Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Filozof »

fishmaker - máš pravdu do 728i nemá smysl dávat drahé díly jako je nová stropnice. To je fakt lepší čalouník nebo se na to vrhnout sám.
Mít výstavní kus 750i tak tam o tom jde uvažovat.

Vypadá to jednoduše. Co říkáte na samolepící alcantaru ? http://www.carbon3d.cz/BROUSENA-KUZE-AL ... 52_0_1.htm
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Paulie001
Příspěvky: 324
Registrován: pon úno 27, 2012 3:19 pm
Bydliště: Petřvald u Karviné / München

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Paulie001 »

Imitace vypada dobre cca rok, pak zacne blednout (osobni zkusenost, kdy po roce zacaly cerne A sloupky fialovet :D )
E38 750i
E36 323ti
E30 316i TC2 Baur
----------------------
ex: E38 730i, E36 320i Touring, E36 318i Tour LPG, S211 E500, e36 316i Compact
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Huff »

Ještě bych otestoval co dělá lepidlo v trvale teplém prostředí. Někde to blbě zaparkuješ, bude na to den svítit sluníčko...
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Prý je tady nuda, tak přidám jednu aktualitu :).

Asi před dvěmi týdny jsem se vydal po práci na menší výlet. Venku bylo horko, dusno a cíl byl necelých 100km od domova. Rozhodl jsem se protáhnout V12 a vychutnat si pohodlnout jízdu s nedávno naplněnou klimatizací :).

Za jízdy se mi párkrát rozsvítila hláška o nízké hladině chladící kapaliny, která ale sama hned zhasla. Říkal jsem si, že jsem nejspíš někde u minima a při naklonění auta začne čidlo hlásit nedostatek.

Dojel jsem tedy do cíle a auto na pár hodin odstavil.
Když jsem se vrátil na parkoviště, tak už tekl z pod auta malý potůček vody...

Hned jsem si vzpomněl na zdejší problémy s chladiči a věděl jsem, že jsem další na koho přišla řada :D.
Nejhorší bylo, že už se začínalo stmívat a já vůbec nevěděl kde je problém a ani jak moc je to vážné.

Naštěstí se mi podařilo vyžebrat u tamních domorodců barel s vodou, takže jsem se pokusil vodu dolít. Ale marně. Co jsem nalil, to hned začalo téct pod auto.

Nastavil jsem si tedy ve skrytém menu aktuální teplotu vody v digitální formě a rozhodl jsem se nějakým způsobem dojet domů. Nalil jsem chladič až po okraj a vyrazil. Cílem bylo jet v rámci možností co nejrychleji, co nejplynuleji a bez zbytečného zastavování. Spoléhal jsem na to, že nějaká voda voda v motoru bude a když ne, tak ji budu průběžně dolévat.
Celou cestu se mi dařilo teplotu vody udržovat do 103°C, ale dojel jsem tak tak :?.

Obrázek

Po první optické "diagnostice" jsem usoudil, že problém bude někde v okolí expanzky. Sundal jsem potřebné kryty, vytáhl kryt ventilátoru včetně expanzky a bylo jasno. V plastu byla prasklina. Ale víceméně se ani nedivím. V takovém horku musela dostávat 20 letá plastová expanzka pěkně zabrat. Navíc v takovém motoru.

Obrázek

Chvíli jsem přemýšlel, jakou koupit náhradu, ale dospěl jsem k názoru, že chci originál. Pokud nebude kvalitnější, tak budu mít aspoň dobrý pocit :).

Obrázek

Když už jsem byl v této fázi rozebrání plastů, tak jsem měl celkem dobrý přístup k prostoru mezi chladiči. A to co jsem tam viděl mě celkem zaskočilo. Vůbec nechápu, jak to auto mohlo vůbec chladit :o :D :D :D. Mezi chladiči byl neskutečný bordel. Listí, větvičky, vajgly, hlína :evil:

Obrázek
Obrázek

Bordel byl víceméně po celé ploše chladiče. Takže jsem ho vyklonil a prostor vysál a vyčistil. Vím, že by bylo lepší chladič vytáhnout ven, ale nechtěl jsem sahat na něco, co funguje a neteče :D.

Vše jsem tedy složil a nyní jsem ve fázi postupného odvzdušňování :).

Když už jsem si udělal hezký den v garáži, tak jsem hned vyměnil i kryty pod motorem. Velký kryt byl už lepený a měl ulomenou jednu "packu" pro šroub. Objednal jsem si tedy u Perfekta jeden protekční kryt v super stavu. Na rovinu jsem mu řekl, že chci kryt, který bude vhodný pro mé auto :D. A jak jsem chtěl, tak se stalo. Tímto Honzovi děkuji za ochotu a rychlost ;).

Omlouvám se za ten prst... :lol:
Obrázek
Obrázek

Takže naposled se podívat na tu nádheru, zamknout garáž a pa pa příště :D

Obrázek

A jen tak okrajově zmíním, že jsem našel náhradu za svoji E32 750iL. Konečně auto, které je po přesednutí z E38 jiné. Pořídil jsem E36 328i cabrio a je to super motokára :). Takže abych se nenudil, tak si teď hraju ještě s tímto.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od calif »

Tak to Cabrio je parádní,,,co stojí origo expanze? Já kupoval tuším Behr nebo Mahle, teď už nevím....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Díky :).
Expanzka vyšla na 2500.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od calif »

To je slušná cena, máš nějakou slevu na origo díly?
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od calif »

Cabrio je z Čech nebo z reichu?
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Mám tam slevu asi 5%, což je jako by nebyla žádná :D.

E36 cestuje sem a tam. Původně byla dovezena z Německa do ČR a jezdila v Praze. Od tama se přesunula na Slovensko, kde byla asi jen rok a já jsem ji přivezl zpět do ČR.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Filozof »

Krásná e36ka kabrio co víc si přát ? Je to zase uplně jiné auto jako e38 a opravdu se hodí zase na úplně jiné výlety jako jsou okresky.

Mě se jeden čas velice líbila 328Ci kupéčko e36 v Mpaketu na Mkolech asi 10-13let zpátky jsem to auto moc chtěl ale byli drahé. A nakonec jsem sáhnul po e34 která tehdy byla za lidovku tehdy 45tis kč. Což bylo super. :mrgreen:

Ty radiátory jak jsem viděl u tebe hned mě napadlo že budu muset raději zkontrolovat taky své :shock: Co kdyby tam byl taky bordel.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět