Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

spellcross:

Visco vrtule má v sobě spínač uprostřed a bimetalový pásek který vlivem horka sepne natvrdo a pak auto hučí jak stíhačka ale zase vlivem otáček chladí efektivně chladič. Takže ta funguje vlivem tepla a roztažnosti. Některý mají v sobě olej a fungují tak že olej řídne a sepne.
Pak je klima vrtule zepředu auta. Ta spíná ve chvilce kdy překročí určitá teplota na čidle teploty. Mě spínala kolem 112-115C a začne fičet naplno aby uchladila.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak obe čidla vymenena za ty origo vdo a změna žádná. Tak budu resit cim to je. Na diagnostice je abs mrtve nekomunikuje ale polovina jednotek uz komunikuje. Zitra mě čeká senzor hladiny oleje. Netuší někdo kudy vedou cidla pod autem a kam. Zda je to do strbrne krabice jednotky abs/asc. Magneticke pásky na lozisku jsem ocistil takze tam chyba nebude. Cidla nova jsem promeril a jsou dobrá a v poradku. Uz mi zbyva kabel od čidel a znovu jednotka. Co jsem mel pujcenou byla stejne vadna jako moje taky ze 728i. Tak jednotka ci draty nebo uz nevim.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Nekdy to chce par startu, nez chyba zhasne. Soustredil bych se na to spojit se s jednotkou. Bez toho se nehnes a budes naslepo menit dalsi dily.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Dnes probehla výměna senzoru hladiny oleje a novej olej ale abs se semnou stale bavit nebude. Sezenu kabel diag at to mohu vyřešit. A necham případně zrepasovat jednotku abs/asc
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1565
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Pokud vím, tak se tyhle staré jednotky nerepasují, ty obvyklé drátky jako na FL DSC tam neodcházejí. S diag by se ti lépe hledalo, mohl bys koukat na live data od jednotlivých kol.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od P3RF3KT »

Jednotky jsou u pred fl nesmrtelny. Stejne jako u fl cidla. Tam zas jak na bezicim pasu odchazi jednotky. Vezmi diag. A pokud i po vymene cidel ti to hlasi nejaky kolo, tak na danym kole mas v haji snimaci věnec. Bud bude prasklej, nebo staci aby byl podřenej. Šak Normann to tim konecne taky vyresil. U me jsme zkouseli jednotku, nic, kostku, nic, dal vsechny 4 novy cidla, nic. A furt to hlasilo predni kola obe. Rikam hotovo, vymen věnce a mas klid. U e38 nejrychlejsi a nejlevnejsi varianta dat celej naboj s loziskem. Dve kola, prace na hodinu i s kafem.
Naboj jsme samo dali pouzitej, funkcni.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

snímací věnec myslíš ložisko na kterém jsou magnetky které snímá čidlo ? Tady jsou už ložiska s magnetky a tam jsem myslel ještě to prostříkat nějakým čističem jen bych nerad počkodil a odmastil ložisko to by bylo konec.
Asi ještě zadek rozdělám a odmastím ten věneček s magnetky na ložisku ...přední jsem komplet čistil asi pul hodinky hadrem a zdá se mi ok a zadní nevím zda je perfektně čistý na stoprocent ale ložisko je nové asi rok.

Jinak mě napadlo vymazat chyby protože auto nastartuje ještě se nerozjede a chyba svítí. Takže dle mě auto už kašle pozorovat chyby a pokud jich má moc prostě je to komplet v chybě. Ještě v lednu kdy jsme to diagnostikovali tam bylo stokrát chyba na kolech jak se to snažilo ještě korigovat. Po delším ježdění už nic neřeší a už prostě rovnou chyba aniž by se auto pohlo z místa.
Tam mi to dokázal ještě smazat Herman - Pavel. Ale ted co jsem měl diag byla jednotka NO RESPONSE. Už se semnou nebavila.
Takže ukol mám vyčistit zadní ložisko ale nejprve diagnostika a nějak se spojit a smazat chyby....podle mě to musí už fungovat po smazání chyb.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Ted jak se jednotka nehlasi tak je to jina diag nez Pavlova, ktera minule fungovala?
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1565
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Mě se líbí jak Perfekt všechnu práci slibuje na hodinu :)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od alap »

Tak šikovný je a když má vše za hodinu tak zaplatíš hodinu a zbytek je už na něm ne? :D
ex e38 728ia 99 LPG
Odpovědět