Instalace INPY

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
pindour
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 15, 2010 11:49 am

Instalace INPY

Příspěvek od pindour »

Potřebuju nainstalovat Inpu. Přes usb nejede vůbec, když jí dám přímo na com, tak při spuštění a připojení v autě vidí INPA baterii, ale při zapnutí zapalování ji přestane vidět, nevidí ani zapnutý zapalování. Co s tím? Děkuji


Mám toto:http://www.ecutool.com/productshow.asp? ... MW%20Tools

Postupoval jsem takto:
<install:>

0. install DiagHead.exe <if your OS is XP, you need install .net framework 2.0 software>
1. install VMware-player-2.5.0-118166_PConline
2. copy inpa all file to c:\. NOTE:If you want try the new version, you can install <inpa ediabas from inpa ediabas.rar>, but they are not 100% tested!
3. copy gt1 software to c: (note: selet one of them between <dis55+tis+bmw mini> and <dis55+tis2007.12+dis44(coding+progman)>)
4. edit system path, add c:\ediabas\bin\ path (see syspath.jpg for help)
5. connect USB cable and instal FTDI drivers
6. install d-can usb device(CDM 2.04.06 WHQL Certified.rar)
7. Record computer COM port number (see number.jpg for help) <if the COM port number is larger than 4, you should change it to 1 or 2 or 3>
8. Setup "Latensy Timer = 1" (see L_timer.jpg for help)
9. Set c:\ediabas\hardware\obd\obd.ini PORT=comX Ł¨computer USB-COM port numberŁ©
10. copy C:\EDIABAS\Hardware\obd\OBD.ini to C:\windows
11. Run c:\ediabas\hardware\obd\OBDSetup.exe
12. Restart Windows
13. change main network Adapter ip to 192.168.68.1, please dont change VMware network Adapter ip
14. open C:\ediabas\bin\EDIABAS.ini, change the Port=6801 if needed

==========================================================================================================================================================

<run>
inpa c:\inpa\bin\inpaload.exe


gt1(need set network ip address )
1. run c:\ediabas\bin\IFHSrv32.exe
2. run DiagHead.exe
3. select diaghead <run> menu
4. run vwware
5. open c:\gt1\DIS 55 English\DIS 55 English.vmdk()

<first time run gt1, you need do this, gt1 will need find & steup d-can interface>

6. click <administration> button (in gt1 software main screen)
7. click <connection setup> button
8. click <connecting> button
9. click <menu>-><end>--<quit> buttion (to back to main screen)

to work correctly with the device, in VMPlayer set Ethernet1, Ethernet2, Ethernet3 to "Connected", "Bridged". master PC network settings must be the following:
- IP 192.168.68.1
- subnet mask 255.255.255.0
- gateway 192.168.68.1


note:
if notebook not connect network cables, please insert the Loopback cables (the net cable end)
please dont change Ethernet2, Ethernet3 ip address

Don't use USB Extender cable, directly connect interface to computer.


<<<<**********you need close your Firewall software,if you not close Firewall , gt1 not can connect you diaghead
if your inpa not is v6.47 version,maybe you need repacde c:\EDIABAS\bin for use our bin.zip
if you think support new ecu for inpa,you need repacde c:\EDIABAS\ecu for use our ecu.zip
Čeština, Slovenština do mk2, mk3, mk4, komplet s diakritkou a hlasovým naváděním.
Čeština do iDrive Professional
Denní svícení, TV za jízdy
Diagnostika, kódování, programování BMW
www.menucesky.cz
Hugo
Příspěvky: 611
Registrován: ned říj 26, 2008 10:58 am

Re: Instalace INPY

Příspěvek od Hugo »

nevim co to je za navod, ale na inpu (aspon mne) netreba diaghead emulator, ani nemusi bezet pod VMware, proste naistaluji ju primo pod windows xp, ani port v ediabas.ini nemusim nastavovat a funguje to.... jo a pred tim musim este nainstalovat ADS driver, bo mam ADS interface. Co za auto chces diagnostikovat? bo pri ADS mode treba com port na IRQ4......
BMW 740iA E38 09/1994; diagnostika INPA a DIS
pindour
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 15, 2010 11:49 am

