Stěrače (stírání)

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od Snejk »

dyt sem tam propil jen 2 stovky :D to mam za to :lol:
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od T613 »

co to meles ty hlavo dubova? tak jdes je koupit v listopadu a v prosinci je mas v pici a ptas se proc je picovina kupovat sterace v zime
proc asi, protoze mas prujem misto mozku :lol:
ja si kupuju sterace kazdy rok nove (nejlip na jaro) a neresim nic tvrdeho, to ze mas v sisce neco natvrdo to ti verim kdyz to ctu ... protoze v zime jsou sterace namahane horko - mraz na skle + primrzani 1000x vic nez v lete kdy jsou ve fazi porad horko, navic v lete si pokud mozno umyvam okno rucne abych nemel zachvistane auto od saponatu ktery na slunku rychle uschne a vypada to pak "suprove"

bez se lecit, uz to fakt potrebujes, pavilon E - tam delaji pruplachy mozku spodni cestou pres anal :lol:
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od Snejk »

jo pruplach pres anal je dobra hlaska ale evidentne si ho absolvoval nekolikrat. ty tam snad beres nejaky drogy ne?
takze jako na tvoji radu si mam ty sterace ktere mam zkurvene ted v zime jit koupit az najare? nejsi kreten? a k cemu mi dohajzlu asi ty zasraný stěrače budou na jaře když ted je takovejch sraček že se bez poradnejch stěračů neda jezdit? si snad dopíči uplně blbej. pro mě sou stěrače duležitý skoro stejně jak brzdy protože neni nic lepšího než nic nevidět, to už rovnou nebrzdit. je na tom něco nelogickýho? prostě kurva když ty stěrače nefungujou tak du a koupim je i kdyby to melo bejt na stedrej den kundo a kdybych byl takovej čůrák a na novej rok si je nechal přimrznout a urval je tak dopíči du a koupim si další a nebudu čekat na tvojí super debilni radu že si je mam kurva koupit na jaře. to se mi snad kurva zda. a verim ze i kdyz je uz nenecham zkurvit ze mi hezky poslouzi cele leto i podzim a klidne i pristi zimu... a po te zime je klidne zahodim a pudu si koupit dalsi. ale kurva sterace se proste kupujou kdyz nestiraj, a ne kdy to je zrovna výhodný. boha jeho... kurva
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od T613 »

eh? ted jsi potvrdil co jsem napsal na zacatku, hura ... to ze jsi vul co kupuje nove sterace az jsou jak beton (v zime) je tvuj problem ne muj, mas si je menit preventivne jednou za rok a nemas problem, nebo si je v zime podkladat nez tu psat takove romany o nicem :lol:
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od caknakis »

Snejk píše:jo pruplach pres anal je dobra hlaska ale evidentne si ho absolvoval nekolikrat. ty tam snad beres nejaky drogy ne?
takze jako na tvoji radu si mam ty sterace ktere mam zkurvene ted v zime jit koupit az najare? nejsi kreten? a k cemu mi dohajzlu asi ty zasraný stěrače budou na jaře když ted je takovejch sraček že se bez poradnejch stěračů neda jezdit? si snad dopíči uplně blbej. pro mě sou stěrače duležitý skoro stejně jak brzdy protože neni nic lepšího než nic nevidět, to už rovnou nebrzdit. je na tom něco nelogickýho? prostě kurva když ty stěrače nefungujou tak du a koupim je i kdyby to melo bejt na stedrej den kundo a kdybych byl takovej čůrák a na novej rok si je nechal přimrznout a urval je tak dopíči du a koupim si další a nebudu čekat na tvojí super debilni radu že si je mam kurva koupit na jaře. to se mi snad kurva zda. a verim ze i kdyz je uz nenecham zkurvit ze mi hezky poslouzi cele leto i podzim a klidne i pristi zimu... a po te zime je klidne zahodim a pudu si koupit dalsi. ale kurva sterace se proste kupujou kdyz nestiraj, a ne kdy to je zrovna výhodný. boha jeho... kurva
ehm....jestli mě paměť neklame...jak dlouho jsi minulý rok jezdil bez funkčních stěračů a ostřikovačů? :-)))
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od fivajs »

bouřlivá debata :D :D :D :D
Tak prostě tak: Koupit stěrače, když jsou v háji :o :o :shock:
Ale jakmile se objeví akce na stěrače, je samo dobré je koupit, když jsou levnější. Doma ve skříni neztvrdnou... ;) ne?
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od caknakis »

fivajs píše:bouřlivá debata :D :D :D :D
Tak prostě tak: Koupit stěrače, když jsou v háji :o :o :shock:
Ale jakmile se objeví akce na stěrače, je samo dobré je koupit, když jsou levnější. Doma ve skříni neztvrdnou... ;) ne?
to jseš na omylu. Všechny stěrače časem tvrdnou a je jedno, jestli jsou v provozu, nebo ne. Nedávno ADAC dělal test stěračů a ty co byly asi o rok a půl starší ( dlouho ležely na skladě) tak měly o celou polovinu horší výsledky.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od fivajs »

A ještě jeden dotaz:
když tvdnou, co takhle sem tam ušetřit a koupit jen gumičky? Když je všechno ostatní ok...
Já mám ty stěrače defakto OK, ale prostě ty gumy jsou v pr...
Ten levý - otočený - má dokonce tu gumičku lehce vyměnitelnou. Co takhle odkaz na koupi jen těch gum?
Myslím, že je docela zbytečné kupovat vždy celý stěrač...Nebo ne?
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od fivajs »

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=61&fg=45
Položka 03. Nemýlím-li se tak soudruzi z NDR konstruovali stěrač tak, aby šla vyměnit jen ta gumička
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Stěrače (stírání)

Příspěvek od fivajs »

Našel, že se prodávají, ale ne u nás
http://www.ultimategarage.com/shop/part ... ts_id=2761
Myslím, že je fakt zbytečné kupovat celé (samozřejmě ne pokaždé), když stírátko je v pořádku
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Odpovědět