Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
littleB
Příspěvky: 466
Registrován: čtv kvě 09, 2013 2:11 pm

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od littleB »

T613 píše:Ja bych 3500€ nedal ani nahodou. Tahle zlodejina bude brzo i tady ... muzes prece mit auto prihlasene treba v CR na nekoho v rodine nebo kamarada. Neni to ideal, ale lepsi nez hazet penize tem zlodejum co sedi nahore. V dnesni dobe je fakt nejlepsi se zavrit do cvokarny, nechat si vystavit papiry na hlavu a pak mas pokoj od statnich okradacu.
Ak poznáš niekoho, kto by si vzal na seba riziko platenia povinného ručení a emisnej dane, resp. i hradenie nákladov protistrane pri prípadnej autohavárii, daj mi vedieť prosím, tiež takú dobrosrdečnú naivku súrne potrebujem. :mrgreen:
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od T613 »

Ruceni problem neni, to plati po cele EU. Problem spis muze byt, zda pojistovna uzna vinika jakozto ze bude provozovatel cizinec + udelas nehodu treba na SVK.
Za druhe muze byt problem, kdyz s tim budes litat pres radary 200kmh. Ale to mozna ani ne, protoze vymahatelnost pres hranice je vzdycky problematicka.
Emisni dan tu neni.

Mozna by slo i to ze bys mel povinne ruceni na sebe, ale to jen hadam = musel bys obvolat pojistovny zda je to mozne.

Vsak mas cas tak si to pozjistuj, pochybuju ze nebude nejaka moznost :-)
Uživatelský avatar
Tomas750iL
Příspěvky: 525
Registrován: stř zář 29, 2010 11:44 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od Tomas750iL »

Hlavne prihlasujte a kupujte auta jak je to len mozne dokym neprijde dan z luxusu aj ku vam a doufam ze to neprijde nikomu to neprajem.

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1

citate to na vlastne riziko :D
V12
littleB
Příspěvky: 466
Registrován: čtv kvě 09, 2013 2:11 pm

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od littleB »

T613, keby som na nejakú výhodnú možnosť prišiel, už dávno by som lietal cez tie radary v 750Li. :mrgreen: Ušetrených 2500€ by stačilo na prípadné pokuty nadlho... :lol:
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od T613 »

Pokud by slo, ze takove auto si pojistis sam (budes provozovatel - ja majitel) tak ho klidne napis na me (pokud das nejaky baksis) :lol:. Ja si s tebou sepisu prohlaseni, ze auto mas pujcene za ucelem koupe, nebo mozna predkupni smlouvu. Overime to pravnikem za petikilo. Pak si s tim muzes vykradat banky nebo vytrhavat taznym bankomaty jak chces.
littleB
Příspěvky: 466
Registrován: čtv kvě 09, 2013 2:11 pm

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od littleB »

Ďakujem ti veľmi pekne za ponuku, no zatiaľ stále vyčkávam s pečlivo pripraveným zoznamom priorít:
1. nájsť bieleho koňa medzi bezdomovcami, na ktorého auto zaregistrujem a potom hneď prevediem kúpnou zmluvou na seba :mrgreen:
2. ak to nevyjde, počkať na účinnosť českého nového občanského zákoníku a potom zaregistrovať auto na ochotného Čecha/Moraváka a následne ho proprachtovat v zmysle § 2332 a nasl. ;)
3. ak ani to nevyjde, skúsiť zohnať auto zo slovenskými špz bez ohľadu na stav... :idea:
4. v krajnom prípade (ak registračnú daň v SR nezrušia) sa vykašlať na to a zaplatiť registračnú daň :?

:lol:
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od T613 »

Navic uvazujes problemy na druhe strane, ktere nastanou mozna v 0,1% a daji se osetrit (nehoda, radar)
Ja byt tebou tak se bojim, ze ten dotycny natahne kopyta. Nebo mu rupne v sisce, nahlasi kradez nejakym slovakem ... :lol:

Nevim, neresit :D
littleB
Příspěvky: 466
Registrován: čtv kvě 09, 2013 2:11 pm

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od littleB »

Neřešit je najlepšie riešenie, uznávam. ;) Zatiaľ ani neřeším, keďže sa nemôžem stále rozhodnúť, či V12 do LPG, alebo V8 bez LPG bez Vanos, toto sú skutočné problémy! :D Ale už som off-topic, pardón, pokračujte v debate o E32. :)
Uživatelský avatar
Tomas750iL
Příspěvky: 525
Registrován: stř zář 29, 2010 11:44 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od Tomas750iL »

jasne ze V12 na ine ani nemysli je to srdcovka pak se mozna stanes Nadclovek :mrgreen:
V12
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od dunnst »

Tak zpátky k debatě :-)

Ohledně té motorizace - ono to máš tak, že na začátku jsi zvyklej na řekněme normální český auta do dvou litrů a to pak cokoliv nad tři litry zní jak stíhačka, ale jak v tom začneš jezdit, tak tě začne za čas mrzet, že ten motor není silnější, protože sedma je návykový a hravý auto ale vzhledem k váze toho výkonu potřebuješ přeci jen poměrně dost :-) I když se ti zdá, že ten výkon nepotřebuješ, tak je hezké vědět, že tam je, v kombinaci s tím automatem je velice příjemné se svižně project, nebo jen vytočit motor na nějaké silnici, co to umožňuje a užít si nádherný zvuk V8 či dokonce V12.

http://www.7er.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=1014 Přečti si tenhle topic, tam se přímo tímhle zabývají a řeší jak E32, tak E38. Můžu potvrdit co se tam píše o E32 jako auto, co vyžaduje řekněme celoroční servis. To auto bylo jednoduše dimenzováno na určitá leta a km a jak to přesáhneš, tak co dva měsíce něco řešíš. Když máš za sebou servis podvozku a auto není shnilé, tak to bývají většinou už jen píčoviny. Já jsem kupř. za během posledních třech měsíců řešil zaseklou vrtuli chladiče (točila stejně jako motor, z auta se stalo letadlo), oprava 1000 Kč, vylágrované silentbloky motoru (řešeno výměnou, za dva dny hotovo), když už se dělali, tak se vyměnila servopumpa, která mi tekla už přes rok, oprava 2000 Kč (silentbloky + pumpa). Teďka mě čeká výměna předních pružin, protože jedna praskla. Na druhou stranu musím zaklepat, ale i když některé závady na první pohled (než se mrklo co to vlastně dělá) vypadaly hrozně (kupř. teďka jak se vylágroval ten silentblok tak mi přišlo, že se v motoru drtí ocel jak to šlo už kov na kov), tak to auto mě nikdy nikde nenechalo a vždycky jsem dojel. Nevím, jestli u E32 na víkendové ježdění se věci taky takhle serou, ale je třeba s tím u toho auta dopředu počítat. U E38 ať řeknou jiní, jestli to tak je, nebo ne, ale přijde mi, že ti co jezdí řekněme téměř bez závady jak je rok dlouhý na tom autě už vyměnili všecko, co se dalo :-) Tím bych tě od koupě nerad odrazoval, mě osobně za to to auto stojí, ale je taky dobré dopředu vědět, o čem to auto je, abys pak nedopadnul jako kolega Bláha, který vrátil E38 750 po první závadě a to ještě k tomu takové prkotině.

Dál bych ti poradil v rámci výběru jednu věc - neomezuj se pouze na ČR. Vím, že to dává jakýsi smysl, kupovat auto z okolí, ale automaticky si snižuješ okruh potenciálních aut na nějakých řekněme 5, nebo kolik slušných kousků je ČR trh schopný vyprodukovat. A poslední věc, co ti řeknu je - nepospíchej. Jsou tu členové, kteří na tu svou vysněnou čekali půl roku, než ji kupř. dotáhli z Německa. Je to proto, že věděli, co chtějí. Jak v rámci motorizace, tak stavu.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Odpovědět