já a moje krásná e38 740i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
xtomek
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 23, 2015 8:10 pm
Bydliště: Králův Dvůr

já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od xtomek »

Ahoj, tak se konečně hlásím do klubu, pořídil jsem u Perfekta krásnou 740i.

Už dlouho mi vrtalo hlavou, že není daleko doba, kdy budem všichni jezdit na elektriku nebo na malé turbomotory, že cena benzínu lítá nahoru a dolu a kdo ví, kolik bude stát za rok.. a přitom já si za celý život nezařídil pořádné auto (bude mi 40). Takže jsem dospěl k závěru, že buď si něco pořídím teď, nebo už nikdy.
Takže jsem si sehnal staré Autoojetiny, četl a vybíral, co že to chci řídit. e38 mi z toho vyšla docela brzo. Známí mě přesvědčovali o kvalitách Audi, dost se mi líbí starší Volva a na pár jsem se byl v Česku podívat, ale byly to tak vylitane kusy, že jsem i já (technický antitalent) poznal, že do nich nemůžu jít. Navíc e38 má pro mě prostě větší kouzlo.

Mám známého v Mnichově, fanda BMW, a domluvil jsem se, že když najdu něco na mobile.de, že se mi na to podívá. Na něco se byl mrknout, ale v dané cenové relaci (3-4t euro) bylo všechno v bídném stavu a většinou i se začínající korozí. Hledání trvalo asi dva měsíce. Pak jsme objevili Perfektovo inzerát tady na fóru a pak to šlo rychle. Ani jsem nesmlouval :-) a rovnou si ji odvezl. Šla do servisu - pro jistotu na celkovou kontrolu a něco se přecijen dělalo: brzdy vzadu, ramena vpředu a pár vyloženě drobností.

Celkově ale spokojenost, to auto je fakt parádní. Vždycky jsem řídil benzínové jedna-šetky (focus, megane) a tak ani nedovedu popsat pocit z jízdy s touhle sedmičkou. Vždycky se jen přistihnu, jak se přiblble usmívám.

Občas sem napíšu, jak se nám to vyvíjí a co je nového. Plán je normálně s ní jezdit - což je u mně asi 10tkm za rok. Takže žádná leštěnka, ale servis dostane poctivý. Tak snad mi to vydrží :-)

Teď budu řešit věci typu navigační mapy pro Česko, napojení na mp3 "digital changer" (pokud to půjde) a jiné ptákoviny. Tož tak.

Jo a pokud jde o mne, zručností technickou a manuální neoplývám, know-how tu budu bohužel jen sosat. Ale původní profesí jsem grafik, tak kdyby bylo potřeba v rácmi fóra pomoc s něčím v tomhle oboru (plakáty, trika a tak), pomůžu rád.
BMW e38 740i oxford green 1999 *DF87539
ex BMW e46 318i Touring 2003
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od zzeli »

xtomek píše:Už dlouho mi vrtalo hlavou, že není daleko doba, kdy budem všichni jezdit na elektriku nebo na malé turbomotory, že cena benzínu lítá nahoru a dolu a kdo ví, kolik bude stát za rok.. a přitom já si za celý život nezařídil pořádné auto (bude mi 40). Takže jsem dospěl k závěru, že buď si něco pořídím teď, nebo už nikdy.
Moje rec. K tomu jeste ty debilni Ťokoviny. Za par let budem moct vyjet leda na trikolce.
At sedma slouzi a hlavne dela radost, k tomu je urcena. A nahod nejaky foto at nemusime chodit na Perfektovo rajce :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od P3RF3KT »

BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od dunnst »

Mě teda nevadí chodit na Perfectovo rajče :-) Jinak gratuluju ke koupi, přesně vim, jak to s tou jízdou myslíš, jen jeden dotázek - LPG bude? :-)
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od volf-m »

Vítám tě na fóru. Sedma je návyková věc, i ta stará e38 nastavuje laťku dost vysoko a máloco z bežné automobilové produkce tě pak neosloví. Doporučil bych ti výměnu předních sedadel za lámací, zvládneš to i sám na ulici a rozdíl je opravdu velký.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
xtomek
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 23, 2015 8:10 pm
Bydliště: Králův Dvůr

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od xtomek »

dunnst píše:Jinak gratuluju ke koupi, přesně vim, jak to s tou jízdou myslíš, jen jeden dotázek - LPG bude? :-)
Dik! Já mám k LPG ničím nepodloženou, zato však hlubokou nedůvěru :-) Takže zatím neuvažuji..
BMW e38 740i oxford green 1999 *DF87539
ex BMW e46 318i Touring 2003
Uživatelský avatar
xtomek
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 23, 2015 8:10 pm
Bydliště: Králův Dvůr

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od xtomek »

volf-m píše:Vítám tě na fóru. Sedma je návyková věc, i ta stará e38 nastavuje laťku dost vysoko a máloco z bežné automobilové produkce tě pak neosloví. Doporučil bych ti výměnu předních sedadel za lámací, zvládneš to i sám na ulici a rozdíl je opravdu velký.
Dík! Myslím, že na ty sedačkyx časem dojde. To jsou předpokládám ty s tím vysouvacím sedákem. Jsem dlouhej a myslím, že to bych využil. Budu sledovat, co se tu objeví..

Jinak fotky si nějaký udělám a nahraju, jen co to naleštím a vyjde slunko :-)
BMW e38 740i oxford green 1999 *DF87539
ex BMW e46 318i Touring 2003
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od zzeli »

BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
xtomek
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 23, 2015 8:10 pm
Bydliště: Králův Dvůr

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od xtomek »

Hlasim prvnich 10 000 km :-)
Za tu dobu servis:
- komplet novy podvozek vpredu (nejvetsi darda)
- novy pravy predni naboj (zlomeny sroub)
- oprava naklapeni svetlometu (kloubek)
- pretesneni vika motoru
- sesazeni PP dvere
- nová (z druhe ruky) kola 17 palcu + lerni pneu (na sestnactky v tom rozmeru, co mam, se neda pneu moc vybirat)
- vymeneny plynove vzpery kufru
- namontovan mp3 na misto cd changeru (jedine samodomo, ktereho jsem schopen)
- bezny servis, jako vymena oleje, vycistena a doplnena klima a nejake dalsi drobnosti

Porad je to auto, u ktereho po ceste domu vypinam radio, abych slysel motor :-)
A prvni, ktre myju kazdy tyden :-)

A kdyz uz mame se starou damou vyroci, poridil jsem foto. Jestli prijdu na to, jak ho nahrat do fora, dam ho sem.
Naposledy upravil(a) xtomek dne čtv zář 15, 2016 4:39 pm, celkem upraveno 1 x.
BMW e38 740i oxford green 1999 *DF87539
ex BMW e46 318i Touring 2003
Uživatelský avatar
xtomek
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 23, 2015 8:10 pm
Bydliště: Králův Dvůr

Re: já a moje krásná e38 740i

Příspěvek od xtomek »

Obrázek
BMW e38 740i oxford green 1999 *DF87539
ex BMW e46 318i Touring 2003
Odpovědět