origo xenony

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

origo xenony

Příspěvek od dodiiik »

Mám dosť závažný problém, prestal mi svietiť pravý xenón (sú to origo xenóny od výroby) tak som kúpil nové výbojky, pustil sa do práce rozobral svetlo, dostal sa až k výbojke ale hold ona je pripevnená v plechovej krabičke ktorá je za svetlometom, a ani za nič nejde zhora vytiahnuť (čož je logické) ale z dola sa k tomu dostať nedá skúšal som aj otvoriť tu "konzervu" ale celé vnútro je zaliate v nejakom sajrajte... tak čo mám robiť ? čo by ste navrhovali? MÁ s TÝM niekto skúsenosť ? ďakujem pekne
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: origo xenony

Příspěvek od dodiiik »

vyzerá to tak že jediná možnosť je origo cca 720eur :D
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: origo xenony

Příspěvek od caknakis »

vyfoť to ;)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: origo xenony

Příspěvek od dodiiik »

http://bmwe32.masscom.net/johan/HID_upg ... grade.html

tu to je na obrázku, niečo o tom som pohľadal nič žiadna sláva.... druhy obrázok čo je tak ta "konzerva" za svetlometom v nej je vybojka... aj na http://bmwfans.info/parts/catalog/E32/S ... non_light/ je to len ako cely svetlomet :D no paráda nedá sa to celé prerobiť na neviem ani na čo, nechce sa mi to celé rozoberať aj by to bolo viac ako zložité,

http://www.google.sk/imgres?q=Reparatur ... 9,r:17,s:0

tak to vyzerá po otvorení akurát je to celé zaliate v dajakom svinstve ....

http://www.google.sk/imgres?q=Reparatur ... x=79&ty=54

aj ta vybojká ma dráty :D kua aj s tym čo Vás napadá ako ako potencionálne riešenie ? nadá sa to nejako upraviť na iný typ žiarovky alebo niečo ?
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: origo xenony

Příspěvek od caknakis »

já jsem to řešil tak, že jsem koupil nové světla a tam jsem vrazil bixenon....ale to je trošku na déle a větší prasárnička, takže bych stejně koupil nové světla, dají se sehnat v druhovýrobě za litr kus a dal bych tam normálně HID H1... bohužel, tuhle výbojku nekoupíš jako OEM třeba u Osramu, nebo Phillipsu, nebo jsem to alespoň neviděl.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: origo xenony

Příspěvek od T613 »

co s bixenonem? tady tohle je e32 = 20 let stary system, snad prvni xenon v aute seriove :-)

ja jsem to svetlo doma mel ale je to uz davno, ta vybojka je spojena primo se starterem pokud si to dobre pamatuju
tebe musi zajimat akorat ta patice (ulozeni) zda existuje nejaka alternativa a nahradit toto, s tim ze to pripojis na puvodni balast anebo vymenis i ten
v tom pripade bys musel asi stejne vymenit i druhou stranu aby to svitilo stejne

ta HID sada pasuje jen na obyc svetla a za to te muzou zasit gumaci
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: origo xenony

Příspěvek od caknakis »

ty jseš taky expert, bastlit tam nějákou výbojku, když je napevno spojená s ballastem. Už jsi někdy viděl hořící sedmu? :-) Je to pravda, E32 bylo první auto na světě s xenonama. A řekni mi jednu věc. Když koupí druhé světla a dá tam normálně HID H1, jak ho můžou zašít gumáci? Vsadím boty, že ty světla, co tam má teď, nemají na skle homolagaci pro xenon. To je asi to samé jako E38. E32 pokud se nepletu nemá dynamickou nivelaci světel, řeší se to nivem. Tak co by mu mohli říct? Dokonce u tohoto roku výroby nemusí mít ani ostřikovače....
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: origo xenony

Příspěvek od dodiiik »

[quote="T613"]co s bixenonem? tady tohle je e32 = 20 let stary system, snad prvni xenon v aute seriove :-)

ja jsem to svetlo doma mel ale je to uz davno, ta vybojka je spojena primo se starterem pokud si to dobre pamatuju
tebe musi zajimat akorat ta patice (ulozeni) zda existuje nejaka alternativa a nahradit toto, s tim ze to pripojis na puvodni balast anebo vymenis i ten
v tom pripade bys musel asi stejne vymenit i druhou stranu aby to svitilo stejne


no ved toto toto obe, tak predava sa len cele ulozenie aj s vybojkou so všetkym 720eur bez dph sa viem dostat aj so zlavou na možno 500eur ale aj to je ciastka neskutočna... (aby som ju vrazil do svetla v e32jke) na ebay ani nikde o tom nieje ani paru ani slychu takže asi ostáva len nejako vymyslieť dorobiť tam iny štartér podla mna ni naj riešenie... prerobiť to zas na H1 a potom HID by bolo zasa zložité alebo s amylim ?
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: origo xenony

Příspěvek od caknakis »

nebylo, koupíš durhé světla a vrazíš tam sadu...akorát nevím, jak to má udělané kabely :-)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: origo xenony

Příspěvek od dodiiik »

nop ved práve to nieje tam konektor ani nič na normal svetlo:D videl som ako je rioešene normal ale tam maš proste trafo či jak u kktinu z toho napevno drot do startera a svetlo.... takže tam by tiež bolo čo to na praci určite :D kua a nechcem normal svetla :D:D:D mam tam origo xenony (keby som to bol vedel jaky je s tym problem ) :D :D:D
Odpovědět