PREVODOVKA neradí, ide iba R

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
jufu13
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 22, 2016 10:22 am

PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od jufu13 »

Ahojte! Dne sa mi stala taká vec, prevodovka začala akoby šmýkať a vibrovať pri pridaní plynu, prišlo mi to divné, ale neriešil som to, nakoľko auto išlo, pár metrov od môjho domu auto prestalo radiť, akoby tam bolo N, iba otáčky išli a vypísalo mi TRANSPROGRAM (mám palubák v ang. jazyku). Tak som skúsal aj manuálne dať rýchlosti, nešlo, skúsil som R a to ide. Je KO prevodovka alebo niečo iné? Prevodovka je ZF4hp22 s elektrickým kickdownom... Za všetky rady ďakujem!
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od Huff »

Ahoj, začni kapalinou, to je minimálně příležitost se podívat, zda je tam všechna, není spálená nebo z toho nevytáhneš kýbl špon. Zbytek stejně sám bez zkušeností nevyřešíš, to už by bylo na servis převodovek.
BMW E32 730ia V8
jufu13
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 22, 2016 10:22 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od jufu13 »

ďakujem za odpoveď! Kvapaliny je tam dosť, neviem ako má správne páchnuť, ani vyzerať a navyše, keď som bol naposledy u mechanika, tak mi vravel, že je OK a že jej tam je dosť... myslíš, že by to mohlo byť len poondiatým olejom?
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od Huff »

Kdyby vytekl, tak ano. Mě se něco podobného stalo cestou na Slovensko, když to začalo téct přes špatně nasazené těsnění pod vanou. Doma jsem těsnění opravil, kapalinu dolil a řadí to zase jako víno.
BMW E32 730ia V8
jufu13
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 22, 2016 10:22 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od jufu13 »

Pozeral som mierku, je ho tam dosť. Takže asi olej nemusím ani skúsiť vymeniť, či?
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od Huff »

Příspěvek od certoslav » pát úno 12, 2016 6:46 pm

moje zkušenost: stará škola 4HP22 v e28...v hícech to přestalo coufat. Prostě R, otáčky letí, auto stojí na místě a někdy s pořádnou prdou to zařadilo v otáčkách zpátečku. Po
výměně "na hulváta s vrtulí v prdeli"- rozumněj postup o hodně zjednodušený, co popsal Huffík- tzn.vypustit co jde z vany, vyměnit filtr a dolít do rysky na měrce se prozatím problém vyřešil. Neříkám, že je to top, ale na zkoušku, jestli je nebo není skříň KO to stačilo a žralok pořád jezdí. Tekla z toho hnědá řídká srajda, plnil jsem to dexronem II.
Čertoslav měl podobný problém na R. Jako poslední zoufalý pokus to stojí za tu práci a trochu kapaliny s filtrem. Ale moc úspěchu nevěřím, jestli ho je tam dost. Pak znám kluka s E32 M60, kterému to couve, ale studené vůbec nejede dopředu. Kapalinu ještě neměnil.
BMW E32 730ia V8
jufu13
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 22, 2016 10:22 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od jufu13 »

Ten problém, čo si písal, že studené nejde dopredu riešil kamarát na e46 a oprava stála 700e... Mám na ruke druhú prevodovku za 150e, tak to vymením, poprípade, ak sa nájde chyba na tejto, tak ju dám opraviť a nechám si ju do zálohy alebo ju predám.
jufu13
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 22, 2016 10:22 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od jufu13 »

Kukal som hladinu oleja, viskozitu a vôňu: oleja je dosť, ale je hnedo sivý a skôr pripomína vodu... Takže už je prevodovka jasná, či skúsiť ten nový olej a filter? Olej je dexron III? ďakujem! :)
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: PREVODOVKA neradí, ide iba R

Příspěvek od Huff »

jufu13 píše:Kukal som hladinu oleja, viskozitu a vôňu: oleja je dosť, ale je hnedo sivý a skôr pripomína vodu... Takže už je prevodovka jasná, či skúsiť ten nový olej a filter? Olej je dexron III? ďakujem! :)
Kapalinu si najdi podle typu převodovky. Že to nemá jezdit na takové brekeke je každému jasné a je to i jedna z příčin odchodu převodovek do věčných lovišť. Jestli tomu dáš ještě šanci proplachem je na tobě. Mě osobně by to zajímalo, jak to vypadá ve vaně, kolik je na magnetu špon, rozřízl bych filtr, dal nový, novou kapalinu, zkusil projet. Na zázraky ale už moc nevěř.
BMW E32 730ia V8
Odpovědět