Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
anubis1985
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 07, 2011 8:58 am
Bydliště: Trenchtown SK

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od anubis1985 »

myslis odpojit ten konektor, čo ide do tej poistkovej skrine?to som skúšal, a chybu hlasi stale... :oops:
E32 138Kw-manual, DA82130
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od fivajs »

Snejk píše:tak ten modul odpoj a je klid. popr. odpoj vstup z anhangerliichtu do check control modulu...
To je to, co sháním už dlouho. Popis všech pinů CCM a LKM. Informace ceny zlata.
Spíš ale ne odpojit, tím si nepomůže-naopak, spíš proklemovat
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
anubis1985
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 07, 2011 8:58 am
Bydliště: Trenchtown SK

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od anubis1985 »

proklemovat???co to jeee?? :roll:
E32 138Kw-manual, DA82130
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od fivajs »

Anhangerlicht se týká rozhodně LKM (licht kontrol modul)
No tím, že odpojíš vstup vlastně nasimuluješ prasklou žárovku, což nechceš a chybu to vyhazuje. Otázka je jak modul měří ty žárovky. Předpokládám, že pošle nějaký impulz do žárovky a pokud žárovka vykáže nějaký odpor, je vše v pořádku, nebo měřená část je zapojena do série-to hádám spíš, přičem při žárovce, která je v pořádku protéká obvodem nějaký proud a při špatné ne. Pokud nenaměří nic (el.obvod je přerušen), bere to jako prasklou žárovku a vyhodí chybu. Čistým proklemováním určitě ne (to by byl vlastně zkrat a nadělalo by to paseku), myslel jsem spíš odpor (defakto simulace žárovky), připojený mezi kostru a kabelu k žárovce. Jestliže žárovka má třeba 21W, dokážeš si jednoduše spočítat, jak velký by měl ten odpor být (U=IxR a P=UxI).
Čili v případě této žárovky při napětí 13V, protéká proud 1,6A, takže odpor žárovky je asi 2Ohmů
Nejlepší by bylo s tím vyjebat hned u vstupu do LKM, ale stále marně sháním popis všech pinů LKM a CCM
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od fivajs »

Jinakj typická chyba konkrétně na BMW nebo v jakémkoli autě, které hlídá žárovky je, že, že si vyměníš původní žárovky za diodové (při měření naměříš velmi malý, defakto žádný odpor). Vyrábějí se ale samozřejmě dva druhy, jedny čisté diodovky a druhé už právě s nějakým odporem právě pro ty auta, která to hlídají. Další: Zkus ty obyčejné diodovky dát do blinkrů a uvidíš, co to bude dělat. Opět to vyřeší odpor, připojený paralelně mezi kostru a kabel žárovky, nebo se prodává (hlavně třeba na motorky) elektronický přerušovač, který je na to postavený...
Při dokoupení přestavbové sady na xenony, se řeší ten samý problém, ale opět se k tomu prodává modul, který vyhazování chyb zabrání
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
anubis1985
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 07, 2011 8:58 am
Bydliště: Trenchtown SK

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od anubis1985 »

Tak ja na aute nemám žiadne diódy, okrem interiérového svetla.A tu chybu začalo vyhadzovať po tom, ako bolo v servise.Ale robili len G.O prednej nápravy, výmenu zadných strún a tlmičov.A odstavenie NIVA.Ale to predsa s tým nemá nič spoločné.Dokonca mi to už 2x nehlásilo žiadnu chybu.....Pred opravou mi to vyhadzovalo chybu brzd.platničiek.To sa vyriešilo a teraz zas totok..Ach jaj... :cry:
E32 138Kw-manual, DA82130
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od fivajs »

Mohli na tom zadku o něco brnknout, jeden kablík a je to, težko říct. Většinou opravíš jednu závadu a objeví se další. když seženu popis pinů LKM/CCM, dám Ti vědět, co kde
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
xaler
Příspěvky: 88
Registrován: stř kvě 11, 2011 10:25 am

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od xaler »

Podle mě tam bude trošku něco jiného, klasická diagnostika žárovek je jasná, ale tady jde o vozejk. Když ho odpojíš tak by pak to auto muselo vyhodit prasklý žárovky. To auto asi nějak pozná že tam je vozejk.Nenapadá mě jak, v klasický zásuvce není místo aby se do ní třeba vracela kostra a tím to auto zjistilo, že jede s vozíkem.
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od fivajs »

Možná nějaký mikrospínač přímo na zásuvce, taky jsem to zkoumal, ale nepovedlo se, páč už jsem auto dostal bez ní. navíc jsem logicky nenašel jediný vlákno o kouli a E32 :roll:
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Vyhadzuje chybu anhangerlicht

Příspěvek od fivajs »

Podívej se od strany 264, je tam zapojení LKM s popisem barvy kabelů, ale nějak jsem ještě nenašel anhangerlicht (jak je to anglicky? - light of sidecar?nebo jak?). Pokud najdeme, zkusím vyřešit.
http://www.meeknet.co.uk/E32/e32_90_etm.pdf
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Odpovědět