Snížené pružiny a origo tlumiče

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
risak
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 8:12 pm

Snížené pružiny a origo tlumiče

Příspěvek od risak »

Nedávno jsem měnil na e38 komplet tlumiče, ted mám možnost pružin -40/30 a chci se zeptat, jestli to ty sériový tlumiče poberou? To snížení není přecijen takový, ale vím že u e34 sem s tím měl problémy. Spíš by mě zajímalo jestli to někomu fungovalo nebo jestli to je blbost, at zbytečně nezkouším co už se ví...
Uživatelský avatar
Tomas V8
Příspěvky: 587
Registrován: pon lis 03, 2008 7:52 am
Bydliště: Velim x Praha

Re: Snížené pružiny a origo tlumiče

Příspěvek od Tomas V8 »

Já s tím problémy měl, vlastně pořád mám, ale dá se s tím jezdit, tak to moc neřeším. Když vezmu díru, která mě kopne hned zpátky, tak to ty tlumiče nepoberou, protože ty pružiny nejsou dostatečně zmáčknuté :? Mám tam Sachse, zkoušel jsem i Bilsteiny a bylo to ještě horší :cry:
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Snížené pružiny a origo tlumiče

Příspěvek od P3RF3KT »

Ja mam -35/25mm a je to proste jen tvrdsi jinak nevim co vic k tomu rict
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Snížené pružiny a origo tlumiče

Příspěvek od Filozof »

takto ojebávat originalitu bmw 7 :D
Akorát dříve dokur.í a v extremech to nebude fungovat, jak má a tlumiče ti brzy vytečou jako kamošovi co takto snižoval auto.
-40 bych dal komplet pružinu i s tlumičem co se prodává jako KIT tam je to společně vypočítané a funkční.
.... nikdy serii tlumič a nižší přužinu, to je jen o průser, zeptej se konstrukterů co to navrhují.
Takto jen zhoršíš parametry a velice snížíš životnost tlumiče.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
lukee_cz
Příspěvky: 135
Registrován: úte pro 18, 2012 8:02 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížené pružiny a origo tlumiče

Příspěvek od lukee_cz »

40mm by melo byt jeste tak akorat. Taky zalezi co za pruziny. Ja daval dopredu -40 od AP, tvrdsi to o moc vic neni a aspon ty AP jsou "delane" na origo tlumice...narozdil od HR apod.
BMW E38 740i
BMW E66 745Li
Mercedes SLK 350 R171
ex: Ford Scorpio 2.3i
Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 363
Registrován: ned srp 24, 2008 1:48 pm

Re: Snížené pružiny a origo tlumiče

Příspěvek od Rostik »

35 zas není tolik ber nějakou lepší značku třeba HR pružiny v kombinaci s origo tlumičema jsou ok. Rozhodně to vždy bude lepší jak na sériových kdy ma e38 hrozné jízdní vlastnosti v zatáčkách...
Uživatelský avatar
risak
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 8:12 pm

Re: Snížené pružiny a origo tlumiče

Příspěvek od risak »

jasný, já jen jestli to vůbec pokryje ta dráha pístnice, u e34 mi to zlikvidovalo tlumiče během 2 dnů, protože prostě šly až nadoraz, pak je jasný že tlumič byl hned ko, nevim no asi se do toho nebudu montovat... e38 je sice jen víkendovka, tekže se s ní prd najede, ale stejně a kupovat sport. podvozek za x desítek tisíc pro mě nmá význam
Odpovědět