Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

S těma lištama jste mě nepotěšili tedy. Takže ikdyž mám krásné 2kusy tak to stejně nepomůže ? :-(
No fakt se mi 2litry nechce vyhazovat když mě ta komplet sranda ted vyjde na 18-21K dohromady a to může ještě o něco narůst ... :shock:

Docela mě mrzí že taková kravina a naroste to tak vysoko cena opravy a to se snažím u člověka lakýra co lakuje komplet dveře za 2,5k
To máme 2x dveře pěkné 5k potom lak 5k potom blatník + lak 3k pak ještě karosář a nějaké drobnosti 3-4k a zadní blatník asi 5x3cm plast uvidíme zda dokáže někdo svařit nebo opravit. Nechce se mi měnit blatník kvůli pár cm. Jedině by mi někdo za litr dal pěkný.
Uvidíme kolik by stála oprava...

Ale jak to vše počítám měl jsem sakra jet pro E38 SCHWARZ II pěknou někde sehnat a dovézt auto ...i za 25k by se mi vyplatilo kdyby mi stálo na zahradě a já jenom měnil díly ... samo že by musela mít krásnou karoserii což má tak 5procent e38 co je na trhu a to jsem ještě optimista.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Filozof píše:měl jsem sakra jet pro E38 SCHWARZ II .....za 25k .....by musela mít krásnou karoserii .... jsem ještě optimista.
tecka :D
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

kup 4 , ty krásný budou už stejně ztvrdlý..... já dal za rok do 730i 66tis komplet se vším, a do týhle mrchy už 120tis... počítám tam vse krom paliva....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Nejhorší na tom vše je to, že bych rád 20k investoval na autě do něčeho jiného ... a ted tohle ... díky malému uřvanému .... ehm miláčkovi našemu přeci ... :mrgreen: se to pěkně ... dodrbalo. Taková životní velká facka.

Já už raději nic nepočítám nebo mě trefí šlak ... :shock: :| :?:


PS: A když se podívám na auta na bazoši co se prodávají 728i od 45 - 90k tak si říkám..... :shock: vždyť se ty e38 prodávájí v ceně za servis a investice během dvou let ... :shock:
To auto nemá ani cenu prodávat ale nechat si jej. Krásné kusy jdou po 70-90k...
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Honza164 »

Až to budeš mít doskládane, tak nahod nějake fotky.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Od lakýrníka jsem dovezl dveře 2x dveře a 1x blatník po laku a beru si dva dny dovolenou a budu to skládat.
Jsem z toho nervozní jak před maturitou. Zítra mám první den dovolené a jdu na to. Dveře jsou uplně holé není na nich vůbec nic.
Co vím musím sehnat nějaké prkotiny plastové a ještě lepidlo na těsnění co je kolem dveří a medvědí hovno. Existují dvě snad šedé a puvodní černé.

Další věc co musím udělat je vzít vosk a štětcem navoskovat vnitřky dveří. Hlavně spodek kde nejvíce reznou a kolem lišt středních. Blatník taky vemu v lemu kde se nejvíce usazuje voda a blato a taky tam začíná první rez.

Nechci z toho dělat vonavku to určitě ne ale chci mít aspoň tu jednu stranu pěknou když už se mění dveře.
Udělám fotky nějaké a držte mi palce. Mám z toho slušný nervy aby to vše šlo jak má.

Plán je takový že si je vezmu na měkkou deku do kuchyně o ni to i opřu ke zdi přes deku a vytáhnu dveře z auta po odpojení baterie. Pak je začnu odstrojovat a nové nastrojovat. Snad to vše pujde a nebudu viset na nějakém zarezlém šroubu jak se často stane při opravách auta.

Budu fotit i pruběh raději kdyby náhodou nevěděl jak postupovat. Videa jsem už zkouknul z netu ale bude to pro mě premiéra.
Mám na to dva dny snad vše stihnu. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od fishmaker »

tak držíme palce ať to jde dobře od ruky ;)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Kdyz jsem byl u Perfekta, tak dvere odstrojil na aute, protoze tam samy drzi, muzes si s nima hybat a muzes se i zaprit, panty to udrzi.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Tak co, mame radost? :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Ty dva dny co jsem měl vyhrazené na auto tak bohužel na chalupě byl vítr tak jsem lítal kolem baráku a zahrady jeden den.
Jelikož dveře byli totálně holé musel jsem nejprve lepit těsnění na úseky. Lepidlo bylo speciální co se má použít ale schnulo 15min. Tak to docela zabralo čas. Pak se mi podařilo těsnění a lišty a jelikož bylo hnusně venku nedošlo k výměně dveří v týdnu.

K tomu došlo až včera v sobotu a bohužel jen zadní. Drbal jsem se stím od 10 do večera ani nevím proč to vše trvalo tak dlouho. Asi protože jsem musel sundat staré nasadit nové, které jsem musel vystředit šrouby to jsem zjistil až když jsem dveře nasadil že sedí špatně tak to zabralo chvilku. Pak jsem musel rozebírat staré dveře a postupně fotit vše abych viděl jak je složím. No a skládal jsem něco šlo rychleji něco pomaleji. Nejvíce mě naštvala chromová lišta z venku protože mezi sklem a gumovým těsněním byl asi 1mm fuk a nedoléhalo. Tak jsem je musel vyndat pak naimpregnovat gumua snažil se ji narovnat což se mi podařilo nakonec. Na a pár dalších záseků bylo když jsem dodělával medvědí hovno kolem dokola výplně a další serepetičky co neseděli jak mají musel jsem na několikrát.

Lakýrník na to neměl čas ani nevěděl co by za to chtěl ... jinak bych mu to nechal udělat.

Nikdy jsem to nedělal a byl to vyloženě porod. Bez garáže v tom počasí a větru před barákem bych se do toho už nepustil.
Je mi jasné že ti co to mají za sebou xkrát už na to koukají asi jinak já to dělal poprvé a spousty překážek, které jsem řešil. Navíc mě čekají ještě přední dveře a blatník kde nemohu zaboha povolit spodní šroub. Pokud jsou dveře z poloviny nastrojené je to už daleko lepší ale některé věci prostě nesedí a musí se to dělat opakovaně nebo odstrojit část a zase nastrojit atd. Pokud je někdo perfekcionalista jako já má to velice těžké a trvá mu vše xkrát déle. Protože vše jsem se snažil čistit leštit impregnovat či zámek očistit a namazat aby fungoval atd.
Jistě by toto vše kdokoliv jiný nedělal.

Ted už jen přední dveře a blatník. U blatníku musím vyhodit světlo a povolit nárazník a vysunout abych se dostal k šroubu a nadzvednout kapotu. Což nejsem moc nadšený.

U takových akcí je vidět jak moc chybí velká garáž kde by člověk nechal stát auto celý týden a postupně krok po kroku vše udělal. Už by to jistě bylo vše hotovo kdybych nebyl omezen počasím a časem jet na chalupu.

Dnes večer si hraji s lištou na dveře doma a zajímalo by mě zda se dá líp vytahovat ty plastové uchyty. Chci tam dát pěkné co tu mám z jiné lišty Jinak jsem ji naimpregnoval a vypadá pěkně. i ta guma co přiléhá na karoserii.

Chtěl jsem původně psát až to bude vše ok. Nějaké fotky v pruběhu atd. Třeba po předních dveřích budu mluvit optimističtěji ...doufám. :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět