Rady před koupí

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Rady před koupí

Příspěvek od DDT »

Zdá se mi to nebo je E65 s DD i EDC méně pohodlná než e38 s obyč tlumičema?
Sedačky má E38 měkčí a hlavně vzadu se v nich sedělo jak na sedačce v obýváku, což u E66 postrádám. Ale přijde mi že podvozek je prostě tvrší, přes bohatší výbavu mi přijde tvrdší. E38 se tak nějak více houpala.

Zdá se mi to nebo to tak je?
E38......zase
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Rady před koupí

Příspěvek od JaraX »

dej si tam 17ky kola a uvidíš jak bude měkká
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Rady před koupí

Příspěvek od Spooner »

A to si vzpomeň jaký jsi měl pocit, když jsem tě svezl těch pár metrů na parkovišti s EDC podvozkem v mojí E38. To se ti zdálo, že se to houpe ještě více :).
Jinak nevím. Když mě vozil Snejk ve své 760Li, tak to bylo na těch 20" kolech 100x pohodlnější než v mém autě na 16" kolech :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady před koupí

Příspěvek od Snejk »

Noo to se ti nezda to tak je ... sedaky sou stokrat tvrdsi a vzadu nepohodlny ale to seru tam nikoho nevozim... a e38 na vyjebanejch tlumicich byla houpavejsi.. a subjektivne pohodlnejsi.. ale delalo to takovej rachot ze to vypadalo jak kdyz jezdis v total sracce... proto se pak ten podvozek v e66 zda pohodlnejsi protoze je tichej a tak a tim navozuje lepsi pocit pohodli... e65ky jsou tvrdsi aby mohli zvladnout to, co zvladaji.. ale celkovej dojem z jizdy ma pak e65 stejne mnohem lepsi.. ale uznavam ze kdyz si sednu do e38 ze takovy to mekky pohodli je tam mnohem vetsi.. ale celkovej dojem z jizdy je desnej.. takze asi tak no...
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Rady před koupí

Příspěvek od DDT »

První co mi řekl každý, že to auto před tím bylo pohodlnější. Musím říct že mně až tak nezajímá jak to jede, nejsem závodník a jezdím rozumně a limity toho vozu asi nikdy nepoznám, doufám. Pro mně je podstatný komfort a ten mně musím se přiznat zklamal. Jako je to lepší ale čekal jsem dramatický skok v pohodlí díky DD a EDC a ono nic moc.
E38......zase
Uživatelský avatar
hacker
Příspěvky: 367
Registrován: ned zář 19, 2010 3:52 pm
Bydliště: Praha/Bratislava

Re: Rady před koupí

Příspěvek od hacker »

mně se teda zdála i Snejkova e65 na 19" bez EDC a DD dramaticky pohodlnější než moje e38 s EDC na 16"... ale jak říká, ono to neni jen o tuhosti podvozku, spíš o tom, jak kabina reaguje na ty impulzy které se k ní od podvozku dostanou
Mercedes-Benz R170 SLK 200 Kompressor "silver arrow" brilliantsilber on magmarot
ex BMW E38 730d "položiť dozadu súdruha"orientblau on pearl beige
BMW E36 318is tmavě modré kupé
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Rady před koupí

Příspěvek od DDT »

To ne ten projev je u E66 kultivovanější. Myslím spíše takovou tu houpavost. U E38 jsem měl více takový ten pocit jako že člověk jede na polštáři. To že se to naklánělo a více houpalo po každé nerovnosti, to je jasné.
E38......zase
Uživatelský avatar
hacker
Příspěvky: 367
Registrován: ned zář 19, 2010 3:52 pm
Bydliště: Praha/Bratislava

Re: Rady před koupí

Příspěvek od hacker »

Tak to je bez debaty. A ještě houpavější je e32ka a taky se mi to líbí, ale na ježdění mi víc vyhovuje to jak se chová e65.
Mercedes-Benz R170 SLK 200 Kompressor "silver arrow" brilliantsilber on magmarot
ex BMW E38 730d "položiť dozadu súdruha"orientblau on pearl beige
BMW E36 318is tmavě modré kupé
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Rady před koupí

Příspěvek od DDT »

Mám další dotaz.
Automatické svícení se spouští jen když je tma? Myslím tím když dám světla z 0 doleva.
Potom jak fungují ostřikovače oken? Na okna se nic nestříká ani když to mačkám jakkoliv, jako by se všechno nastříkalo na lišty stěračů a to se pak rozetřelo, je to tak v pořádku nebo má voda stříkat na okna?
Ostřik světel, jedno ze světel je po ostřiku celé od pěny i s kousky kapoty, jak můžu vysunout ten ostřikovač abych zkontroloval jestli je v pořádku?
E38......zase
Uživatelský avatar
Pechy
Příspěvky: 58
Registrován: čtv úno 21, 2013 11:24 am
Bydliště: Praha / Benešov

Re: Rady před koupí

Příspěvek od Pechy »

Ahoj všem, aktuálně uvažuji o koupi BMW 730D a rád bych Vás poprosil o názor.

Mám vyhlédnuté níže uvedené auto a rád bych na něj znal vás názor. Jsem úplný nováček takže se moc neorientuji ve stupních výbavy a tak.
Proto by mě zajímalo zda níže uvedené auto vám přijde vůči ceně jako dobrá volba. Zda má alespoň trochu solidní výbavu a nebo zda si myslíte, že bych za podobné peníze mohl sehnat i něco lepšího.

Odkaz:

http://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/r ... oFrom=list

Mně osobně na něm vadí pouze ten držák na vlajku, ale to bych překousl :-)

Díky moc za ochotu a rady.
BMW E65 730D, r.v 08
Odpovědět