Sezona 2023

zde můžete vložit fotky ze srazů a odkazy na videa
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Sezona 2023

Příspěvek od volf-m »

Loni jsem zde chválil sraz Amerik Hollywood US Cars v Holýšově na Plzeňsku, takže mě zajímalo, jestli si úroveň přinejmenším udrží. Už z diskuzí na internetu vyplynulo, že se pořadatelé snaží vyhovět každoročním návštěvníkům a oproti loňsku ještě rozšířit. Nově tak nechyběla FMX Show, kde teda bohužel úplně nepřálo počasí - vítr, dále pak vystoupení strongmanů nebo soutěž v pojídání chilli (no k tomu se ještě dostaneme).

Hned ze začátku si trochu rejpnu do cen. U vstupenek je to asi v pohodě, od nějakých cca 200-250 korun v předprodeji do 500 na místě s tím, že děti do 130cm zdarma - to je asi vzhledem k programu a náročnosti organizace ok, jen 150 korun za parkování na místě pro neameriky mi přišlo trochu přehnaný. I kdyby 100, tak je to až dost. Byla to úplně normální louka, nic zvláštního. Počasí vyšlo kromě výše zmíněného větru úplně v pohodě. Nebylo žádné šílené horko ani déšť.

Už minule jsem cenil, že se povedlo dobře vymyslet nějaký doprovodný program ke srazu, aby to nebylo jen o autech někde na jednom place, ale ocenil to skutečně téměř každý. Letos mě napadlo, že toho možná bylo zas na druhou stranu až moc. Pokud se člověk chtěl jak podívat co se děje, tak omrknout auta, s někým dát řeč atd. tak mi to přišlo až trochu hektické, určitě by nevadilo dát třeba hodinku dopoledne a hodinku odpoledne volnou zábavu.

No a když už člověk takhle někam vyrazí, tak to nechce jen koukat, ale někdy je potřeba si vymyslet nějakou další výzvu, ať je z toho pořádnej zážitek. Tenhle rok bylo poprvé chilli, tak jsem si říkal, že je to vlastně takový nový pro všechny a nebudu snad úplně za blbce, pokud to vzdám mezi prvníma. Nakonec to dopadlo tak, že jsem vyhrál, ale byl to hell :lol: Nikdy rozhodně nedoporučuju.

Celkově to ale bylo fajn, celej den hrozně rychle utekl. Kdo to má alespoň trochu v dojezdu, nebo to může spojit s něčím v okolí, tak můžu návštěvu další rok doporučit.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek



Zbytek galerie zde: https://www.rajce.idnes.cz/volf-m/album ... -cars-2023

Bonusové foto před a po (a video ;) )
Obrázek
Obrázek
Obrázek

BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2134
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sezona 2023

Příspěvek od fishmaker »

tak ty si hustej :) gratuluju k vítězství
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Sezona 2023

Příspěvek od volf-m »

Na další z akcí, konkrétně 50th Oldtimer Grand Prix na okruhu Nürburgring, mě vytáhl pochybný podnikatel, známý zejména jako autor "ústeckých počtů" a pochybnou gramatikou. Ze začátku to vypadalo z časových důvodů 50-50, jestli to z časových důvodů vyjde, ale akce převodovka (o té později v jiném vlákně) dopadla snad dobře a navíc se připojil i Vladěna, takže minulý týden nic nebránilo vyrazit ve čtvrtek večer směr říše.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Před více jak 10 lety jsem byl na Nürburgringu na závodě F1 a upřímně to už tak úplně v živé paměti nemám, takže to vlastně pro mě bylo všechno tak trochu něco nového. Perfekt byl na stejné akci (Oldtimer Grand Prix) v roce 2015 na doporučení Mišulina a strašně si chválil, co bylo tehdy k vidění - přesto jsem si chtěl zachovat tak nějak chladnou hlavu a nečekat zase příliš moc.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

