oxik orientblau 740i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od calif »

Mrzí mě že ti ani tyto pružiny nevyšly, mě ta kombinace sachs a KYB funguje, stejnou konfiguraci plánuju i na předek. Mohl jsem ti na pokusy dát ty origo, nic jim nebylo, stejně to nikdo nechce koupit. Necháš si teda jen pětku?
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od oxik »

5er není moje, máme ji nějak tak společně s kolegou..hledám co koupím, jsem tak zoufalý, že koukám i po VW up!, bohužel na ten se silnějším motorem a automatem finančně nedosahnu a základ za 210 se mi zdá málo muziky za hodně peněz. Potřebuju něco do města, s čím bude moct jezdit i drahá 1/2 a nebude se bát, že ji zabiju,když to někde odře
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od NORMANN »

oxiku napadlo mně: ty jsi to auto už s předníma pružinama koupil? neměnil jsi přední pružiny? jinými slovy: nemůžeš mít třeba ty přední pružiny měněný s tím, že tam někdo před tebou dal silnější? třeba na 750, který bude asi mít silnější pružiny a tak to pak opticky vypadá, že máš zadní pružiny unavený at tam dáš cokoliv?
ty máš s tím chlazení nějakou smůlu ne? :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od zzeli »

oxik píše:Potřebuju něco do města, s čím bude moct jezdit i drahá 1/2 a nebude se bát, že ji zabiju,když to někde odře
To mi porad neprijde jako duvod zbavovat se sedmy :)
Do mesta na odreni idealni stary fokus se Zetec motorem. Stejne uz jsi na Forda zvyklej :D A bude ti jeste spousta penez na sedmu ;)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od oxik »

NORMANN píše:oxiku napadlo mně: ty jsi to auto už s předníma pružinama koupil? neměnil jsi přední pružiny? jinými slovy: nemůžeš mít třeba ty přední pružiny měněný s tím, že tam někdo před tebou dal silnější? třeba na 750, který bude asi mít silnější pružiny a tak to pak opticky vypadá, že máš zadní pružiny unavený at tam dáš cokoliv?
ty máš s tím chlazení nějakou smůlu ne? :D
Auto jsem koupil bůhví na čem, vzadu snížený sport -30mm, což jsem myslel, že je ten problém - očividně nebyl. Problém je v tom, že si to auto po jizdě vždycky sedne, po sestavení a stání je to v pohodě, ty předky by snad neměly mít takový vliv..na předky teď nemám volný peníze, jinak bych dal taky tlumiče + pružiny nový, zatím se zkusilo uložení.
Problém s chlazením nechápu?
zzeli píše:
oxik píše:Potřebuju něco do města, s čím bude moct jezdit i drahá 1/2 a nebude se bát, že ji zabiju,když to někde odře
To mi porad neprijde jako duvod zbavovat se sedmy :)
Do mesta na odreni idealni stary fokus se Zetec motorem. Stejne uz jsi na Forda zvyklej :D A bude ti jeste spousta penez na sedmu ;)
Nemůžu mít dvě auta z několika důvodů, přes to vlak nejede.
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od NORMANN »

páč když jsme se potkali v Písku, měl jsi prasklou hadici do chladiče, ne? píšu to ze svého pohledu, už to chápeš? :)
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od oxik »

Což to jo, ale od té doby s chlazením zadny problém :)
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od Huff »

A nestačilo by ji nezabíjet, když s něčím přijde? Čertoslavova žena jezdívala hodně s jejich modrou sedmou a byla dáma široko daleko, hrozně jí to slušelo. Já si sedmu odřel dvakrát, naposledy tento týden a to proto, že s ní jezdím a občas se něco přehlédne. Chápu, že to je ve všech směrech těžkopádné, ale bude ti chybět, to si piš.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
aristoloser
Příspěvky: 151
Registrován: čtv srp 16, 2012 4:46 pm
Bydliště: Nový Knín
Kontaktovat uživatele:

