Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Alexandros
Příspěvky: 38
Registrován: stř čer 19, 2013 10:08 am
Bydliště: Prague City

Prosm o pomoc k výběru E32 - DŮLEŽITÉ!!!

Příspěvek od Alexandros »

Zdravím všechny vespolek,

jsem zde nový a taktéž plánuji mé první BMW. Mám v úmyslu koupit 7 z roku 1991, jedná se o model 735, nikdy nehavarovaná v poměrně zachovalém stavu, najeto ke 300.000km . Cena se pohybuje poměrně vysoko, tedy zhruba 4.000€. Mám už dlouhodobý sen si pořídit sedmu, ale z E38 u nás není absolutně z čeho vybrat a E32 je mi vzhledem sympatičtější a cenově dostupnější.

Dovolte mi vás tímto požádat o spolupráci při koupi a pomoc do začátku.

Rád bych se zeptal na tyto otázky:

1) Jak je na tom tento motor se spolehlivostí?

2) Jaká je cenová náročnost na údržbu a ceny náhradních dílů?

3) Co tyhle staré automaty?

4) Na co si dát u této varianty pozor a čemu věnovat pozornost?

5) Je má hypotéza, že je E32 méně nákladná na servis než E38? Vycházím z logiky věci, tedy i méně elektroniky na palubě E32.

6) Co koroze, jak jsou na tom tyhle staré BMW?

Závěrem bych dodal, že autí budu využívat pouze na víkendové vyjížďky pro radost, nikoliv na denní ježdění, čili roční průběh by mohl činit kolem 6.000km maximálně, s tím, že v zimě by nejezdila. Pro autí mám i garáž. Tím chci napsat, že bych jej i do budoucna rád zachoval a vyladil do krásného stavu. Nebudu s ní závodit ani jakkoliv přetěžovat, prostě by sloužila jen pro radost.

Díky předem za všechny postřehy a rady.

A.
Naposledy upravil(a) Alexandros dne sob čer 29, 2013 10:54 am, celkem upraveno 1 x.
Bude 7er :)
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od caknakis »

Ahoj, za tyhle peníze koupíš už nejen krásný pofacelift, ale hlavně 740. Bude to žrát skoro stejně, pojede ale 100x lépe. Koroze je u E32 naprosto běžná, neznám například žádnou u nás, která by nebyla alespoň trošku chycená. Problém je, že některé díly, které často hnijou se nedají koupit - například prahy.

abych to shrnul - 4000€ za 735 z roku 91 a s 300.000 je čiré bláznovství.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Alexandros
Příspěvky: 38
Registrován: stř čer 19, 2013 10:08 am
Bydliště: Prague City

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od Alexandros »

E38 je nejhezčí a poslední sedma, která se mi hodně líbí, ale zároveň mám obavu, abych nezahučel, přeci jen pěkný kus k prodeji jsem u nás neviděl. V této relaci, tedy do plus mínus 120.000,-Kč.
Bude 7er :)
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od dunnst »

Taky napíšu pár řádků :

M30B35 je velice spolehlivý motor, podle mě určitě spolehlivější než osmiválce a dvanáctiválce, bohužel na dnešní dobu už výkonem rozhodně neoslní, celkově je spíše línější a pořádný zátah ukáže až od 4500 otáček výše.

Cenová náročnost na údržbu se odvíjí čistě od stavu toho auta, většinou se mění komplet podvozek (investice cca 20 tisíc, když se spokojíš s neorigo díly, pokud budeš trvat na origo, tak 3x tolik) a řeší se koroze.

Sehnat automat ve slušném stavu by mohl být problém, ideální je dostat se k nějakému kousku po repasi

Hypotéza že E32 je na servis méně náročná než E38 zní sice logicky, ale v praxi na tom bývají podobně, protože E32 je starší a víc trpí stařeckými nemocemi - je tam vyšší šance, že se ti bude něco srát. Elektrika to povětšinou nebývá, tu má E32 řešenou dobře.

Sehnat E32 nebouranou je malý zázrak, sehnat jí bez koroze ještě větší. I když na první pohled není po korozi ani zdání, do dvou let může být situace úplně jiná. Já např. E32 koupil víceméně bez koroze, rok se s rokem sešel a auto si vesele rezne. Primárně reznou spodky všech dveří, víko kufru a prostor pod víčkem od nádrže.

Pokud to s tou cenovkou myslíš vážně, doporučil bych podívat se u našich západních sousedů,. Stejně tak by asi stálo za uváženou zvážit silnější motorizace. V Holandsku kupř. i u takto starých aut seženeš kousky se zárukou kilometrů. Viz zde:

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/ ... ousPage=lr
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/ ... ousPage=lr
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Alexandros
Příspěvky: 38
Registrován: stř čer 19, 2013 10:08 am
Bydliště: Prague City

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od Alexandros »

Děkuji mnohokrát za solidní rozbor a odpověď.

...
Naposledy upravil(a) Alexandros dne sob čer 29, 2013 11:40 am, celkem upraveno 1 x.
Bude 7er :)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od P3RF3KT »

Kdyby jsi půl roku nevybíral a nepřemýšlel a zavítal jsi mezi nás dříve, podívej co bylo v únoru na prodej http://www.7er.cz/forum/viewtopic.php?f=31&t=4174 long, čtyřlitr a ještě k tomu topovka o 20 000,- Kč levnější :)
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Alexandros
Příspěvky: 38
Registrován: stř čer 19, 2013 10:08 am
Bydliště: Prague City

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od Alexandros »

Než mi vás to vůbec vyhodilo a našlo, tak to chvilku trvalo, vůbec jsem nevěděl, že existuje samotné forum o sedmách :) .
Bude 7er :)
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od T613 »

Auto neznam a nevidel jsem ho, z fotek vypada pekne to nepopiram, ale jak uz tady padlo - je to cena totalni strop za M30.
To by muselo byt fakt nejaky super kus - malo najeto do 50tkm, sukal v tom astar seran nebo podpis elvise

To ze to ma najeto 300tkm a je to nebourane je pohadka, videl jsem uz tolik E32 a nebourane byly 1 nebo 2

najit peknou (hotovou) e32 je problem, u nas jeste vetsi. Chce to cas a spis prolezat nemecko. Nebo koupit za 50 nejaky prumer s tim ze 20-30 utopis.
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od fredy »

No, nechci do toho nějak kecat protože už sedmu nemám, ale pokud nebudeš brát tu 32ku jako srdcovku, tak bych se doopravdy poohlídnul po 38smě. To auto je o kus dál a myslím si, že před FL i méně poruchovější jako FL, ale to je jen moje domněnka a víceméně čerpám z toho co jsem zde přečetl. Jak říkám pokud to není tvoje srdeční záležitost tak budeš stejně koukat po lepší až skončíš třeba jak již tady někteří u E65/66 a ve finále F 01/02 :lol: :lol: :lol:
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prosím o pomoc s výběrem E32 - více zde:

Příspěvek od P3RF3KT »

Alexandros píše:Než mi vás to vůbec vyhodilo a našlo, tak to chvilku trvalo, vůbec jsem nevěděl, že existuje samotné forum o sedmách :) .
Tak si teď prašti 3x hlavou o stěnu, za to co jsi mohl koupit :lol:
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Odpovědět