E65 EDC/DD vs E38 EDC ...

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
PAX
Příspěvky: 154
Registrován: pon zář 08, 2014 12:01 pm

E65 EDC/DD vs E38 EDC ...

Příspěvek od PAX »

Vzhledem k plánům pořídít E65 jako daily car a vzhledem ke zkušenostem s E38 EDC bych si rád udělal názor na jízdní vlastnosti s těmito systémy i bez. Motivací je fakt, že E65 s EDC/DD je menšina a omezuje to výběr.
Sám mám E38 s EDC a můžu říct, že na rychlou dálniční jízdu je EDC-Sport režim takřka nutností. Zajímaly my mě zkušenosti lidí, kteří se vezli ideálně v:
- E38 bez EDC
- E38 s EDC
- E65
- E65 s DD
- E65 s DD/EDC
(E65 s EDC a bez DD snad není?)
Dá se E65 'bez ničeho' přirovnat (tvrdostí/houpavostí, stabilitou ve vyšších rychlostech) k E38 s EDC-Sport? Nebo EDC v E38 povyšuje E38 nad 'základní' E65?
Vím, že tady už nějaké srovnání proběhlo, ale nebyl jsem schopen udělat si obrázek, zejména ve srovnání s E38.
Dík za názory.
E39 528i manual, 1996, LPG
R1100R
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: E65 EDC/DD vs E38 EDC ...

Příspěvek od JaraX »

jel jsem vším z toho cos napsal,
auta s DD jsou měkčí a méně se houpou,
auta s EDC jsou měkčí a lépe filtrují nerovnosti.
určitě bych kupoval se vším, prostě i EDC i DD je sakra hodně znát a nevidím duvod koupit auto bez toho,
a EDC není jen pro to aby sis mohl auto přitvrdit, ale i aby to lépe nastavilo tlumiíče dle povrchu vozovky.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Marek1718
Příspěvky: 72
Registrován: ned lis 25, 2018 11:27 am

Re: E65 EDC/DD vs E38 EDC ...

Příspěvek od Marek1718 »

e38 bez EDC by som nikdy nekupoval kedže ta moja má EDC a to auto je tým pádom viac citlivé v riadení človek si omnoho viac užije jazdu za volantom lepší kontakt z podvozkom ,neviezol som sa v e38 na obyčajných tlmičoch to je pravda ale moja skúsenosť z S EDC je veľmi pozitívna pretože pri stlačení tlačítka si dokonalo vychutnávam kľudne aj ostrejšiu jazdu v zákrutách,a to jazdím na R16 originál kolesách od výroby 215/65 zimné gumy .auto krásne pri stlačení stvrdne a je to cítiť celkom dosť ,ked idem na normálnom režime a idem 140Km/h 160km/h riadiaca jednotka samá pritvrdí tlmiče ,neviem presne od akéj rýchlosti jednotka dáva takýto signál ale je to od cca 120km/ a viac
PRAHAV8

Re: E65 EDC/DD vs E38 EDC ...

Příspěvek od PRAHAV8 »

Náhodou jsem si to pročetl i když to je starý téma a musím se fakt zasmát příspěvků marek1718 který nikdy neměl e38 bez EDC ale hned ví a pozná rozdíl když zapne EDC :lol: Já už zažil tolik e38 který měli mrtvé EDC ale majitel říkal že funguje perfektne protože prostě to tam má. Mám na jedné 750 přední i zadní EDC nové a každý který říkal že mu EDC funguje tak pak kouká že vlastně mu nefunguje a tam kde v zatáčce jel 100 tak najednou jede 120 a jízda je mnohem komfortnější. Myslím tím když se sveze v té e38 750il a samozřejmě mám vzadu nivo.
Odpovědět