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od aristoloser »

Redukoval jsem počet aut kvůli parkování před barákem.manzelka celkem bez pindání ozelela svou E36 ve prospěch e38. Na mne zbyli sluzebáky: T5 Caravelle nebo mb sprinter bus.jsem smířen s tim,že občas přijede s nějakým šrámem,aspoň si nevšimne,že v servisu se na sedmé udělalo během oprav toho případného jejího pruseru nějaké vylepšení,které bych třeba musel jinak obhajovat,že to není nějaká další zbytečnost..... 8-)
BMW e 38 730i. WBAGF21060DF77938
http://www.filmcarsrent.cz.
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od oxik »

Huff píše:A nestačilo by ji nezabíjet, když s něčím přijde? Čertoslavova žena jezdívala hodně s jejich modrou sedmou a byla dáma široko daleko, hrozně jí to slušelo. Já si sedmu odřel dvakrát, naposledy tento týden a to proto, že s ní jezdím a občas se něco přehlédne. Chápu, že to je ve všech směrech těžkopádné, ale bude ti chybět, to si piš.
Nikdy nic neprovedla, nikdy jsem na ní tedy kvůli autu nekřičel, ale bojí se odřít mého miláčka :D Že mi bude chybět to vím, ale nedá se nic dělat. Mít garáž, tak tam sedmu zavřu a je to, ale takhle akorát venku stojí, rezne a je to otloukánek.
aristoloser píše:Redukoval jsem počet aut kvůli parkování před barákem.manzelka celkem bez pindání ozelela svou E36 ve prospěch e38. Na mne zbyli sluzebáky: T5 Caravelle nebo mb sprinter bus.jsem smířen s tim,že občas přijede s nějakým šrámem,aspoň si nevšimne,že v servisu se na sedmé udělalo během oprav toho případného jejího pruseru nějaké vylepšení,které bych třeba musel jinak obhajovat,že to není nějaká další zbytečnost..... 8-)
Máme u nás před domem obytnou zónu a jedno placené místo, nejbližší free parking je daleko a litr za další místo dávat nemůžu. Taky jak by na nás koukali sousedi a ostatní, 20ti letý pár má dvě auta z čehož jedno je mafiánská limuzína :D Nicméně ani by to finančně nešlo, nemám na druhý auto, pojistku, parking, gumy..proto chci jedno normální auto.


Včera jsem nechal doplnit klimu, za tři roky utekly 2/3 chladiva, klima přestala hučet (já se bál, že je kompresor na odchodu, jupí) a spíš to mrazí než aby to chladilo :D Přes týden jsem tu bestii 3 dny celou vlastnoručně leštil. Rotační leštičkou ve dvou stupních, kapota a kufr dokonce ve třech. 1. Menzerna FG400 + žlutý shine mate kotouč 2. Menzerna PF2500 + oranžový kotouč 3. Menzerna SF3500 + oranžový kotouč. Ten třetí stupeň nebyl optimální, protože jsem zapomněl dokoupit jemnější kotouč, ale to neřeším, stejně to topovka není, takže zrcadlo to být nemusí. Povedlo se mi dolů dostat tu sračku, kterou auto chytlo při opravě loni u Wilda, buď kolem toho někdo něco brousil nebo lakoval, nevím, ale šlo to dolů až tím nejhrubším náčiním. To z auta zase udělalo modré a lesklé, protože předtím byl lak hrubej a matnej viz foto. Na konec jsem chtěl dávat keramiku, ale vzhledem k tomu, že auto půjde pravděpodobně pryč, jsem tam nechtěl dát přípravek za dva litry, takže jen hybridní vosk (syntetika+carnauba).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PS: Díky scorpionovi za rady při leštění toho tvrdýho bmw laku :) Udělat finish jen rotačkou bez hologramů dalo dost zabrat.
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět