Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od P3RF3KT »

Mam vas rad kluci ale sakra nepiste takovy zhovadilosti. Toto je pouze alibizmus toho kdo ten vykon nema. To ze nafta a r6 v dvoutunovy limuzine nema co delat, je zname od zacatku. To auto je proste nekulturni, uzrany stejne jak v8, uřvany jelikoz pracuje stale ve 4tis. Ot. Aby bylo schopny vubec nejakyho pohybu. Nepotrebuju vykon abych zavodil ale abych kdyz se chci pohybovat nemusel furt slyset kvilet motor v horni hranici otacek a cekat az se vubec auto na tech 130 na dalnici rozjede abych se mohl pripojit alespon z najezdu do praveho pruhu. Mel jsem tu cest jet se 728i napric republikou 250km tam a 250km zpet a dekuji nikdy nice. Byl jsem z jizdy silne znechucen a o pazvuku ktery ta r6 vydava se ani nebudu bavit. Ševeleni V8 a V12 je k nezaplaceni.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od alap »

Čekal jsem že se Honzo taky přidáš. Každý má od auta jiné preference. Mě vůbec nevadí občas R6 slyšet, rád se podívám taky k červenému poli, ale vůbec nemám problém se připojit na dálnici. A vím, že 70% vozového parku mi stačit nebude, když budu chtít. Přesto na nádrž ujedu o 20% dál.
Jinak Calife ještě by bylo dobré zkontrolovat třeba vanosy. Mě zezačátku vůbec nefungovali a musel jsem motor mnohem víc točit aby to jelo. Když mi je nastavili a já s tím jel poprvé tak jsem čuměl jak ten motor dokáže táhnout odspodu.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Perfekta nejde brát vážně je moc rozežranej protože se pohybuje v autě co má 300-400koní a více je zvyklej uplně na jinou odezvu od plynu. Já jej chápu. Jezdit chvilku s 740i třeba jen týden a pak se vrátit domu do svého auta asi bych taky nadával všude kde bych chodil to je prostě přirozené. :mrgreen:

Ale jak píšu není problém stím dát sport a jet svižněji, ale to auto je stavěno na klasickou normální jízdu. Kdo chtěl silnou e38 tak si koupil V8.

Jinak věřím že i mezi motory bude rozdíl prostě pokud dáme vedle sebe 5 stejných aut každé bude mít jinej výkon a krouták dle stavu motoru.

Je to tak do e38 patří V8 to všichni chtěli slyšet tak a ted už mužete jít spát. :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od alap »

A proč tam nepatří V12? To tady můžeme hanit i V8. Dobrou
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

P3RF3KT píše:Mel jsem tu cest jet se 728i napric republikou 250km tam a 250km zpet a dekuji nikdy nice. Byl jsem z jizdy silne znechucen a o pazvuku ktery ta r6 vydava se ani nebudu bavit. Ševeleni V8 a V12 je k nezaplaceni.


Řekl Perfekt a usedl do svého Phaetonu V8, teda pardon VR6 :D Ne, vážně, taky se pod tohle musím podepsat, nemít V8 nevím jestli bych si vlastnictví takové staré vrány jako je E38 vnitřně obhájil a odpustil jí její vrtochy. Pokud jde o V12, koupil jsem si V8 koupil jen protože jsem všude četl o tom, jak je V8 nejlepší, nejspolehlivější, nejkrásnější a u V12 stačí vyměnit baterku v klíči a už nikdy nepojede :D Teď jsem zbytečně dodělával věci, které jsou u této motorizace standartem :? Pořád ale lepší E38 s kterýmkoli motorem, než si koupit Fobii, Golfa IV nebo podobnou vránu pro seniory.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

přemýšlel jsem jak muže bejt R6 uřvaná na dálnici a není to pravda je uřvaná jen ve chvíly kdy dáte plyn na podlahu pak točí max nebo pokud pojedu furt 170-180km/h po dálnici tak v kopci si podřadí a má vyšší otáčky ale jinak jedu plavně svejch 130-140km/h a vubec neřve točí 2,400ot při 140km/h takže tam problém nevidím. Kdo 728i nehoní tak je to klidnej vůz. Jinak ve městě právě jedu rád se staženým oknem alespon o 10cm abych slyšel pěknej zvuk kterej 728i má. Není to V8 ale i tak má pěkně vyladěnej zvuk a líbí se mi.

Myslím si že každá 7er umí poskytnout radost z jízdy jde jen o to co čekáte od auta a v jakém je stavu a péči majitele.
Raději pěknou 728i než nějakou vylítanou vránu V8 která bude stát majlant aby byla použitelná a motor bude před smrtí.
Zase pokud bych měl vybrat nej motor pro e38 určitě se shodneme většina že 740i je nejlepší motorizace.
Tak už to tu nepřehánějme at to tady není na dalších 10stránek. Mě osobně nesedí naftovej projev do limuzíny ale jedině benzín 728-750i ale to je muj pohled na věc.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Áá jen to ne! Benžomrdi vs dehťáci....:D
Chtěl jsem tím jen naznačit že i zatracovaná M60B30, tedy základní V8 má oproti M52 svůj smysl, a že jsem nečekal takový rozdíl právě vzhledem k poměrně podobným parametrům obou motorů.... Nechám ten motor zkontrolovat a někdy zkusím ta zmiňovaná čidla kliky a vačky.
Na dálnici to opravdu netočí tolik a neobtěžuje mě to, ale jedu vyloženě předpisově s tempomatem.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od P3RF3KT »

volf-m píše:Řekl Perfekt a usedl do svého Phaetonu V8, teda pardon VR6 :D
Taky to je jediny duvod proc od zacatku premyslim nad jeho prodejem a koupi toho sameho ale s V8. Nadavam na to auto pri kazdym seslapnuti plynu. Koupil jsem to jen kvuli ceně ktera byla podstatne prijatelnejsi nez s V8, ostatne stejne proc kupujou lidi 728i.
Naposledy upravil(a) P3RF3KT dne čtv lis 03, 2016 9:00 am, celkem upraveno 1 x.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

No moje dvaosma nebyla levnější než V8 ale byla ve výrazně lepším stavu než V8 na které jsem se byl podívat, ovsem svoje mouchy má, jsou to prostě dvacetiletý auta...ale vidím to stejně,pokud půjde tak kvůli tomu motoru,ale to je moje chyba v nákupních preferencích,ne toho auta. V dnešní době je to přeci jen auto pro radost..kdybych nestrávil nějaký čas s V8 a neměl srovnání,tak bych neměl žádné výhrady...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od P3RF3KT »

Ano tak bych to řekl taky. 728i vychvaluje vetsinou ten kdo nemel tu cest porovnat s vykonejsi verzi. A to ze to oprit v8 nezere, mi nikdo nikdy nevymluvi. Diky motoru pracujicim neustale na hornich mezich otacek jsem s tim zajel tu dlouhou trasu za 12,5l dle BC. To same jako jsem jel s Kitropovo 730d 400km ciste dalnici za 9,8 pri 140 tempomat. Uplne stejne jako muj Phaeton žere nesmyslně 18 plynu. Protoze nejede a musi se furt tocit aby vubec neco delal. Nez jsem doprasil svou e38 jezdila za 16 plynu a aspoň oproti VW jela.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Odpovědět