Jak dolít olej do hydrokufru?

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Conscious
Příspěvky: 723
Registrován: sob led 24, 2009 2:28 pm

Jak dolít olej do hydrokufru?

Příspěvek od Conscious »

Vytekl mi olej z pomocného pístu přes ty přípojky hadic takže předpokládám, že musím vyměnit komplet píst, ale co mě zarazilo je, že mám olejovou pumpu jinou než na videu kde ukazuje kam se to leje: https://www.youtube.com/watch?v=HAOgK7SBcLY - má nádobku nahoře a ne dole a má tam i jinak připojení. Já mám klasickou pumpu 51247137999. Mám ji venku i s pístem, ale tak nějak jsem bezradnej, hilfeeee :D Pokud to tu bylo tak se omlouvám. Jo ještě jaký olej tam mám dát? Klasický červený do serva?
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Jak dolít olej do hydrokufru?

Příspěvek od zzeli »

Poptej se na bmwklubu. A mam pocit, ze klasicky olej do serva tam neni a nemel by byt. Nahrada snad neni a lze jen u BMW.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Conscious
Příspěvky: 723
Registrován: sob led 24, 2009 2:28 pm

Re: Jak dolít olej do hydrokufru?

Příspěvek od Conscious »

Hmmm... no asi to pořeším přes BMW přímo, 25.6. jdu na diagnostiku a zrovna mají svolávačku na vakuový brzdy tak to tam chvíli bude, holt se toho pořeší víc než jsem čekal. :D Edit: Nakonec je dolití oleje více než triviální záležitost, prostě stačí sundat motex, šroubovákem uvolnit nádobku, dolít na + a dát zpátky. No a teď tedy jaký olej... podle zbytků v nádobce se mi zdá, že by ATF mohl stačit. Ještě pohledám v ETK nebo se poptám, ale asi ho tam prostě prdnu a uvidíme. :) To auto má myšáků víc než dost takže jedna nefunkční el. věc navíc mě už nedokáže rozházet. :D
Conscious
Příspěvky: 723
Registrován: sob led 24, 2009 2:28 pm

Re: Jak dolít olej do hydrokufru?

Příspěvek od Conscious »

takže... ptal jsem se v BMW servisu a prodávají to pouze jako sadu. O kroužek na nádobku, 4ks měděných těsnění na připojení hadic a "fluid" cca 1dl za 2300 bez dph. To mi fakt přišlo ujetý tak jsem se pídil... a dopídil se toho, že v tom je hydraulickej olej pro letadla. Za všechny Shell Aeroshell Fluid 41 nebo Mobil Aero HFA - koupil jsem si toho Aeroshellu litr za 500, menší balení jsem nesehnal. :D Blbý je, že je to balený v pixle bez otevírání, prostě na udělání díry a vylití. A prý to je podle údajů na balení docela silně jedovatý svinstvo. Vyzkoušíme, uvidíme. Jen teda nevím co s tím zbytkem. :/
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dolít olej do hydrokufru?

Příspěvek od fishmaker »

ja to kdysi kupoval primo v BMW...byla to lahvicka asi 150ml nebo tak nějak...a stálo to asi 810 i s tema tesnenima
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Conscious
Příspěvky: 723
Registrován: sob led 24, 2009 2:28 pm

Re: Jak dolít olej do hydrokufru?

Příspěvek od Conscious »

jj, lahvička, O kroužek a 4 měděný podložky. 2300 :D :D I na ebay je to kolem 100 USD. Oni asi holt mají ty ceny taky pohyblivý. Třeba teď jsem koupil tři tužky na opravu laku v barvě titangrau met. po 70 korunách. Normálně je to 600 za kus. :)
Odpovědět