V pátek ráno jsme po vstupu na okruh jako první viděli hlavně předválečné vozy a celkově tak do 50. let, což je pro mě určitě zajímavé, protože se s tím běžně nesetkávám a nemám ani nikoho z blízkého okolí, kdo by se tomu věnoval. Nicméně tady rovnou bez mučení přiznám, že se v takhle starých autech absolutně nevyznám. Je jistě pár výjimek, o kterých jsem si něco přečetl nebo zaslechl, ale jinak jsem v tom absolutní laik. Přesto je strašně zajímavé pozorovat různorodost tehdejší produkce. A to nejen ve velikosti a počtu válců, ale zejména v použitých technických řešeních, materiálech... rozhodně je něco na tom, že jsou postupem času auta stále víc stejná.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Samotné závody vypadaly trochu jinak, než u aktuálních sériích. Jak mezi stroji, tak jezdci byl vidět velký rozdíl. Nadšenec do starých vozů - úplný amatér se v tomhle ohledu nemůže rovnat bývalému profesionálnímu závodníkovi. Ne, že by to bylo divácky neatraktivní, ale pro mě bylo víc než sledovat závodní trať procházet se po depu a okolních parkovištích a vidět na vlastní oči to, co v Čechách nemáme ani na legendách. Vladěna trochu kriticky poznamenal, že na legendách člověk musí stát 3 hodiny frontu, aby viděl 5 Ferrari v hale a tady jich vidí na parkovišti 50. Určitě nechci, aby to vyznělo tak, že u nás jsou všechny akce o ničem a za pořádnými zážitky je potřeba vyjet za hranice, Nürburgring má ale zkrátka daleko vibe než pražské výstaviště.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Závěrem jen malé info pro ty, které navnadí fotky. Pokud se chcete jet příští rok podívat, určitě to nemá cenu na jeden den. Ideální je pátek a sobotu věnovat autům a v neděli si už jen odpočinout a vyrazit zpět. Abych nezapomněl, jeden malej hate tu musí proběhnout. Ani v takovou velkou akci nebylo schopné BMW mít otevřen svůj obchod ve fan zóně Nürburgringu, ani připravit nějaký stánek, prezentaci, cokoli. Například již výše zmíněné Ferrari tam mělo velmi hezké zázemí a BMW téměř tradičně nic. To samé bylo i na "našich" legendách. Zkrátka mi přijde, že dneska se naše oblíbená značka orientuje spíše na youtubery, ale na fanoušky naprosto kašle.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Kompletní fotky zde https://www.rajce.idnes.cz/volf-m/album ... urburgring
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Sezona 2023

Příspěvek od volf-m »

Tento víkend - 18. - 20. srpna 2023 proběhl již 5 ročník srazu Bavarian Classic, kterému se v mém okolí říká "Temelín" díky své lokaci nedaleko této dominanty jižních Čech. Akce je asi nejvíce výjimečná právě tím, jak je vlastně průměrná. Sestava i program bývají každoročně podobné, tentokrát byla snad jen tombola trochu jiná - hlavní cenou byla totiž E46 320i Touring a i mezi dalšími byl například kompletní motor M57.

Obrázek
Obrázek

Dlouho byla otázka, jestli sedmička vůbec pojede - tento rok se toho dělalo trochu víc, než bylo v plánu, ale první zkouška v podobě více jak 30 stupňových teplot a 2 hodinové trasy dopadla dobře a navíc jako takové malé ocenění získala pohár za druhé místo v kategorii 7er.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Kompletní galerie zde https://www.rajce.idnes.cz/volf-m/album ... assic-2023
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Sezona 2023

Příspěvek od volf-m »

Včera, 2. září 2023, jsem podruhé navštívil akci v jihočeském městě Blatná s trochu až snobským názvem Concorso Castle Blatná. Pokud se nepletu, šlo o třetí ročník vůbec a pro mě, jako pro účastníka druhý. Oproti loňsku, kdy se udál například incident s Chironem bylo hodně posílené security - což je dobře a navšiml jsem si, že by někde byl problém. Počasí vyšlo a už samotnou cestu jsem si užil. Konečně po dlouhé době bez střechy na celkem slušných okreskách. Hodně lidí nechápe, co vlastně na tom Mini mám a proč to mám, ale mě s ním každá cesta baví a i po letech si to užívám.

Obrázek

Tady na 7er mě asi pochopíte, ale z ohlášených aut mě nejvíc zaujal Mercedes-Maybach S680 navíc v limitované 150 kusové edici Virgil Abloh. Na jaře zkoumal zpracování interiéru Rolls Royce, kde se stále chlubí tou britskou tradicí a jak se toho tolik a tolik dělá ručně, zkrátka by člověk čekal absolutní top. No, ale ono ve skoro 30 let staré E38 jsou ty sedačky ušité lépe. Nejen v E38, vlastně i v obyč E46. Neměl jsem nikdy rád tenhle názor, jak to dneska stojí úplně za nic a to období kvality už tu bylo, protože ve spoustě věcech jsou objektivně nová auta o galaxii jinde než ty naše předpotopní křápy. A existuje teda dneska ještě něco, kde je vlastně vše? Technologie, nejlépe pořádnej motor a exkluzivní zpracování? Za mě to je právě ten Maybach. Možná je to jen "Sko v Individuálu", ale po dlouhé době vidím něco z téhle třídy a říkám si, že v tomhle přesně bych se chtěl vozit, to je ono.

