čištění interieru

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: čištění interieru

Příspěvek od caknakis »

Snejk píše:vcera sem nahodou na ten supermafrasol narazil na benzine tak sem ho vzal... sem zvedavej... jen nevim jestli redit nebo ne... co je na ty tapce lepsi ale zase nevim jak moc silny to je.. .aby mi to neupalilo pracky... ale zase aby to redeny nebylo uplnek hovnu
na které pumpě jsi to koupil? Taky si ho chci koupit, ale nechce se mi platit kilo za poštu :-) Tak až pojedu kolem nějáké pumpy...tak ať vím, na které ho mají ;)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: čištění interieru

Příspěvek od JaraX »

stejku, chce to opravdu hodně naředit, pokud tim chceš dělat nějaky auto kterí není uplně fekalni tak klidne tka 1:30-1:50, ja ředil 1:10 a to stačilo tu 21 letou špínu jen přejet.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: čištění interieru

Příspěvek od KAMIL740 »

caknakis píše:
Snejk píše:vcera sem nahodou na ten supermafrasol narazil na benzine tak sem ho vzal... sem zvedavej... jen nevim jestli redit nebo ne... co je na ty tapce lepsi ale zase nevim jak moc silny to je.. .aby mi to neupalilo pracky... ale zase aby to redeny nebylo uplnek hovnu
na které pumpě jsi to koupil? Taky si ho chci koupit, ale nechce se mi platit kilo za poštu :-) Tak až pojedu kolem nějáké pumpy...tak ať vím, na které ho mají ;)
meli ho na agipu na chodove za 210 +- 900ml
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: čištění interieru

Příspěvek od fivajs »

Hele, Supermafrasol je hlavně průmyslové odmašťovadlo a to hodně silné. Naředit minimálně 1:70.
A připadá mi to jako hodně nevhodný přípravek, jakmile tím vyčistíš kůži, resp. dobře odmastíš, je to špatně, kůže potřebuje ze všeho nejméně odmastit, pak se ničí a praská. Na podobné průmyslové čističe bych se vykašlal. Nejideálnější je prostě vhlký hadřík (jemný kartáček) s jarovou vodou, která sice taky odmašťuje, ale ne tak drasticky, dát si ruční práci a ihned potom do sucha. Pak použít nějaký kondicionér přímo na kůži, nebo voskový krém. Mě připadá, že si chcete za každou cenu ušetřit práci a vymýšlíte fakt raritky, které by taky mohly dopadnout špatně. Zkuste popřemýšlet, co se vyplatí více. každopádně v každém návodu, jak ošetřovat kůži nic o Carlanech a podobných sračkách nic nepíšou, ba naopak tam bývá vyvarovat se chemickým čistidlům a podobným hovadinám. Já říkám - nebýt línej, vzít do ruky jemný kartáček a hadr, vyčistit a pak nějaký kondicionér na voskové bázi.
Třeba: http://www.gradus-spol.cz/chemie/page.php?txt=produkt1
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: čištění interieru

Příspěvek od DDT »

Poradí mi někdo jak na auto po kuřákovi? Chci z tama dostat ten zápach cigaret. Co ten smrad vytáhne nejlépe?
E38......zase
Uživatelský avatar
100RM
Příspěvky: 691
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:16 am
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění interieru

Příspěvek od 100RM »

ZIPPO benzin - poliat a zapalit, na hulicsky smrad nic ine nefunguje :-(
BMW 7 - The true definition of luxury. Yours.
e38 740iA poooomaly prerod (porod)
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: čištění interieru

Příspěvek od DDT »

Tak než zapálím auto :lol: tak zkusím ještě jiné možnosti.

Spíše mi šlo o nějaký takový ten prostředek když pustím vnitřní cirkulaci, větráky naplno, zmáčknu nějaký sprej a hodím to dovnitř a zavřu. Jestli takové nějaké řešení někdo nezkoušel. Nechci to přerazit, chci to neutralizovat.
E38......zase
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2134
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění interieru

Příspěvek od fishmaker »

zkus ozonové čištění...já sem teda v autě nekouřil...ale vytahne to spoustu smradů ;)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
zagy44
Příspěvky: 130
Registrován: čtv srp 16, 2012 6:10 pm

Re: čištění interieru

Příspěvek od zagy44 »

Kamarád má na čištění interiérů firmu a po všech zkušenostech je podle něj nejlepší poměr kvalita/cena Koberal.

Jinak nabízí i ozónový čištění, vytáhne to prej ty nejhorší smrady. Kdybyste někdo měl zájem, dám vám kontakt ( Praha 7 ).
E38 728i ( LPG ), manuál
E65 745i, r. v. 2002

ZAŘÍDÍM NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ I HAVARIJNI POJIŠTĚNÍ - INFO PŘES SOUKROMÉ ZPRÁVY
http://www.insia.cz/
PRAHAV8

Re: čištění interieru

Příspěvek od PRAHAV8 »

No ta Mafra je docela ok ale myslel jsem že bude silnějsí ;) Dělal jsem s tim zazranou a pripecenou spinu na napravach a kolech a myslel jsem ze to pojede dolu rychleji. Naredeny to mam cca ctvrt lahve na 600ml vody.
Odpovědět