Re: Instalace INPY

Příspěvek od pindour »

pod wmvare beží DIS.... chci připojit e53 x5
Čeština, Slovenština do mk2, mk3, mk4, komplet s diakritkou a hlasovým naváděním.
Čeština do iDrive Professional
Denní svícení, TV za jízdy
Diagnostika, kódování, programování BMW
www.menucesky.cz
Hugo
Příspěvky: 611
Registrován: ned říj 26, 2008 10:58 am

Re: Instalace INPY

Příspěvek od Hugo »

jo tak to potom jo.....a samotna inpa nekomunikuje?
jinak asi jsem to tu uz daval http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 52&start=0
zvlast prvni link na http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 300#774300 kde je video navod jak nainstalovat INPU i DIS
BMW 740iA E38 09/1994; diagnostika INPA a DIS
pindour
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 15, 2010 11:49 am

Re: Instalace INPY

Příspěvek od pindour »

Právě že baych chtěl rozchodit aspoň samotnou inpu, ale ta jede tak, jaxem psal na zacatku :(
Čeština, Slovenština do mk2, mk3, mk4, komplet s diakritkou a hlasovým naváděním.
Čeština do iDrive Professional
Denní svícení, TV za jízdy
Diagnostika, kódování, programování BMW
www.menucesky.cz
Uživatelský avatar
Kralik
Příspěvky: 355
Registrován: čtv srp 21, 2008 8:05 am
Bydliště: Praha/Brusel

Re: Instalace INPY

Příspěvek od Kralik »

Pindoure, ten navod sos sem dal, tak ten, kdyz jsem ho precetl radek po radku, tak smysl dava. Jedine co bych zkusil, je nainstalovat jinou INPu od zacatku se vsim vsudy a nekopirovat nejakou uz instalovanou verzi cos dostal do sveho PC. V tvym pripade zkus proste komplet instalaci s vyberem na ODB (ne ADS ). Dulezite je spravne nastaveni te virtualizace COM na USB a instalace driveru. Jinak mne INPA klicek a baterku vlastne nepozna (ADS prevodnik), ale jinak bez problemu bezi.
OBECNE: INPu podWMvarem neinstaluj, to je zbytecny prace a pak bys musel resit komunikaci a sdileni portu virtualniho stroje a hostitele. Fakt zbytecny. Diaghead take ne. Diaghead ma nekdo kvuli DISu, ale ani tam neni potreba, to vim jiste, jen se musi nastavit Fister jako prekladac v DIS a mit spravne sitovky. INPu nainstaluj primo pod widlema, s nejakym nastavovanim to take nemusis resit a jen spust ADS pokud mas ADS interface, coz mam pocit neni tvuj pripad ;) Takze INPU skus nainstalovat pro ODB prevodnik (to si myslim ze mas - D can) a pak predtim nez spustis poprve INPu, tak spust ODB setup. Pak asi pobezi i na tomhle kabelu bez problemu.
Pro ty co chtej INPU s ADS kabelem (pro carsoft) tak je jen troska laborovani s kabelem. Nejdriv pustis Carsoft, sjedes si auto nejakym testem a pak pustis INPu a ta uz pobezi bez problemu....
Na WMvaru se v dusledku instaluje jen DIS. Vse ostatni peres do hostitele. Ja sam zkousel ruzne DIS "osvedcene" obrazy, kopiroval je do wmvaru, ale bez nejakeho uspechu. Tak jsem to vzal uplne nacisto a instaloval a nastavoval a bezi to. Ale byl to proces...
Naposledy upravil(a) Kralik dne úte kvě 11, 2010 6:58 pm, celkem upraveno 1 x.
BMW 740i/LPG e38 '96 DG46479 - BMW 840i e31 '96 CC61121
pindour
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 15, 2010 11:49 am

Re: Instalace INPY

Příspěvek od pindour »

tak DIS sem rozchodil podle návodu, jen to chtělo přeinstnout Wokna.
Ale neběží mi samotná INPA, což mi připadá divný:)
Čeština, Slovenština do mk2, mk3, mk4, komplet s diakritkou a hlasovým naváděním.
Čeština do iDrive Professional
Denní svícení, TV za jízdy
Diagnostika, kódování, programování BMW
www.menucesky.cz
spellcross
Příspěvky: 144
Registrován: čtv úno 09, 2017 1:00 pm

Re: Instalace INPY

Příspěvek od spellcross »

Kralik píše:Pindoure, ten navod sos sem dal, tak ten, kdyz jsem ho precetl radek po radku, tak smysl dava. Jedine co bych zkusil, je nainstalovat jinou INPu od zacatku se vsim vsudy a nekopirovat nejakou uz instalovanou verzi cos dostal do sveho PC. V tvym pripade zkus proste komplet instalaci s vyberem na ODB (ne ADS ). Dulezite je spravne nastaveni te virtualizace COM na USB a instalace driveru. Jinak mne INPA klicek a baterku vlastne nepozna (ADS prevodnik), ale jinak bez problemu bezi.
OBECNE: INPu podWMvarem neinstaluj, to je zbytecny prace a pak bys musel resit komunikaci a sdileni portu virtualniho stroje a hostitele. Fakt zbytecny. Diaghead take ne. Diaghead ma nekdo kvuli DISu, ale ani tam neni potreba, to vim jiste, jen se musi nastavit Fister jako prekladac v DIS a mit spravne sitovky. INPu nainstaluj primo pod widlema, s nejakym nastavovanim to take nemusis resit a jen spust ADS pokud mas ADS interface, coz mam pocit neni tvuj pripad ;) Takze INPU skus nainstalovat pro ODB prevodnik (to si myslim ze mas - D can) a pak predtim nez spustis poprve INPu, tak spust ODB setup. Pak asi pobezi i na tomhle kabelu bez problemu.
Pro ty co chtej INPU s ADS kabelem (pro carsoft) tak je jen troska laborovani s kabelem. Nejdriv pustis Carsoft, sjedes si auto nejakym testem a pak pustis INPu a ta uz pobezi bez problemu....
Na WMvaru se v dusledku instaluje jen DIS. Vse ostatni peres do hostitele. Ja sam zkousel ruzne DIS "osvedcene" obrazy, kopiroval je do wmvaru, ale bez nejakeho uspechu. Tak jsem to vzal uplne nacisto a instaloval a nastavoval a bezi to. Ale byl to proces...
mě se nakonec povedlo inpu přes WM vare naistalovat. Motor na e38 vidim, live data taky, tak jsem asi štastnej.
740i, automat, '99
735i, manual, '96, DK20202
725tds, automat, '96
728i, manual, '99, DN00379
735i, automat, '00, DN64848
Ex e32, 730i, R6, '92

BMW, Z3, 99, manual, 2,8i
BMW, 330d, e46, 99, 135kW
BMW, 525d, e39, 2003

a pár dalších untercarů...
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Instalace INPY

Příspěvek od oxik »

Proč WMV? Ten mám jen na TIS, INPA apod. mi vše jede normálně na W7 x64

Ale potřeboval bych funkční ISTU-D, nemá někdo instalačku? Ze zálivu mi nějak nefunguje, to samý DIS
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
lukee_cz
Příspěvky: 135
Registrován: úte pro 18, 2012 8:02 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace INPY

Příspěvek od lukee_cz »

oxik: Nevim, jake to ma vsechny prerekvizity, ale mne jede tohle: http://blog.eobdtool.co.uk/free-downloa ... s-05-2017/
Teda mel jsem prvne nainstalovanou na stejenm systemu INPU a odzkousenou, takze clovek aspon vi, ze kabel komunikuje atd a pak jsem na to nahral tuhle ISTU a konecne po bojich s jinyma instalackama se mi to hned rozjelo
BMW E38 740i
BMW E66 745Li
Mercedes SLK 350 R171
ex: Ford Scorpio 2.3i
Odpovědět