Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
xark
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 11:31 am

Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od xark »

takze pokakalo sa mi auticko, tusim to ma byt skrtiaca klapka, auto nejde nastartovat a neviem prist na to ako ho odtiahnut kedze na zaradenie neutralu potrebujem nastartovany motor... inak je auto stale v parking mode mode a nejde s nim pohnut... v BMW povedali ze niekde kde sa otvara kapota ma byt nejaka "stuzka" az som dobre rozumel a za tu mam potiahnut a zaradi neutral.. ale nic take som nenasiel..
dalej, ked sa mi podari nejako dat neutral, kde je v predu ta konstrukcia kde mi to "zahaknu"?

(viem ze automat sa nemoze tahat, ale aj na to aby sa nalozilo musi auto prejst par metrov tak poprosim len odpovede k teme, dakujem)
Uživatelský avatar
100RM
Příspěvky: 691
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:16 am
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od 100RM »

u e65 sa pri vypnutom motore neda zaradit neutral ? No, jasne ze neda kua, ked to ma ten debilny ovladac a nie kus zeleza :-(


Oko na tahanie je vpredu vpravo cca pod svetlom pod plastovou krytkou (dufam)
BMW 7 - The true definition of luxury. Yours.
e38 740iA poooomaly prerod (porod)
Misulin a BMW 750iAL
Příspěvky: 91
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:08 am
Bydliště: Písek

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od Misulin a BMW 750iAL »

Ahoj
neutrál se dá tak že je červená páčka skoro u páky na otvírání kapoty,ted jsi nejsem přesně kde tam je ale na 100% ji tam najdeš za táhni za ní a máš neutrál.
E32 750iAL vínová metalíza
E38 740iAL pro mne full vybava orient blau
E38 750iAL víkendovka
E31 850ci srdcovka
E66 745i LPG rodinny vůz
E53 4.4 LPG Pracovní vuz


Prodám s těchto modelů díly E32,E38,E65,E66 a E53
xark
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 11:31 am

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od xark »

tak som sa snazil nieco take tam najst a nic som nenasiel, ziadnu packu... a zevraj v narazniku je kus plastu, ten sa vylupne a nasrobuje hak na odtah, len dufam ze ten hak mam v kufri :roll:

ked som volal do BMW tak povedali ze mam dat kazetku do zapalovania (to on tak povedal :) ) a bez stlacenia brzdy stlacit START a normalne zaradit N
ale PC hned zahlasi ze N, D, R sa da radit len ked je engine ON
vcera sa mi ho podarilo nastartovat a prejst par metrov kym som nezapadol do bahna... normalne mi nejde nastartovat, otacky skocia asi na 500 a hned to zdochne, ale ked sa mi to podari nastartovat tak uz je to "celkom" OK, akurat ze ide velmi pomaly a tazko do otacok, ale zase sa da vytocit aj na 6000.. co by to mohlo byt? zevraj skrtiaca klapka? kolko by stala taka sranda?
Lopo
Příspěvky: 144
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:34 am

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od Lopo »

http://bmwfans.info/parts/catalog/E65/S ... _assembly/

ETK pise 220€, takze si k tomu nahod este slovensku prirazku a mas

a keby si nemal to odtahovacie oko, tak to stoji dvacku :)
http://bmwfans.info/parts/catalog/E65/S ... /car_tool/
e38 '00 740d
xark
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 11:31 am

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od xark »

dik LOPO, a mohla by ta klapka sposobovat to co som pisal?
Lopo
Příspěvky: 144
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:34 am

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od Lopo »

moct mohla, ale tak vies... to sa neda tak jednoducho povedat a vyuceny mechanik nie som


inak ako dat prevodovku do manualneho rezimu mas napisane v navode k obsluhe auta... ak by si ho nahodou nemal, tak si stiahni tu http://www.bmwusa.com/Standard/Content/ ... sw8oXWlYI=

sice je anglicky a pre US verziu, ale su tam obrazky a toto by malo byt rovnake aj v EU, takze z toho pochopis co je treba... je to na strane 71

edit: teraz ma napada ako tu citam o tom blate, ze si asi z PD, co? Ja pracujem v bojniciach, takze keby si mal s tym neutralom stale problem, tak sa na to mozme pozriet spolu
e38 '00 740d
xark
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 11:31 am

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od xark »

mne sa pokazilo tri dni pred povodnami, auto nebolo vytopene.. a do bojnic ho idem zaniest k jamrichovi, len stale neviem ako ho tam dostat :)
a dik, uz som to v tom manualy nasiel, mam doma aj slovensky
Lopo
Příspěvky: 144
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:34 am

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od Lopo »

ak nemas koho, tak mne ten kusok z PD do bojnic nerobi problem
e38 '00 740d
xark
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 11:31 am

Re: Zaradenie neutralu pri vypnutom motore

Příspěvek od xark »

dakujem ti pekne, musel som skusit preparkovat auto, mal som ho asi meter od velkej kopy co vyhadzuju z pivnic a som sa bal ze ked pride tazka technika preto ze mi ho poskodia tak som ho skusil nastartovat a po asi 10tich pokusoch naskocilo tak som ho hned do bojnic zaniesol a zajtra mi da vedoet v com je problem.. az bude hotove tak mozme skocit na birell rad si pozriem tvoje faro
Odpovědět