Hudba

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Hudba

Příspěvek od hubas »

Tak po dnešku to konečně vypadá k obrazu mému :D
Předělal jsem kompletně celou zadní část, sedí to pěkně :D
Ohledně toho uchycení jasno stále nemám...

Napadají mě dvě možnosti:

Využít suché zipy...v prosorách skivaku přinejtovat 9mm překližku a přisponkovat na ni ty sucháče+pojistit lepidlem+sucháče na zadní část loketky.
Nerad bych, aby to nějak cestovalo nebo mi to při brždění skončilo v klíně vpředu :D

Přišroubovat to...cca 4 šrouby skrz skivak+křídlové matice zevnitř zadní ozvučnice. Nevýhoda by byla nutnost vyndávat reprák při demontáží, ale zase kolikrát to bude...že

Nějaký jiný nápad???
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Hudba

Příspěvek od fivajs »

Myslím, že ty matky. Však je to Skivak a pokud nelyžuješ, resp. těžko asi jezdíš s bávkem 7er na hory ne? Udělal bych to napevno
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
robotron
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 18, 2011 9:58 pm

Re: Hudba

Příspěvek od robotron »

Já mám E32 750i,a hudbu jsem vyřešil jako muzikant za použití stávajících repro tak,že jako první věc jsem vykuchal v kufru tuner,zesilovač a telef.modul,natáhl jsem telefoní anténu pod zadní sedačku i všechny dráty od repráků,(repro před.L3+P3 a zad.L2+P2-před.výšky/střed/bas a zad.výšky/středobas)-10 repro,impedance při propojení paralérně k rádiu s výstupem 4ohmy je LP-2,7/PP-2,7/LZ-3,2/PZ-3,2 ohm,tak to bych odrovnal koncáky v rádiu a zvuk je při tom velice špatnej,rozplzlej,nekonkrétní.Přitom stačí ten vykuchanej zesilovač rozdělat,demontovat z něho koncák a použít ty výhybky,které jsou přesně stavěné na to auto a to by ste nevěřily,jak to hraje!!!!!!super.Krabice s výhybkama je vedle baterky,rádio Pioneer s červeným podsvícením,dráty od něho přes ISO natáhlé dozadu a vše propojené pod sedačkou.Vypadá to všechno jak kdyby to tam bylo z výroby.Zvuk je podle mě na 20let starou káru absolutně skvělej,vyváženej a kdyby se to někomu zdálo málo,tak bych tam dal max. nějakej malej aktivní subwoofer nebo pumpu.Zdar-750i LPG
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Hudba

Příspěvek od fivajs »

Co takhle nějaké foto?
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
robotron
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 18, 2011 9:58 pm

Re: Hudba

Příspěvek od robotron »

Bohužel jsem to nefotil a teď to mám pěkně poskládané,že nejde nic poznat a rozdělávat se mi to nechce.Ale podle toho,co jsem napsal,se to dá v pohodě zapojit.
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba

Příspěvek od Snejk »

tj jenze tvoje audio se zesilovacem a tolika reprakama tu prakticky nikdo nema.... a i tak je to audio sice super ale vesmes stoji za vylizprdel, chtelo by to minimalne upgradovat ty vejškáče ...

jinak je to spravna cesta, tohle sme s timhle audiem uz delali tolikrat. protoze jinak to nemelo cenu.... ty vyhybky tam jsou velmi kvalitni (bipoláry a cívky bez jader... pohoda)
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Hudba

Příspěvek od fivajs »

REPRO:
Já to stejně nechápu. A bohužel se to týká i částečně dnešní doby. Do luxusních, resp.lepších aut rvali a sem tam ještě rvou papírové repráky na úrovni Tesla z roku 1978 :roll: (nedávno jsem to viděl na novém Passatu-lepší střední třída, ale plná výbava) - ono tenkrát na konci 80tých a počátkem 90tých let, moc možností nebylo, ale už se vyráběly odolnější membrány, které by vydržely možná i do dnes a sedma, jakožto velmi luxusní limuzína by si to rozhodně zasloužila, když už se tam dávaly na tehdejší dobu velmi slušné tunery a výborné zesíky. Už v základu by mělo mít luxusní auto trochu lepší standard audia. Nicméně pokud chce někdo zachovat originál audio- dobře - ale s repráky vyměnit - za těch 20 let se mebrána rozpadá a cívka vlivem vlhkosti rezne a už dře o magnet, atd. A taky i ta největší dnešní shit membrána je lepší, než úplně nová z tehdejší doby. Předpokládám, že jen málokdo má na své 7er origo repro. Nebo se mýlím?
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Hudba

Příspěvek od fivajs »

Malá inspirace, jak jsem využil skivak (jsem stoupenec kvalitní hudby v autě). Bohužel se nevejde vetší subwoofer, než 8 palců. Ale i tak to basuje (spíš středobasuje) docela slušně...
Přílohy
Subwoofer2.JPG
Subwoofer1.JPG
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba

Příspěvek od dunnst »

Já mám ve své E32 740i původní repro, kámoš, co si vzal mojí E32 735i tam má taky původní repro... dodneška pamtuju, jak jsme v tý černý ty repráky měnili, jelikož dva byly v háji a já měl 4 (opět původní) ze starý sedmy... každopádně to hraje dobře (na moje potřeby, koncík Queenů v autě stejně přeřvu), kamarád zvyklej na Felícii to dokonce ocenil jako vynikající hudba .-)) Btw. slovem původní předpokládám ten původní reprák, bez ohledu na to, z jaký sedmy vytaženej .-)
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Hudba

Příspěvek od fivajs »

to je právě to, o čem jsem mluvil. Nejkvalitnětněší hudba své doby. Bohužel dnes ten nejshitovější reprák je lepší, než ten původní, jako by byl defakto nový. No ale kdo měl Beckera - byl frajer!!! Postupem času přišel konkureční a levnější Blaupunkt pojmenovaný typama dle německých měst a dnes už je tu ofsetový kvalitní zesilovač v každém rádiu
Jinak absolutně nevyhovující je subwoofer v kufru. Díky pevné přepážce mezi kufrem a kokpitem - prostě nevynikne do auta a když už jo, tak ho musíš mít puštěnej dost nahlas, což hrozí ztrátou SPZ a nedělá to dobrý dojem vně auta na okolí-dost dlouho jsem si audiem hrál. Nicméně nechal jsem si ho tam, ale decentně v hodně nízkých hertzech
Jo kdyby chtěl někdo čtyřkanálové zesilovače, pár jich tu mám. Z toho, co mám volného a vhodného je Alpine, 100Watů postivých RMS minimálně - za pár kaček nebo i jiné, méně značkové, ale fungující - vše odzkoušeno a koupeno na aukru. Subwoofer tu mám taky, ale vyhovující příliš není (jak jsem psal)
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Odpovědět