Obrázek

Co mě dál překvapilo, je Maserati MC12. Opět neskutečná věc. Hlavně svými rozměry. I Chiron vedle toho vypadá strašně maličkej. Aby taky ne, na délku to má skoro 5.2 metru a je to hrozná placka. Dokonce se z toho dá udělat targa a já mám sporťáky bez střechy rád, takže za to další bod navíc. Sice je v tomto případě zpracování občas klasicky italské, ale co se dá dělat, tady bych jim to asi odpustil.

Obrázek

Z takových těch "lidovek" vždycky rád vidím Audi RS2. Mám rád Porsche, devadesátky a kombíky mě nějak neuráží, takže vlastně taková ideální kombinace.

Obrázek

Zajímavého bylo určitě mnohem více a kdo by příště uvažoval, určitě stojí za to jet. Už jen projít si město jako takové a navštívit zámek s parkem. Zajímavé auta a něco dobrého k jídlu jsou pak příjemný bonus.

Galerie zde https://www.rajce.idnes.cz/volf-m/album ... latna-2023



BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Sezona 2023

Příspěvek od volf-m »

Včera, 23. září 2023 se mi konečně podařilo vyrazit taky letos na nějaký ty "tuninki". Volba padala na 15. New Action Tuning Krásno. Podobně jako výměna manželek je takový můj druhý fetiš, že se občas rád podívám i na nějaký ten automobilový bizárek ve smyslu úprav ve stylu Rychle a zběsile nebo legendárních Need for Speed Underground. Díky focení na STK tohle totiž strašně moc z ulic vymizelo, takže se takové skvosty málokdy objevují na benzínkách nebo večerních parkovištích u supermarketu. Pokud někdo takto postavil auto třeba před 20 lety a dodnes ho takto drží při životě, má u mě takový člověk obdiv. Rozhodně se nabízelo to prostě hodit zpátky do série, předělat trochu jinak, rozprodat na díly a mnoho dalších životně jednodušších variant.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další co mě na podobných akcích baví je, že nejsou jen takové statické někde na ploše v kempu, ale něco se tam "děje". Přiznám se bez mučení, že si třeba rád zkusím nějakej ten slalom, nebo sprinty jen tak pro zábavu. V neposlední řadě jsem chtěl vyrazit někam, kde jsem ještě nebyl. Přiznám se, že pro mě jsou některé srazy už spíš tak trochu "z povinnosti" a pocitu, že co kdyby se tam náhodou něco úžasného dělo a já jsem u toho nebyl, ale vlastně je to pro mě tak trochu nuda. Nemusí to být nutně úplně špatná akce, ale co si budeme povídat, na stejná místa jezdí většinou jedni a ti samý lidi a hlavně auta. Chci taky vidět trochu něco nového, pokecat s někým novým a to taková akce bez výhrady splnila. Poslední bonus bych dal za okolí, protože od Bečova nad Teplou směrem na Karlovy Vary jsou parádní cesty se super výhledem (doporučuju i hlavně pro cabrio) a vzhledem k tomu, že akce je jednodenní, dá se to spojit a užít si hezký víkend v okolí.

BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2134
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sezona 2023

Příspěvek od fishmaker »

sem to normalne dokoukal az do konce :D
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Sezona 2023

Příspěvek od volf-m »

Rok 2023 se blíží k závěru a hlavní srazové období je už dávno za námi. Zimní sezóna je jako stvořená k návštěvě různých muzeí a tak tady mám takovou minireportáž k prvnímu z nich.

Automoto Museum Lučany se nachází v Libereckém kraji, mezi Libercem a Harrachovem. Kromě expozice vozidel nabízí také menší kavárnu, autoservis a další služby, jako například uskladnění vlastního vozu ve větraných a temperovaných prostorách. Objekt byl rekonstruován doslova z ruiny a práce, která za tím stála, je fascinující už sama o sobě. Na české poměry je toho k vidění opravdu hodně - ikonické supersporty, rallye speciály, předválečné vozy a velká spousta motorek.



Další z řady klasik je BMW Welt a BMW Museum v Mnichově, které jistě mnoho z vás dobře zná. Byl jsem zde již před skoro 15 lety a za tu dobu se expozice několikrát změnila. Ne tak výrazně jako samotný “showroom” BMW Welt. Zásadní otázka je, jestli stojí za návštěvu (nebo třeba opakovanou). Pokud budete nedaleko, určitě se vyplatí navštívit. Celé se to dá v pohodě zvládnout za asi 2-3 hodiny a věřím, že si zde každý BMW fanoušek něco najde.

BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět