Hermanova vládní 740iL

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od JaraX »

ty voe, vy jste takovi samo domo kutilove, to je sranda :)

základ je kvalitní diagnostika, M62TUB už většinu věcí řekne na diag, resp člověk to vysleduje přes live data, dá se podívat i na uhel vaček takže člověk pozna kdyby to bylo skočeny, ale tydle motory moc neskačou pokud neklepou. Já měl svoji M62TUB44 už polomrtvou, nejela v otáčkách, občas házela ponorku, vanosy klepaly, zaklepalo to při startu, 2 měsíce na to mě to vytrestalo a rozpadla se U lišta, ono vlastně celkově konstrukce M62 po strance rozvodů a elektriky je katastrofa proti N62. no a tak jsem udělal komplet rozvody včetně repase vanosu, motor pecka, nechápal jsem jak to táhne v 1800 otáčkách, zvuk uplně tichej že kolikrat sotva poznam že to je nastartovany, jediny co zustalo je že to nejelo v otáčkách, nakonec dle live dat váha.

tydle motory maj klapku EDK a už nemají volnoběžnák, je vhodny smazat adaptacte (přes diag) určitě se nesmažou adaptace proto že je par tydnu odpojena baterka, to by lidi co litaj letadlem měli furt smazany adaptace a u M62TUB když se smažou adaptace tak se musí znova naučit klapka, bez toho to auto prostě nejede ani metr. klidně ti muže prochcávat vstřik a ten muže dusit ten motor jak na benzín tak na LPG, takže určitě zkus motor jak na benzín tak na LPG, porovnat, zkontrolovat smoothness jak na benzín tak na LPG, při běhu na LPG vyhodit pojistku palivovyho čerpadla aby to nemohl vstřikovat benzín. ten kouř z výfuku není pára? klidně muže byt jen ve vyfuku vysražena voda a pak tě to vede jinam.
dále je třeba zkusit těsnost sání, idealně start sprejem. dále pak kontrola jisker, atd, muže byt špatny napajení problém v jednotce atd, špatný není ani přehrát SW v jednotce.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Tak vyzkousel jsem odpojit palivove cerpadlo a nechal jsem to jen na plyn. Trochu jsem to projel a porad je to bez vykonu. Na neutral to do otacek jde, ale za jizdy dam plyn na podlahu a skrabe se to pomalu a vubec to nejede... v tehle chvili to ma takovej bublavej zvuk.
Takze vstrikovace to nejsou :/

Jdeme dál :D
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Objednal jsem si diagnostiku s Inpou, poslední dobou ji potrebuju cim dal vic, tak uvidime co mi to ukáže :)
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Takze dnes napichnuto na diag, kterou jsem si poridil. ( dekuji Oxikovi za rádce na telefonu, protoze bych se v tom asi nevyznal :D ) . Noo.... tak po napichnuti jsme mrkli na ty grafy a na vsech valcich byl vykricnik. Auto se trepalo jak osel. Vymazali jsme adaptace a chyby. Motor se uklidnil, ale po projeti to stale nechce jet do otacek a ve 4tisicich se to zacne dusit uplne. Rekl bych ze tam jde hodne benzinu. Vaha ukazovala prutok na volnobeh pri zahratem motoru 16kg/h. Po zhasnuti motoru sel trochu kour nekde od svodů.... a tak me napadlo, jestli to vse nedelaj praskle svody. Ma to bublavej zvuk a jestli to nekde profukuje, lambda muze ukazovat mensi hodnoty a motor vstrikuje vic paliva. To by vysvetlovalo to dušení za jízdy a smrad benzinu.

Chci se zeptat zkusenejsich, jestli je toto vubec mozne???
Jinak po projeti zadna chyba nevyskocila.
Jak bude zitra cas, nekde najedu na najezdy a projdu ty vyfuky.

Jo a jeste dotaz: kdybych musel sundavat svody, musi motor ven? Co ja vim tak je tam pekne blbej pristup :/
Dalsi moznost je jeste specenej katalizator a nebo kombinace techto dvou veci.

Dekuji za názory a jakekoliv rady ;)
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Takze dnes napichnuto na diag, kterou jsem si poridil. ( dekuji Oxikovi za rádce na telefonu, protoze bych se v tom asi nevyznal :D ) . Noo.... tak po napichnuti jsme mrkli na ty grafy a na vsech valcich byl vykricnik. Auto se trepalo jak osel. Vymazali jsme adaptace a chyby. Motor se uklidnil, ale po projeti to stale nechce jet do otacek a ve 4tisicich se to zacne dusit uplne. Rekl bych ze tam jde hodne benzinu. Vaha ukazovala prutok na volnobeh pri zahratem motoru 16kg/h. Po zhasnuti motoru sel trochu kour nekde od svodů.... a tak me napadlo, jestli to vse nedelaj praskle svody. Ma to bublavej zvuk a jestli to nekde profukuje, lambda muze ukazovat mensi hodnoty a motor vstrikuje vic paliva. To by vysvetlovalo to dušení za jízdy a smrad benzinu.

Chci se zeptat zkusenejsich, jestli je toto vubec mozne???
Jinak po projeti zadna chyba nevyskocila.
Jak bude zitra cas, nekde najedu na najezdy a projdu ty vyfuky.

Jo a jeste dotaz: kdybych musel sundavat svody, musi motor ven? Co ja vim tak je tam pekne blbej pristup :/
Dalsi moznost je jeste specenej katalizator a nebo kombinace techto dvou veci.

Dekuji za názory a jakekoliv rady ;)
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od Raisidlo77 »

Pamatujete tu dvoubarevnou 730i z Brna ? Stejny problem. Vlezl jsem pod auto, pomlatil katy, v nich to zasterkalo ... Vyrizly se vysypany katy ven a auto jelo zase normálně.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od volf-m »

S katama je to dost možný, ta moje mrcha je taky kat off :(
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od zzeli »

Takovej ucpanej kat vs 4,4 litru v otackach...to klidne ty svody pocucha. Jestli mas svarecku, tak bych riznul flexou pred kat nekde kde to pujde dobre svarit.
Nebo jestli tam mas nekde nejakou lambdu, ktera jde vysroubovat.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Jj vecer se na to mrknu.
Akorat ted budu muset sehnat nove katy a to teda nevim kde :D
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od zzeli »

Zasel bych na technickou dokud jsou ucpany a pak muzes 2 roky jezdit bez nich :D
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Odpovědět