Přepousteni benzínu v nádrži

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
olouch
Příspěvky: 55
Registrován: úte bře 10, 2015 4:06 pm

Přepousteni benzínu v nádrži

Příspěvek od olouch »

Chlapíci umíte mi někdo vysvětlít, jak se dostane benzin z leve půlky do pravý a naopak? Co to má nastarost a k čemu je nad zadním kolem ta vyrovnávací nádobka.
lubeec
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 08, 2017 6:21 pm

Re: Přepousteni benzínu v nádrži

Příspěvek od lubeec »

Vyrovnavaci nadobka je tam skrze odvětrání nádrže.
Z nádobky odvětrání putuji výpary do motoru kde vyhoři.

Doprava benzinu z leva do prava je díky venturiho efektu ;)
Bmw e39 528i touring
Bmw e39 520i touring Lifestyle Edition
Bmw e32 740ia Alpina look
Bmw e30 328i M Technik 2
Bmw r1100s Mandarin
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepousteni benzínu v nádrži

Příspěvek od dunnst »

Což je výrázně lepší, než řešení, které měl u VW Passatu B5 kamarád, kde se přečerpával z jedné půlky do druhé pomocným čerpadlem :-D
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Přepousteni benzínu v nádrži

Příspěvek od Spooner »

Nejsem si úplně jistý, jestli Venturiho efekt má vliv zrovna na tohle :). Neříkám, že se v zde tato vlastnost kapaliny při proudění neobjeví, ale určitě nerozpohybuje palivo v nádrži. Využívá se podtlaku při nasávání paliva z nádrže. Zde je to hezky vysvětleno: https://www.meeknet.co.uk/e38/Sender/Index.htm
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
olouch
Příspěvky: 55
Registrován: úte bře 10, 2015 4:06 pm

Re: Přepousteni benzínu v nádrži

Příspěvek od olouch »

Děkuji všem za podání vysvětlení. Jde mi o to, že mi teče leva půlka nádrže, tak bych prozatím to vymyslel, že bych ji odpojil a využíval jen tu pravou. Jezdim na plyn? tak že budu mít nádrž na méně mi nevadí, dělal to už někdo? Děkuji
ricrd1
Příspěvky: 116
Registrován: čtv bře 10, 2016 3:47 pm

Re: Přepousteni benzínu v nádrži

Příspěvek od ricrd1 »

Jestli ti to teče z boku u těch upevňovacích šroubů, tak je to hladina cca 30l. Dá se s tím jezdit, jen musíš hlídat kolik natankuješ. Bývá to tam prorezlý, zalepil jsem to tekutým kovem a drží to. Blbý je, že kvůli tomu musíš sundat nádrž a to je celkem opruz. Pokud máš nádrž prasklou dole na ploše, tak to je horší. To jsem lepil DUOTMELEM, ale asi po roce ta prasklina prošla i skrz něj=dal jsem další vrstvu, oprava na 10 min.

Jinak zrušení přepouštění nádrže není jen tak. Ona ta nádrž je v horní části spojená, přeteklo by ti to tam horem a to nijak neucpeš.
BMW 750i E38
Odpovědět