BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Unicum
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 26, 2015 5:30 pm
Bydliště: Bánska Bystrica "Slovensko"

BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od Unicum »

Zdravím páni,

V prvom rade by som chcel ozrejmiť, že sa mi jedná o model BMW E65 r.v "2003" 745i a dnešnou hlášku v znení "Recharg Battery" podľa googl/u sa jedná o slabú batériu. Preto by som sa chcel opýtať či je možné dobiť baterku aj priamo v aute. Prípadne je nutná jej demontáž.

Ak by bolo možné dobíjanie v aute dosť by to odľahčilo celkové trápenie s jej vyberaním, keďže v kufri mám miesto rezervy nádrž na LPG. Preto by som bol rád ak by bol určitý spôsob ako batériu jednoducho nabiť v aute bez jej nutného vybratia fyzicky z auta. Niečo na spôsob (odpoj + pól a napoj klasicky nabíjačku, čím sa dobíjaci prúd nedostáva do riadiacich jednotiek a nehrozí ich poškodenie no batéria sa klasicky dobíja ako by si ju mal mimo auta dakde v garáži "LEN príklad")

Takže otázka na Vás skúsených je možnosť dobiť baterku priamo v aute ? V prípade, že áno laický postup aby som nič nezhoršil ? ... Dodám, že hlášku som spozoroval 1x po tom ako sa mi hrala Manželka na speváčku s logic 7 a jej Sencor hlasivkami :mrgreen: kým ja som sa venoval očiste (hudba hrala cca 2hod +/-)
Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.
Thyoridas
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2014 8:39 am
Bydliště: Vlčnov u Uh. Hradiště

Re: BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od Thyoridas »

normálně to připoj, aniž bys cokoli odpojoval... Jen otevři kryt baterky, připoj póly nabíječky, zapni a je to :)
E38 740i/6 95' DG01434 - holota, ale podstatné věci přidány :)
Uživatelský avatar
Unicum
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 26, 2015 5:30 pm
Bydliště: Bánska Bystrica "Slovensko"

Re: BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od Unicum »

Ak teda správne rozumiem klasicky odomknem auto, otvorím kufor, dostanem sa k baterke, ktorú nemusím odpojiť a len pripnem pól + na + a následne - na - s tým, že potom strčím nabíjačku do elek. prúdu a klasicky zapnem nabíjanie ? Nehrozí, že odpálim XY riadiace jednotky či nezblbne určitá elektronika ? V rámci veľkého napätia v sieti samozrejme ...
Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od oxik »

Na to bych si dal pozor, bratrovi na e65 face mechanik neznamo jak pri dobijeni vyzkratoval hodne ridicich jednotek.. pockej az ti odpovi nekdo zkuseny, treba JaraX.. at to mas s jistotou
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Thyoridas
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2014 8:39 am
Bydliště: Vlčnov u Uh. Hradiště

Re: BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od Thyoridas »

Přesně jak píšeš, pokud máš rozumnou nabíječku, nedá větší napětí (o proudu nemluvě) než dobrý alternátor za chodu motoru....


Ověř si to raději z více zdrojů, jak píše Oxik :) Já kdybych měl E65, udělal bych to jak sem psal...
E38 740i/6 95' DG01434 - holota, ale podstatné věci přidány :)
Thyoridas
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2014 8:39 am
Bydliště: Vlčnov u Uh. Hradiště

Re: BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od Thyoridas »

A nebo si udělej delší vyjíždku a baterie se dobije za jízdy :)
E38 740i/6 95' DG01434 - holota, ale podstatné věci přidány :)
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od Tomas735i »

Pokud máš nějakou rozumnou nabíječku, není se čeho bát. Takto se auta dobíjí a připojují ke zdroji běžně. Otevři kapotu a tam najdi + a - jako při startování přes kabely. Připoj na ně nabíječku, tu pak dej do zásuvky. A máš to bez práce :)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: BMW E65 (batéria nabíjanie v aute)

Příspěvek od JaraX »

ano normálně u motoru na kontakty, baterku nikdy neodpojovat, nikdy, tím se to auto celý zmate,
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět