Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od T613 »

ja kupoval novou vartu do sve prvni 750 a asi pred mesicem po 7 letech zdechla :-)
je to spis o nahode, proslo mi rukama moc baterek ruznych znacek a nerekl bych ze neco je lepsi nebo horsi, zdechnout muze cokoliv kdykoliv
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od JaraX »

t613 ale ty máš benzín, ten ma 2x tak slabší starter jako ropokurva navíc ještě žhavení žere jak kurva. no prostě za to nemohla ta Varta ale ten diesel.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od fivajs »

JaraX píše:t613 ale ty máš benzín, ten ma 2x tak slabší starter jako ropokurva navíc ještě žhavení žere jak kurva. no prostě za to nemohla ta Varta ale ten diesel.
Blbost, Téčko má pravdu, zbytečný nějaký Varty a Bosche... Ve všech je prostě olovo a roztok sejrovky. A možná i stejného výrobce jako u jebky za litr. naopak, tu jebku si můžeš odšroubovat a podívat se do ní, oproti nějakýmu Bosh, kde je to podělaný magický oko, který je stejně k hovnu :D. A startovací proud, který potřebuješ na ten diesel vždycky vyhovuje, pokud s tím nestartuješ dvacetkrát denně bagr :D
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Raisidlo77 »

Pro Vaši informaci, Bosch a Varta padají z JEDNÉ A TÉ SAMÉ FABRIKY, dost možná i linky.

Mám na baterky, troufám si říct, slušné ceny když potřebuji, a i sám člověk který mi je dodává mi Bosch nedoporučuje z jednoho prostého důvodu - to stejný co Varta, ale předražený. Ted si nevzpomínám jestli jsem bral naposledy Banner nebo Exide, ale vím že jedno z toho (je šunt :D a druhý) má nejen podstatně lepší cenu, ale i vlastnosti a schopnosti než Varta nebo Bosch. Vím že 10 baterek ze 100 (Varta/Bosch to samé) se oficiálně vrací do fabriky jako reklamačka..
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Ati
Příspěvky: 170
Registrován: pát led 30, 2009 11:01 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Ati »

Raisidlo77 píše:Pro Vaši informaci, Bosch a Varta padají z JEDNÉ A TÉ SAMÉ FABRIKY, dost možná i linky.

Mám na baterky, troufám si říct, slušné ceny když potřebuji, a i sám člověk který mi je dodává mi Bosch nedoporučuje z jednoho prostého důvodu - to stejný co Varta, ale předražený. Ted si nevzpomínám jestli jsem bral naposledy Banner nebo Exide, ale vím že jedno z toho (je šunt :D a druhý) má nejen podstatně lepší cenu, ale i vlastnosti a schopnosti než Varta nebo Bosch. Vím že 10 baterek ze 100 (Varta/Bosch to samé) se oficiálně vrací do fabriky jako reklamačka..

Souhlasím s tebou Raisodlo77 , taky jsem se rozhodoval mezi Exide a Banner , protože Bosch a Varta je naprosto to samé , Exide je americkej gigant a Banner jsou tuším Rakušáci , já osobně jsem volil Banner protože o proti Exide stojí pulku , je ještě dražší než Silver Varta (tu jsem měl před Bannerem ) . Exide nemám vyzkoušeno ale byla mi velmi doporučována ,že je to best , nicméně za cenu Exide si koupím nový dvě stejný Bannerky ...a po rodině ji máme v X autech kde slouží už i třeba 5 let a žádná ještě neodešla pokud odejde , zkusím Exide ...ale v případě 100Ah Banneru za 1700kč (nová) to pro mne byla jasná volba o proti exide (už nevím přesně cenu ale tuším 3600kč )
BMW E38 740iA/LPG
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=8acGvMt4DJU
http://WWW.RENOVUJEMEKUZI.CZ.CZ
BMW E66 745Li (DP82092)
Ex.BMW E38 740iA with LPG (DK62113)
Uživatelský avatar
Kajec
Příspěvky: 418
Registrován: ned pro 21, 2008 3:42 pm
Bydliště: Valašské království

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Kajec »

Dobre rano..

....jen technickou poznamku.....

...spolecnost Varta je propojena s BMW...
...clen spravni rady a dedic rodinneho podilu.... vlastni spolecnost Varta...

