Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
KOmar
Příspěvky: 65
Registrován: úte srp 07, 2012 5:54 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od KOmar »

Ja to teď aktuálně řeším něco podobného, začal jsem si dělat papíry na A a budu jezdit co to dá na motorce :D no a když nepůjde jinak tak sedmou pokud se neprodá a když se prodá tak koupím stejně nějakou jebku za třicet :lol:
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od dunnst »

Jezdit na kole je taky možnost. Můžeš si za 100k pořídit silniční elektrokolo, to nežere víceméně nic :-) Motorka je cool, ale dá se používat jen za hezkého počasí. Jak tady řešíte jedno auto jako daily a druhé jako víkendovku, tak já osobně bych spíše řešil letní auto / zimní auto. Zimní nějakou plechovku a letní sedmu. V zimě ty auta trpí o dost více. Kombo motorka na hezké počasí a auto na zbytek by asi taky šla, na druhou stranu ne každá motorka žere míň, než auto, kamarád s ní jezdí za 8 litrů.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

P3RF3KT píše:Kup si Twingo. Z NDR ho poridis za 150€ a žere to 3.5l benzinu :)
Jinak za sebe mohu rict že jsem pocitil neskutečnou ulevu zaparkovanim e38 pod plachtu a piřízením opravdového daily auta. Přestal jsem řešit jakekoli oděrky, jezdim na normalni myčku...
Diky bohu za VW :lol:
Nevypadal si zrovna nadšeně když jsem ti na VW zrušil práh a dveře :)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak poslední 3dny byla spotřeba pod 10l Lpg což je pěkná hodnota. O dalším autě neuvažuji. Jeden čas jsem přemýšlel o elektro skůtru co bych jej nabíjel v práci. Ale teď mám jednu cestu 60km a přez zimu by to byl hazard. Jezdíval jsem 35km do práce a to se dalo i na skůtru ale zase jsem vozil lidi co mi zaplatili část nákladů.

Mám nové svíčky a rychlost kolem 110gps tak uvidíme jaké budou další hodnoty spotřeby... je vidět že to asi dělá dost. :)
Ideální by bylo kdyby se dalo dlouhodobě jezdit třeba za 9L lpg s 728i akorát nevím co bych stím motorem musel udělat nebo jak rychle jezdit ...pod 100km/h to prakticky nejde to spíte za volantem ...ideálně 110-120km/h. :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Jednostopy vozidlo? Nikdy :D Zima, snih, dest v xichte, v lete horko, nakup v zubech v sitovce. K tomu dobre uzavrena zivotni pojistka a rodina smirena s tim, ze se vecer nemusis vratit.
Vsadim se, ze kdyby ta tridenni spotreba byla 9 litru, tak stejne budes posilhavat po 8mi :D
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od dunnst »

Jestli je to auto schopný ject za 9 litrů LPG, tak nemá vůbec cenu řešit kvůli spotřebe nějakou výměnu. Kvůli litru LPG se zbavovat svezení v sedmě... kam ten svět spěje :-D
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

To jsem zjistil až ted po výměně svíček pár dní zpátky a oleje týden zpátky. Takže budu opakovat test delší než 300km a uvidíme pokud stále budeme kolem 10L na sto není co řešit. :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od dunnst »

Mno vidíš, mě se teďka u Hondy lehce zvedla spotřeba, zhruba tak o litr, litr a půl. Přisuzoval jsem to teplotě, ale svíčky jsou klidně možné. U LPG odcházejí dříve, někdo mi tvrdil, že už po 10 kkm, to mě přišlo zase málo.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

tak proběhl po nějaké době zase servis a mám konečně hotové těsnění na vaně. Motor se zdá bejt z 99procent suchý ale někde od čidla ještě prosakuje cosi ... asi čidlo někde nahoře na motoru. Takže zase budu pátrat. Ale čistej motor mě potěšil.
Nechal jsem auto kousek od práce jsou šikovní borci a když jsem viděl asi 10tého bavoráka tak jsem si řekl že by to snad udělali a zvládli. Taky že jo a vypadá že vše v pohodě a nové těsnění tam je. Byl jsem se přímo dívat když to bylo dole a pochválili že motor je čistej že tak to má bejt. Takže aspon zespodu je to ok. Z vrchu jsem to neviděl ještě.

Pak jsem vyměnil 2x vzpěry kufru už zase ... před dvěma roky byli nové ale poláci je prostě neumí ...urvali se a tak jsem dal nové a snad bude klid.

Poslední věc co mě trápí kvuli STK je svítící airbag. Ten jsem zjištoval na diag a nejde smazat. A pokud tak se zase rozsvítí za pár vteřin.
Carsoft hlásí dokonce i Part number dílů kde spatřuje problém viz fotka.

http://filozof2.rajce.idnes.cz/BMW_E38_ ... arsoft.jpg

takže to vypadá na pyropatronu. Která se zdá je v pořádku. Ale někde kabel bude vykazovat jiný odpor než by měl být.
Takže bude asi muset sedačka ven na což se moc netěším. No a proměřit odpor v drátech.
Nebo napadá někoho ještě co dalšího by to mělo být ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od oxik »

S diagnostikou ti neporadím, ale vyndat sedačku je naprosto easy, 4 velký torxy + pás + odpojit kabel... jen je dost těžká (alsepoň comfortsitze s masáží byla) a bacha na kolejnice, ať nimi nepoškodíš lišty nebo B sloupek

EDIT: jestli ten výpis z inpy na rajčeti je taky k tomu, tak to ale není patrona, ale senzor obsazení sedačky..ta druhá chyba je buď následek té první nebo ještě něco jiného, to netuším, airbagy jsem naštěstí řešit nemusel
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět