Automat - zpátečka

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
M3maniac
Příspěvky: 299
Registrován: stř čer 29, 2011 8:28 pm

Automat - zpátečka

Příspěvek od M3maniac »

chlapi tak koho to už potkalo? že jede jen dopředu ,ale vzad ne ( je to docela známej problém ). Mi sem tam zpátečka dost kopne a jsem zároveň před výměnou olejíčku v almaře tak jsem zavolal p. Šimíčkovi ( J.P.transmission ), že jsem z toho nervózní celkem, tak mi řekl, že ví o jaký problém jde a že to vyjde do 2.000 tak snad to bude ono a bude klid, dopředu řadí krásně. Jinak jak často měníte olej v almaře? mám ted najeto na olej 70.000km tak už o tom uvažuji. ;)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Automat - zpátečka

Příspěvek od P3RF3KT »

Tak bmw jak všichni víme uvádí ,,doživotní" náplň. Jenže nepočítali že ty auta budou jezdit 300,400,500 tis. km. Takže jak už do toho jednou sáhneš a vyměníš, měl by jsi měnit po 50tis. km. Jinak mě zpátečka kopne jen při prvním zařazení po startu. Musím nastartovat a pokud jako první dám R tak lehce kopne. Pokud dám jako první D to jde hladce vždy a pak až R už nekopne. Pokud je auto zahřáté nekope nikdy. Bylo mi řečeno že je to zapříčiněno menším množstvím oleje v převodovce než tam má být. Třeba o půl litru. Jinak pokud ti dělá to že dáš R a nic se neděje. Auto necouvá. Tak máš už upálený lamely. Tedy tě čeká repas či výměna převodovky. Tam už toho olej moc nespraví.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
M3maniac
Příspěvky: 299
Registrován: stř čer 29, 2011 8:28 pm

Re: Automat - zpátečka

Příspěvek od M3maniac »

ale né, auto normálně couvá a lamely jsou myslím ok, jen to prostě za studena kopne jen zpátečka a dost mě to sere. Jinak měnit každých 50.000 je docela často myslím pro mě by to bylo ani ne za rok, ted ho vyměním po 70tkm ( 80% dálkově )to kopání prý umí vyřešit u té zpátečky tak uvidíme
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Automat - zpátečka

Příspěvek od P3RF3KT »

A kope ti to vždy nebo jen mě za studena a jen při prvním zařazení?
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
M3maniac
Příspěvky: 299
Registrován: stř čer 29, 2011 8:28 pm

Re: Automat - zpátečka

Příspěvek od M3maniac »

jen někdy a většinou za studena ;)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Automat - zpátečka

Příspěvek od P3RF3KT »

Tak to pravděpodobně bude jak u mě. Málo oleje. Vyměň, dolej a uvidiš.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Odpovědět