vy v tom autě budete spat???" a uplně si klepal na čelo jako že sem nějakej ufon... :D. nikdo nechape že to neni rols royce a že neprodavam drogy. oni tam takova auta nemaji ani nesmi dovažet takže kdoho tam ma je prostě nějaky milionař... bud ma miliony a koupi si novy bmw a nebo je to fanda a ma stare... ale takove auta tam nejsou nejezdi a kdo v nich jezdi je papalaš. a je jedno jestli ma starou 7er ve vladni vybavě nebo novyho bentleye. ty auta tam maji stejnou uroven. fakt blazni v te zemi ale jim nic jineho nezbyde no. za celou cestu po švýcarsku a francii sem potkal 1xe38 728i a asi 2x e65 a asi 5xe32 a jednu f01 co měl šejk a koukal se na svoji jahctu :) ale jinak same pičunky, citrony a pažouty... mezi tim nějake male mergly a audi ale to jen pro vyvolene... bmw jak šafranu a povětšinou nafty
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Regis
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 24, 2009 8:50 am
Bydliště: Praha - Liberec

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Regis »

Snejk píše:nic proti ale takovym autem bych tam nejel ani kdybych byl shuleny :) to už neni pro mě, a jako člověk co ma jen odjakživa hromadu sedmiček tak přeci jen bych v takovem autě nejel ani do brna natož do španělska :) kdybych měl ještě pětilitra jedu to klidně pětilitrem, nepatlam se cely rok s autem abych pak na to hlavní dálkový cestování na který to vlastně je postavený jel autobusem nebo nějakou mrdkokárou:)
Ehm. To bylo asi na me, co? Vtip je v tom, ze v Lagune je vic mista nez v petce, zere polovic a nemusim se bat ze kdyz mi ji nekdo lohne/naboura budu na nahradu vydelavat pristich 30 let. ;)
e39 '02
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Snejk »

vtip je v tom že nemam lagunu (ale ma ji dacan a stači nam jet do jižnich čech a polovic nežere to by musela bejt snad naftova jinak na dalky žere vic jak e38) no a taky nemam pětku... kterou bych si osobně nidky nekoupil. a kdybych neměl penize abych nemohl jet sedmičkou tak bych nejel nikam možna na slapy.. na co to auto pak mam kdybych pak na vejlet jel něčim horšim? wtf? a nabourat.. no to bych nemohl vyjet ani na nakup kdybych to měl tak brat. byla by to smula ale tak od toho maji lidi pojistky a havarijku a taky si to spravim sam atd.. takže sry za mě lagunou nikam za hranice ani zadarmo. jinak samo ja to neodsuzuju a určitě sis to užil nejel si tam kuli autu ale kuli tomu vidět něco a mit dovoelnou, lidi jezdi v horšich autech a je jim to jedno... ale zase maš pětku rok 2002 takže vcelku drahou a jako tady si jí šetřit na městský provoz(na kterej fakt vhodná neni) než v ní radši projet celou evropu ... trošku škoda. podle mě ti víc hrozí právě tady kde ti to obije poškrabe a poničí každy kokot než nějake dalniční cestovačky po evropě... ale o tom to neni kdo v čem jezdi, tady sme u sedmičkářů a ja sem rad že sem to projel v takovem pohodlnem autě a tenhle standart cestovani bych nerad opouštěl či degradoval, at taky viději pořadne auto a to se myslim povedlo, a jsem nadšený že auto kterému se tlik věnuji to krasně projelo a nic se nemuselo spravovat prostě sem si tu cestu mohl jen užít...
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Regis
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 24, 2009 8:50 am
Bydliště: Praha - Liberec

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Regis »

Ja to chapu a nechci ti tady zasirat vlakno. Jenom prave osobne srovnavam Lagunu s E39 a vychazi mi to tak nejak ze vlastne nevim proc jsem kupoval BMW. :? Tak si tady tak trochu ventiluju frustraci. :D A nejvic me sere, ze mam malou petku a zere o 20% vic nez velka sedma. :(
e39 '02
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er tour 2009 - francie atd...

Příspěvek od Snejk »

jsi bezverec .. c6 :) jed radši town carem. proti kratke e38 nic nemam, taky bych jel kratkou kdybych ji měl. ale prostě bych ničim jinym jak bmw 7er nejel no. co to hned každeho popuzuje. sem na sedmičkovem foru snad ne ?:) ja sem někomu snad řekl že mi vadi že jel něčim jinym ? když to někomu nevadi at si tam jede čim chce :) mě to je přeci uplně jedno
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Odpovědět