...tady na Valassku vime vsechno...
...se zeptejte ...kdyz neco nevite.. :mrgreen:
BMW 750iL e32 r.v.1987 " Schwarz "
BMW M5 e34 r.v.1989 " Schwarz "
BMW 318iC e30 r.v.1991 " Calypsorot metallic "
BMW Z3 2.8i Coupe e36/8 r.v.1999

Made in WEST Germany
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Raisidlo77 »

Kajec, to je sice možné, ale finálnímu zákazníkovi-spotřebiteli to asi cenu ani kvalitu baterky nezmění :D

Ati> Ondro, já ted právě nevím co jsem kupoval naposledy do jednoho Passata. Myslim že to byla právě Exide, byla mi vřele doporučována, a za tu cenu oproti Vartě s tím že to má taky větší startovací proud, nějak nebylo co řešit. Konkretně s Bannerem nevim, v motorkach s nima mam otřesnou zkušenost, takže se toho bojím. Do motorek kupuju origo Yuasu a max spokojenost. Původní baterka z jedné z mých bývalých motorek (VTR 1000) z přelomu roku 1998/9, DODNES funguje ve známého GSX-R 750 SRADu. Shánel tehdy levně baterku, ja mě moto dlouhodobě rozdělaný (přestavba) tak po dohodě dostal moji. Doted s ní bez problému jezdí.. to čumím.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od fredy »

Já mám Vartu 100Ah už 4tým rokem a spokojenost velká. Teť je pravda, že auto pomalu měsíc a půl stálo, včera jsem chtěl nastartovat a kontrolky se rozblikaly jak vánoční stromeček, ale to se po tak dlouhé době dalo čekat. Vzal jsem pendrek, domluvil jsem ji a pohoda :lol:
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od NORMANN »

Raisidlo77 píše:Pro Vaši informaci, Bosch a Varta padají z JEDNÉ A TÉ SAMÉ FABRIKY, dost možná i linky.

Mám na baterky, troufám si říct, slušné ceny když potřebuji, a i sám člověk který mi je dodává mi Bosch nedoporučuje z jednoho prostého důvodu - to stejný co Varta, ale předražený. Ted si nevzpomínám jestli jsem bral naposledy Banner nebo Exide, ale vím že jedno z toho (je šunt :D a druhý) má nejen podstatně lepší cenu, ale i vlastnosti a schopnosti než Varta nebo Bosch. Vím že 10 baterek ze 100 (Varta/Bosch to samé) se oficiálně vrací do fabriky jako reklamačka..
zkus prosím tě doplnit tu informaci a napiš, kde se varta vyrábí?
až to zjistíš, možná přijdeš i na to, že se v tý vartě dělá jeden a ten samej produkt, akorát že na to lepí jiný etikety.
já si kupuju baterky přímov tý fabrice, kde je dělají a jsem s nimi už léta letoucí spokojen. moc se bavím nad těmi debatami, jak je to a to děsnej šunt.A KUPUJU JE LEVNĚJI NEŽ V KRÁMĚ A RŮZNÝCH VELKOSKLADECH.
a to že se baterky serou, no to je u všech značek.
bannery jsou jedny z nejlepších značek co znám.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Raisidlo77 »

Normann> Však já na Vartu neplivu, přečti si pořádně co jsem napsal ;). Měl jsem ji ve všech autech, spoustě lidí ji kupuji a doporučuji (mě zatím baterka nikdy neklekla), sám na ní jezdím a jsem spokojen. Až doskládám 750 tak pujdu a zase do ní koupím Vartu - protože neboj, nekupuji "super levně z velkoskladu" ale přímo od zdroje, z vlastní známosti. Není to přímo v České Lípě, ale mám jistotu že to Varta je.

To je těžký, spousta lidí plive na Ate.. od doby, kdy je začali "na slevu přes známýho známýho" kupovat v Kelly. Že Ate v Kelly neviděli je stará známá věc, tam maj snad nějakou čínu nebo co. Ate balí prvovýrobní kotouče po jednom do krabice, ne v páru jak to dělá Ate. Z vlastní zkušenosti znám i dost případů kdy kotouče z Kelly nevydržely skoro nic.. a já stejně dávám jen Ate. Beru z fabriky, cenám v Kelly se směju (někdy mrazí, když koukám třeba na jejich ceny olejů) a nikdy jsem neměl problém.

Řikám, nepamatuju si jestli Banner nebo Exide, mám jiný starosti než si to pamatovat, ale jedna z nich je hodně dobrá. A ještě jedna zkušenost z dílny - Vartu do auta ano, do motorky ale nikdy.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Odpovědět