Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od P3RF3KT »

kitrop píše:https://www.youtube.com/watch?v=9UyEx5o_Shg


co mi k tomu kdo řekne? :cry:
Ze uz to konecne rozeber. To auto je cerna dira koukam. Prevodovku mas od Tomase nebo jen hydromenic si od nej bral? Prevodovka to ma jednoduse za sebou. Takze zpatky na dilnu a zopakujte si rozebirani auta :)
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od Syrup »

S prevodovkou jsem si zazil taky svoje :D

Zaclo to "vypadavanim" kvaltu kdyz se auto nastartovalo a vyjizdel jsem kopec ze dvora. Auto se muselo chcipnout, nastartovat znova a pak to slo. V lete, kdyz se to moc zahralo, to odmitalo radit vic nez za 2. Takze se provedla dvojnasobna vymena oleje, to vyresilo problem cislo 1. Problem cislo 2 porad pretrvaval, takze jsem udelal research a vymenil se svazek s teplotnim cidlem. Od ty doby auto radi jak ma, ale je fakt ze jsem jeste nemel poradnou sanci to testnou v parnym lete, tak uvidime :))
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od P3RF3KT »

Jj teplotni cidlo a mechatronik umi taky hezky pozlobit.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od Filozof »

Olej vymenim, a když už se mění tak komplet na mašině celou náplň s filtrem. Tak doteď auto jezdí dobře tak snad i pak bude vše v pohodě.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od zzeli »

Taky zalezi, co z toho pri te vymene tece. Kdyz je olej cerny, tak to nejspis dopadne jak psal Ivo a urcite bych nedelal pruplach. Kdyz ma jakz takz barvu, tak ma smysl ho vymenit.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
kitrop
Příspěvky: 287
Registrován: stř říj 13, 2010 8:41 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od kitrop »

P3RF3KT píše:
kitrop píše:https://www.youtube.com/watch?v=9UyEx5o_Shg


co mi k tomu kdo řekne? :cry:
Ze uz to konecne rozeber. To auto je cerna dira koukam. Prevodovku mas od Tomase nebo jen hydromenic si od nej bral? Prevodovka to ma jednoduse za sebou. Takze zpatky na dilnu a zopakujte si rozebirani auta :)
Od toma je komplet - skrin i hydro...
snad to bude cidlo, pise to i diag, snad to tim bude, kdyby to bylo almarou nebo hydro tak to snad dela porad ne? tohle mi udelalo asi 5x za cca 1500 km...
BMW 730d E38 fl N46530
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od Filozof »

Já myslím že každej kdo mění olej v automatu po 60-100tis km bude mít celkem černej olej stejně jako motor má po 10-15tis černej olej.
Světle hnědej či žlutej olej je podle mě prvních pár tisíc km.

U automatu počítám bude to samé.
A ideální asi je když to dělá profi firma a vezme si 5tis za výměnu že by se i podívala na serepetičky kolem automatu co je třeba měnit ruzná těsnění atd. a hlavně řeknou jak je automat na tom.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od zzeli »

Prevodovka neni spalovna. Teda nemela by byt :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
mika_hakkinen
Příspěvky: 192
Registrován: stř pro 10, 2008 6:33 am
Bydliště: Brno/Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od mika_hakkinen »

Jsem si sedmu koupil pred 7 lety. Tenkrat si prevodovka trochu skubla, kdyz se pod zatezi radila petka. Tenkrat to bylo 13let stary. Je tam 5hp30. Lehke skubani bylo porad. Nedavno v lete, jsem se konecne odhodlal a ten olej s filterem vymenil. Olej byl jen lehce cerny, nebyla citit zadna spalenina, proste v pohode. 100tis km urcite najeto. Na magnetku jen male mnozstvi zelezneho prachu. Vymenil se filtr tesneni pod vanou a gumovou pruchodku kolem tahla na lock prevodovky. Menil jsem olej pouze v prevodovce, v hydromenici jsem ho nechal. Nakonec vymazal adaptace. Prevodovka radi uplne plynule, bez jakehokoliv skubani i za studena. Ale co me pak zaclo trochu znepokojovat je, ze asi nejspis hydromenic vydava takove kvileni. Diagnostika nepise zadnou zavadu. Podle vsech moznych navodu jsem si to vymenil doma sam. Olej koupil dle specifikace podle stitku cca 8litru.
bmw 740 3/1995 DG60693
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od oxik »

Zajímavé..já po repasi hydroměniče a výměně oleje pořád pozoruju cuknutí při řazení nahoru.. když jedu klobouka, plyn fakt minimálně, skoro řazení necítím.. když jedu normálně, je to cítit dost, ale když jedu až na kickdown, řazení je extrémně rychlé a žádné cuknutí necítím..
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět