čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od dunnst »

Mě osobně by zajímalo to vyčištění váhy za účelem spotřeby - to bych docela rád provedl .-)
Já těch vah taky pár odpravil na LPG, dokud jsem to ještě měl. A to nejen, když jsem mu šlápnul! .-)) Ba naopak, tim jsem si zničil jen jednu ze čtyř. Většinou ta váha vydržela 1 - 2 prásknutí LPG, při třetím šla už definitivně do kytek. Jednou mi to prásklo když jsem plyn lechtal - v nádrži pod 20 litrů, takže chudá směs... jednou jsem startoval a při přepnutí mi zdechl motor... za sekundu PRÁSK! Se zhasnutym motorem .-)) Kamarád byl na tohle expert - když přehazoval z benzínu na plyn, tak místo toho, aby držel konstantní otáčky 2500, tak ten plyn jakože prošlapával. Dvě ty váhy mi takhle zrušil!!! .-) Když mi takhle odpravil tu poslední, tak jsme se nasrali, váhu rozebrali a tu zaseklou klapku posunuli do pozice, při který se to auto dalo nastartovat na benzín a na plyn jelo víceméně normálně. Což doporučuju každýmu, kdo tam ten plyn má a nemá protišlehovku. Pokud teda nevlastní vrakáč s x-váhama .-))))
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od hubas »

No ale když ti dojde plyn nebo z nějakého důvodu auto přepne na benzín, tak s napevno nastavenou klapkou asi moc daleko nedojedeš nebo ano?
A jaká je spolehlivost těch protizášlehových klapek? Je nějaký výběr? Našel jsem jenom jednu a tu zrovna mám...je v ní nějaká pružinka? U té mojí je ta klapka volně zavěšená, tak nevím, jestli tam nechybí.

http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

...a to uchycení na tři červy přes imbus se mi teda nelíbí, proč to není stažené plošně přes ocelovou objímku? A co umístění? Je lepší za váhu nebo před škrtící klapku? Mám to za váhou...a co dát dvě klapky...za i před???
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od Snejk »

na co ti bude za? leda na škodu.. musi to jit pryč ten tlak...
ta klapka to ano zachrani přesně tak , aby ta vaha nešla dopiči hned ale až tak za 2-3 rany... což je sice fajn ale k hovnu. spiš se vytaha jeji gumička a nasava to falešnej.. to je větši prassarna...
co se týče zaseknuti klapky na jakžtakž tak to je takova kokotina to snad ani nemužeš myslet važně.. .to daš tomu prutoku takovy odpor že ti to ukradne akorat vykon...
to jina vec je vzit potenciometr.. napojit ho misto vahy a vahu dat do piči celou... ono to funguje.. sice to na benzin žere i travu na silnici ale k dojeti na benzinku + starty akorat...
ale ne blokovat vahu aby ucpavala sani.. to snad je sen zlej :)
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od hubas »

A co sehnat klapku, která neupouští zášleh mimo, ale jenom se zavře a tu hadici mezi váhou a klapkou nahradit kovovou trubkou? Nenasávalo by to falešnej vzduch, nebylo by odkud...no ale co by se stalo, kdyby to v tom řachlo???
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od hubas »

...myslím tím kus mezi váhou a ŠKRTÍCÍ klapkou :!:
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od Snejk »

no a kam by ti ten tlak. kterej je jako svině utek? vole to je takova řacha že ja jednou dělal pokusy tu vahu držel v prackach a rana že sem neslyšel pul minuty protimně modrej plamen a vaha přes otevřenou kapotu letěla kolem my hlavy dopiči asi dva metry dohajzlu.. když maš otevřenou kapotu a blbě uchycene věci (spiš vubec) tak ti ta řacha cely sani s airboxerm vystěhuje ven z auta... ono by si to cestičku našlo neboj. :lol: nevymyšlejte kokotiny. když se k tomu budete chovat normalně.. .nejezdit bez plynu, přepina t v otačkach a naopak nevytáčt motor do plnejch tak se vam to nikdy nestane.. ono si to nestřili jen tak z prdele.. dobře seřizenej plyn skoro vubec nestřili...
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od dunnst »

Já tam tu protišlehovku neměl! .-) I tak ta váha většinou jeden dva výbuchy vydržela... já ti nevim Snejku, ale zůstat viset na benzínce 25km od baráku s autem bez váhy nebylo moc fajn .-) Tak jsme to zkusili vyřešit takhle, dali ten kus plechu v tý váze tak napolovic.. mno a pak zjistili, že na ten plyn to takhle jede víceméně stejně, jako s váhou funkční. I spotřeba byla cca stejná.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od Snejk »

omg protože na plyn je to u prdele co ma vaha nastavene ta muže byt aji za rohem. tam de o provoz na benzin, tzn ten akt nastrartovani motoru.... protože bez vahy to nechytne... jak už to běži a přepne se na plyn (nehledě že teply motor mužeš startovat klidně jen na plyn uplně bez problemu, to jen v zimě moc ne. ja sem jezdil pak cely rok už bez vahy jen na plyn... a v zimě na to rano lil vodu z rychlovarky a taky bylo) tak je to uplně jedno protože při jizdě na plyn vaha nikoho nezajima... tam se řeši jen čidlo otaček at dava jiskru, jinak si to plyn bere samo a směs je dana tou regulaci šroubem (popř tim lambda- ventilem) ale na benzin bez vahy nemaš šanci. a s vahou zaseklou na pulku to sice natoči ale efektivně nejede, což je sice jedno ale neni žadouci mit o polovinu sniženej pruřez sani.. to tam jak když hadr nacpeš... takže to neni zrovna super provoz... to lepši žadna vaha nebo bez klapky a mit tam ten odpor... vzduch muže proudit volně a mužeš startovat/přepinat na plyn a nemusiš se o nic starat..snad jen o plyn v nadrži...
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od dunnst »

Mno zase jsem kvůli tobě o trošku chytřejší .-) A jak se tedy čistí ta váha? Tak, abych si jí nezničil... třeba by mi pomohla s tou mojí spotřebou enormní
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: čištění váhy vzduchu a škrtící klapky

Příspěvek od T613 »

a kde porad beres to ze se musi cistit? tahle vaha je stara mechnicka svine, jedine co muzes vycistit je to cidlo, ale to by ti musel jit moc olej do sani abys ho zasral jak jetel a melo to zasadni vliv ... to neni jak ty novejsi vahy s odporovmy dratem, na to jsou nejake spreje a sracky na cisteni
Odpovědět