Raisidlo77 - L7 & L7

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
rajnhold
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 08, 2011 3:07 pm

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od rajnhold »

fredy píše:Já teda nevím jestli do toho mužu ještě jako skoro nemajitel sedmy kecat, ale za mě rozhodně vnitřky světel černé /stříbrné vyhodit, když jsem je chtěl prodat já, tak je ani nikdo nechtěl/, dělal jsem s nima tuší nějaké pokusy ktré nedopadly dobře a letělo to do plastu :) Navigaci bych nechal 4:3 je to k tomu autu takové dobové, prostě retro. Ta 16:9 je sice hezčí, ale jak jsi sám napsal moderna. Vlaječkový dřevo bych určitě dal a co se týče vlaječek asi bych nechal jen ty raritní stožárky v nárazníku. Vypadá to náhodou dobře. Jinak nechal bych to na tebe, ale pokud tam dáš vše origo a jen to co tam patří, tak to dle mě žádný bast není a hodnotu auto to nesníží, právě naopak ..... Chtěl bych se zeptat. L7 jsem naživo nikdy neviděl, ty zadní dveře jsou stejné jako má klasický long a je širší jen C sloupek ? Jinak hodně radosti z auta, je to bomba.
Fredy píšeš, že bys nechal jen ty raritní stožárky v nárazníku ale L7 má jen jeden, pokud je jím vybavená a to pouze na pravé straně a nebo nemá žádný.
Tento detail se mi také moc líbí.
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od fredy »

Aha, tak to jsem blbě četl. Ja myslel, že je vyfocena pouze jedna strana :lol:
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Raisidlo77 »

zzeli > Já bych se ohradil trochu na to, že "auto už bylo bastlené" - je tam bez nevratného zásahu dané 2DIN radio ve dřevenem ramečku, přilepena couvaci kamera a LEDky v osvětlení zadní RZ. Všechno je dané/zapojené/nasazené bez zásahu, takže přehozenim lampiček, odlepeni couvací kamery a demontáží radia se snad dostavam na puvodní stav :). Po kompletni demontáži uvidíme, jak moc velký ten zásah je.
Vlajky se konat nebudou, blatníky jsou napasované z fabriky a korozi na autě nenajdeš nikde, ale pořád to beru jako "nesplněné přání" mít E38 s vlaječkama :)

fredy > Je to jak říkáš. Krátká = krátká. Long = delší dveře. L7 = long + sloupek.
A samozřejmě, že do toho můžeš kecat :D - protože bych jinak celý ty roky až doteď byl taky "skoro nemajitel" sedmy :lol:

rajnhold > Stožárek je jen jeden, umistoval se vždy před spolujezdce, tzn. auta s volantem vpravo ho mají vlevo.

Jinak L7 už je oficiálně registrována v CZ na našich značkách :). Žádná kombinace sedmiček ani jiné protekční číslo se nekoná, šel jsem úplně jinou cestou. V době RZ "1BU" jsem sehnal "3B2" - když mě se ty písmenka nelíbí :)
Nějaké fotky předku udělám, jen co zase vyjedu - ať je vidět stříbrné světla na stříbrném autě a stožárek k posouzení. Zatím mám jen co jsem zde už zveřejnil.
Naposledy upravil(a) Raisidlo77 dne pát bře 23, 2018 9:52 am, celkem upraveno 1 x.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Raisidlo77 »

Sedma má za sebou téměř 2000km a průměrná spotřeba činí 12,6L/km - což je pro mne dost příjemné překvapení, protože na spotřebu rozhodně nejezdím.
První závadou se stala prasklá hadička ostřikovačů čelního skla (vytíká někde z haubny přes kabinový filtr), jinak vše OK. Teda až na zjištění, že ten 2DIN má vlastní zesík apod. v původním místě radiomodulu, takže propojovací originál kabeláž je nahrazena jinou vlastní. Mám trochu osypky z představy demontáže tunelu kvůli natažení originálního svazku, ale to půjde.

Nedávnou jsem přivezl celý interiér ze 750il, ze kterého mi poslouží stolečky k dodělání do mé (nad VHS není, jen vpravo) a záda přední sedačky k úpravě na verzi pro fax, který už Moskvy přišel též :). Dále "zatím na sklad" přibyla zadní loketka se stolečky a origo Osram lampy na B-sloupky.

Osma je na tom hůře. Vytáhnul jsem ji po zimě z garáže, chytla na drc. Teda spíš na šest, ale napodruhé na dvanáct :lol:. Zjistil jsem, že mi jen tak puklo čelní okno ... tak jsem jí alespoň dopřál oplach na wapce. Po dalších 3km mě trefil cyklista, takže jsem ji zase smutně schoval s navalenýma dveřma do garáže. Ani nemám chuť to teď řešit :roll:
Přílohy
L7kolaz.JPG
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Filozof »

...to zamrzí ta 8ma :?
Ale třeba to není tak strašné a klempíř ti to dá dokupy velice rychle ...pak už jen zda barva je ok a nebude chtít lak.
Jinak snad ted už konečně na jaře se nějak potkáme a pokecáme. Ideálně se domlouvat třeba den předem že budeš odpoledne ve Vyškově rád bych pokecal třeba minisraz na benzíně nebo na městě kde je dobrej pohled na auto z kavárny cca 20m od parkoviště.
Případně se nás e38 nadšenců muže potkat více ... ještě tady pár aut jezdí. Znám asi 4majitele e38 a občas se sejdeme na pokec párkrát do roka.
2x 728i pak 750i AC schnitzer a 740i....

No a ty s raritou ... musíš být velká celebrita když někam dojedeš s L7. :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Spooner »

Já to říkám pořád, že cyklisti by měli jezdit po svých stezkách mimo mimo dosah aut. Stačí, že znám spoustu lidí, kterým příjde normální, že před jízdou požijí alkohol. A o tom, že cyklista nemusí vůbec znát pravidla silničního provozu ani nemluvím. Navíc z něj určitě nedostaneš na opravu ani korunu, že? :cry:

Tak potom nezapomeň fotit a zásobovat nás fotkama z instalace origo navi. "Rozborku/sborku" interiéru L7 jsem ještě neviděl a určitě nebudu sám, kdo se na to rád podívá :).

@filozof Pokud by to bylo v nějaký hezký a pro mě volný den, tak bych se stavil na pokec a čumendu klidně taky. Šnicel a L7 jsou velké lákadla :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Filozof »

No klidně se můžeme domluvit a můžete se svejma kráskama dojet ... klidně i další členové :-)
Já budu jen rád a náměstí ve vyškově případně slavkovský zámek je nádherný a můžeme si udělat spanilku a krásný jarní den s focením u Zámku ve slavkově. Myslím si že nebude problém i před zámkem focení kdo má zrcadlovku může si vyfotit auto s luxusním zámkem bude to určitě parádní. Ten tady máme 20minut od baráku.

http://www.zamek-slavkov.cz/

Vyfotit L7 přímo před zámkem při slunci musí bejt parádní. Hned na nádvoří se myslím dá dostat. Brána je otevřená a už jsem tam viděl fotit kolekci auta s kráskou dokonce... Případně Spooner s alpinama bylo by to fakt jak z pohádky a myslím si že ty auta přímo chtějí focení na zámku tam ty auta patří. :-)

Případně ten Vyškov. Kde si dáme sraz.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Raisidlo77 »

Srazu se určite nebranim, naopak rad se na něčem budu podílet a vymyslíme i program. Zrovna ve Slavkově jsem každý druhy den a kavárna o jaké mluvís tam je - cca 1m od zahrádky je parkování, takže v létě jsem tam vždy postavil nalesteneho Zigulika a dopřával si presso s pohledem na nej :D

Na L7 ted picuje vyrazneji ta servopumpa, nechci s tím moc jezdit než ji vyresim, ale kvalitní díl od renomované značky je stale nedostupný :(. Stejně mi to ale občas nedá a jedu s ní aspoň pro rohlíky, takže do léta kdy se můžeme potkat to bude vyřešené.

Posbíral jsem nějaké fotky z mobilu a hodil je na rajče, nic profi, spise momentky, ale aspoň budu moct jednou na ni vzpomínat :)
http://raisidlo77.rajce.idnes.cz/BMW_75 ... E38_vol.I/
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Spooner »

Pěkné momentky. Ale chtělo by to nějaké pořádné focení :P
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Raisidlo - L7 Individual a 850iA

Příspěvek od Raisidlo77 »

Všechno bude, ovšem výhledově :lol: ... jinak s Vojtou jsme si definitivně potvrdili to, co jsem si myslel od začátku. Lednička v L7 byla, ale japončíci ji vyčorovali.
Auto má otvor za loketkou už z fabriky, je krásně olemovaný gumou a vede tam konektor. Tapec který ho kryje z kufru má navíc štítek "BMW Japan", takže byl dodatečně objednán, zakoupen a namontován v JPN - právě zřejmě po demontáži lednice.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Odpovědět