LPG v 7er – zkusenosti po roce

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od herman17 »

To je nejak podezrele malo :D
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od oxik »

Spooner píše:Ten zakázaný vjezd do podzemních garáží je z trochu jiného důvodu, než že si to nějaké ministerstvo vycucalo z prstu ;)
No dobře, napsal jsem to dost zjednodušeně, ale kdo má plyn a trochu se o to zajímá, samozřejmě ví, z jakého důvodu to je... nicméně v dnešní době jsme opravdu unikát..
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od oxik »

Nic se mi nerozbilo, dálnice 150, okresky 105..měl jsem štěstí na provoz.. 200km bylo po dálnici, zbytek okresky a 50km město.. nedávno jsem mazal adaptace a jezdil chvíli na benzín :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od Filozof »

mno nevím 4litr za 10,3litru na sto snad jen dálky lehkou nohou ne ? :mrgreen:

Já mám nejmenší někde kolem 9,5litru /100km LPG. a 7,6litru benzínu ale to jsem jel jak magor 100km/h asi délku 250km.
Že ty jsis odpojil dva válce na autě ? :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od herman17 »

Ja se obavam, ze kdyby je odpojil, tak to zere 2x tolik jeste :D
Jako realny to asi je... ja jsem pri sve dovolene po CR jel taky za pár. Pul cesty jsem jel na spotrebu a pul cesty jsem letel 160 po dalnici v desti. V tomhle je sedma dobra... s malym autem bych tam davno dostal "aquaplaning"
Spotrebu si uz presne nepamatuju...
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od zzeli »

Jooo oxikovy vanosy, ty umej kouzla :lol:
Jinak po vice nez roce muzu napsat par postrehu:
- spotreba porad okolo 16ti (dalnice, okresky, Praha), ekojizdu na celou nadrz jsem zatim nezkousel.
- stavalo se mi, ze na palubaku padala rucicka benzinu jako bych na nej jel, pritom jsem jel na plyn, benzin samozrejme neubyl. Ale uz dlouho se to nestalo. Mozna to bylo jen v lete a pri rychlejsi jizde.
- obcas neklidnejsi volnobeh jsem prisuzoval vsemu moznemu, nakonec to mozna bude jen neserizeny plyn, protoze uz nejakou dobu serizovany nebyl. Na benzin je to v podstate ok. Ve fungovani to nijak neomezuje, nekdy to neni ani znat.
- samotna jizda na plyn bez problemu v lete v zime, starty v pohode.
- celkove velka spokojenost, jeste pred par lety jsem nad plynem ohrnoval frnak jako spousta lidi, ale je to normalni palivo jako kazde jine a jezdim na nej moc rad :D Instalace je provedena perfektne via Misulin, nic nesmrdi, auto topi, clovek ani nepozna na co jede. I pri tankovani je to cistejsi, protoze kdyz se clovek pokape, tak se to hned odpari a nesmrdi to jako benzin natoz nafta. No flame please :D
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od oxik »

Já si z vás ale prdel nedělám, všechno si hned po tankování píšu do Spritmonitoru a dělám to pro sebe, tak proč lhát sám sobě? :D Tankuju pořád na stejný pumpě a jezdím jak to situace dovolí, občas se podaří, občas ne :D Když zajedu víc do města, tak je tam 15l jak nic
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od oxik »

Jo, měsíc zpátky jsem poprvé tankoval naftu..caknakisovi do českého snu :lol: ta ruka mi smrdí snad ještě teď :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od dunnst »

Oxik - tak proč tu nemáš v podpisu odkaz na Spritmonitor account, jako já? :-) Jinak se musím smát, tobě smrdí ruka od Tomášovy nafty, ale my jsme ty socky :-D

Moje nejvíc eko-spotřeba byla Děčín - Magdeburg - Děčín a to jsem jel 100 km/h tam a 120 km/h zpátky, palubák ukázal 9,7 a real bych nějakých 11, bohužel to úplně přesně nemam, protože jsem pak ještě nějaké ty km najezdil, než jsem natankoval a to už bylo "zkreslených" 11,5.

S tím benzínem se mi to taky jednou stalo, jedu do Holandska a koukám, jak ručična benzínu klesá... a klesá... a klesá... když už klesla o nějakých 25 litrů níže, tak jsem odpojil pojistku benzínového čerpadla a byl klid. Později se vyměnil LPG emulátor, který to způsoboval, ten bezín to fakt žralo :-)
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: LPG v 7er – zkusenosti po roce

Příspěvek od oxik »

Vidíš..a já myslel, že to mám rozklikávací :D Zkusím s tím něco urobit

EDIT: hotovo :D je hezký pozorovat, jak ta spotřeba časem spolu s výměnou dílů klesá :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět