Big Classic 2017

zde můžete vložit fotky ze srazů a odkazy na videa
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Big Classic 2017

Příspěvek od volf-m »

Podělím se s vámi o pár ještě čerstvých dojmů ze srazu Big Classic 2017. Úplně původně jsem neměl v plánu jet, ale pan manuálek (AndersFriden) mě přemluvil. Nakonec se přidal ještě Perfekt, takže 7er.cz mělo nějaké zastoupení. Víkend před srazem jsem dával konečně originál sání bez jedu na motory a ve středu (když se mělo v pátek odjíždět) mě ještě napadlo, že by to chtělo znovu mrknout na přední nápravu. To bylo trochu na punk, protože některé díly dorazily až v pátek ráno, takže nastrojit, geometrie a jedem. Na D5 byla nehoda nebo tak něco, takže před Berounem jsem sjel a část cesty jel mimo dálnici. Praha byla v pátek v 17 hodin taky slušně zasekaná. Při průjezdu Prahou mi ještě auto začalo houkat, nejspíš od membrány vzadu na sání. Byl už jsem docela nasranej, když v tu chvíli napíše Perfekt, že nikam nejede, že prší a nemá stabilizaci. V tu chvíli jsem fakt nadával, moje odpovědi podle toho musely vypadat. No, samozřejmě si ze mě dělal prdel. Nevadí, pokračuju na D1, což měl být zlatý hřeb cesty ale kdepak, to co následovalo po sjezdu z dálnice nelze popsat slovy. Místy cesta co 5 metrů nějaká hromada asfaltu. Říkám si, že tudy jsem snad jel jen já, že to není možný kudy mě ta navi táhne, ale místy byl ten vzácně se vyskytující asfalt čerstvě ubroušen od podvozku. Z naší 7er trojice jsem byl cíli nejblíž, ale fotku jsem jim schválně neposlal, aby si to na těch 21“ loukotích nerozmysleli. Posuneme se o hodinu dopředu a já konečně přijíždím do areálu. Odbavení u vjezdu rychlé, stačilo nahlásit číslo registrace a zodpovědět proč ta mrdka tak houká. Překvapilo mě, že ubytování nebylo v chatkách, ale takových betonových barácích, je to vidět na fotkách. No nic, jdu vyzvednout klíče a dozvídám se, že jsme si měli ubytování ještě potvrdit mailem přímo v kempu, což jsme samozřejmě neměli, ale úplnou náhodou byl poslední pokoj volný. Nešlo nepoznat, že areál už asi hezkých pár let není nejlepším místem na rodinnou dovolenou. Říkám si, jak je na tom asi zbytek, tak sáhnu po telefonu a tam zpráva „defekt“. Přiznám se, že jsem trochu podezříval Perfektovo nafoukance, ale defekt měla Andersovo čínská pneu. Vypadalo to docela komicky, když pak přijel na konfiguraci 3x 21“ a jedna 16“ rezerva. Nevadí, konečně jsme byly všichni tady, sedlo se venku, podpálil gril, taková ta srazová klasika. Ráno jsme vyrazili na snídani, kterou jsme si asi taky měli správně zarezervovat a moji dva kolegové se začali chystat na Show and Shine. Určitě tak dobrou třetinu aut tvořily e36, některé hezké, některé měli „drobné kosmetické vady“, ale vyloženě takových šrotů jako na klasickém Bigu tak bylo úplně minimum. Show and Shine probíhala trochu jinak, organizátoři dali křížky na auta, které postoupila do dalšího výběru. 7er tam bylo tak málo, že do dalšího výběru postoupily snad všechny. Pak auto přijelo pod stan, kde majitel řekl pár slov, a porotci si udělali poznámky. Kromě této hlavní disciplíny tu byla ještě soutěž o nejlepší zvuk výfuku, výměna kola na čas a hod pneumatikou do dálky. Výsledek Show and Shine mě trochu zklamal. Chápu, že jde o sraz Classic a ne tuning, takže snížená e38 s kompresorem na 21“ kolech byla v nevýhodě, ale dle mě si i tak zasloužil pohár. Další noc jsme v Kempu zůstali jen já a Anders. Perfekt se musel postarat o pejska sameťáčka. Oproti první noci, kdy se občas ozýval zvuk omezovačů vydechlých e36 za studena, byla ta druhá klidná, takže jsme ráno poklidili a vyrazili domů. Zpátky jsme jeli jinudy. Cesta sice i tak nebyla žádná pecka, ale dálo se to. Přes všechny klady i zápory bych jel asi příští rok znovu, i když bych rozhodně v pátek nevěřil, že to řeknu.

http://volf-m.rajce.idnes.cz/Big_Classic_2017/
https://youtu.be/xMWAE10dYRM
https://youtu.be/eQ7GLVG-3J4
https://youtu.be/wNZqK-vGr5A
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od Spooner »

volf-m píše: Výsledek Show and Shine mě trochu zklamal. Chápu, že jde o sraz Classic a ne tuning, takže snížená e38 s kompresorem na 21“ kolech byla v nevýhodě, ale dle mě si i tak zasloužil pohár.
Tak to má asi každý jinou představu v čem se liší BIG BMW Classic od BIG meetingu. Pořadatelé se chtěli od tuningu, který převládal v Hoškovicích oprostit.
Což mi připomělo, nebyly loni zakázané na Classicu dokonce e36, protože by na sraze převažovaly? :)
A tak kdo teda vyhrál v kategorii 7er? Řekl jsi kdo nevyhrál, ale o výherci ani slovo :).
Btw. čí je ten samo-domo individual černobéžový interiér? :shock:
A celočervené zadní lampy mě taky moc nenadchly :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od volf-m »

Ta druhá na 21" je Anderse a ta má i ten béžovej tunel a zadní světla. První a druhé místo dostali e32, což bylo v pořádku, neznám jejich majitele, já spíš řeším tu e38 na třetím místě, že nebyla tak úplně origo, taky měl dvoubarevný interiér, koncovky výfuku, fake Alpiny, štelovák... E36 ani loni zakázané nebyly. Mě e36 nevadí, hezký Mko, cabrio, nebo Z3 coupé, ale takový ty klasický nesmysly co vidíš na parkovišti u Tesca by mi na classicu rozhodně nechyběly.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od Spooner »

jo vlastně, byly to e39. Tak tam někdo psal, ať majitelé nebrečí, že budou mít svůj e39 meeting :D.

V tom případě rozumím, pokud třetí místo dostalo nějaké nesmyslné auto (tohle?)
Člověk si z toho nesmí dělat hlavu. Na bigu mě přešly iluze hned první nebo druhý rok, co jsem tam jel... "helee, ty volee, to je Sneejk, tomu to musíme dát" :lol: :lol: :lol: Další rok byli porotci ožralí a divím se, že jim někdo za ty kecy nedal pár výchovných facek :D.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od Spooner »

Každopádně prostředí jste měli zajímavé. Skoro bych řekl, že tam jezdí jen milovníci Urbexu :D. Někdo si mohl dát tu práci a pár hodin tam pobíhat s křovinořezem, aby to nevypadalo, jako zapomenuté mayské město :D :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od volf-m »

E39 meeting byl zrovna ve stejném termínu. Auto na třetím místě jsi odhadl správně, takže mi asi rozumíš proč to vidím nespravedlivě, ale to je jedno, já osobně se soutěží nikdy nezúčastním, ani spanilky atd. Napadá mě ještě další věc, co bych vytknul a to je, že obecně parkování v areálu nikdo neřídil takže to byl maličko chaos a pak chybělo parkoviště pro ty, co přišli jen jako diváci nebo pozdravit kamarády.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od oxik »

Volfik zněl fakt zoufale po příjezdu :D když jsem viděl ty fotky, tak jsem pochopil proč :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od volf-m »

Po příjezdu jsem si říkal, že nemít to 200km a hlavně nemuset znovu přes stezku smrti, tak to asi otočím. To už to měli lepší ti co přijeli za tmy.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od P3RF3KT »

Auta zajimavy o tom zadna, ale ja pristi rok uz nejedu. A to dekuju bohu ze jsem nevezl sedmu na podvalu jak bylo puvodne v planu, protoze to bych tam byl jeste dneska. Na druhou stranu bych aspoň neobrousil celej podvozek..
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Big Classic 2017

Příspěvek od volf-m »

Když pojedeš jak jsme jeli nazpět, tak to auto přežije.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět