Pítr ex E32 730iA, E38 750iA

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pítr
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 06, 2012 7:23 pm
Bydliště: Krkonoše

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od Pítr »

Jojo, tahle barva se mi taky líbí. 8-)

Dneska sem si udělal radost a to v podobě velkého BC. :) Od Scorpiona už tam byla páčka i BC, tak zbývalo jen zapojit.
Našel jsem návod kde propojili dva kabely pod zadní sedačkou, tak jsem jak pitomec hledal ten konektor a nic, v záplavě zoufalství jsem na Pinu 9 naměřil 12V tak jsem to spojil na 17tku a ono to funguje. :)
BC mi tam prostě chyběl, už kvůli hodinám. A k mému údivu funguje i teplota. :)


Obrázek

Obrázek
ex BMW E32 730iA -21/03/94- DA29301
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od Spooner »

Paráda. Velký BC je super ;). Líbí se mi, jak v E32 jde všechno jednoduše dodělat :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1452
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od scorpion »

Tyo velká gratulace!! Konečně to někdo rozchodil!! ;) A opravdu koukám, že to bylo v jistých směrech jednoduché a to zapojit šťávu... ;) Jen si prosím tě nejsem jist zda ten palubák je z 730i... Někde se tu snad řešilo, že palubák z 730i a 750i ukazuje rozdílné spotřeby než jaké jsou ve skutečnosti... Tak pokud někdo ví jak poznat palubák dle nějakých výrobních číslech na nich tak prosím porad tě Pítrovi... ;) :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pítr
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 06, 2012 7:23 pm
Bydliště: Krkonoše

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od Pítr »

Děkuju ;) ty čísla mám tuším někde napsaná :) ale podívat jsem se na to zapomněl, stejně jezdím na plyn tak tam zhruba vím kolik tak to je od plné k prázdné, mám tu ještě jeden od původního majitele, tak se zkusím podívat. 8-)
ex BMW E32 730iA -21/03/94- DA29301
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od NORMANN »

kdysi jsem dával do 735 M30 35B E32 přístrojovku z 750 a spotřeba byla úplně jiná na budíkách než ve zkutečnosti. ani BC mi nešel přehodit, dalj sem velkej BC místo menšího a displej ukazoval PPPP, což bylo vpodstatě odmítnutí tohoto BC, taxem tam vrátil ten původní.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1452
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od scorpion »

Já už si nepamatuji právě jestli mi tehdy prodávající neříkal že je z jiné než 730i.. Tehdy jsem tam vyměnil jen ten držák toho velkého BC a dal tam BC ale bohužel už nezapojil a myslím že jsem tam dal i páčku s ovládáním palubáku... Ale pak to šlo k prodeji tak jsem to už nestihl zapojit... Jinak jasné, že by ti to nevadilo když jezdíš na plyn ale i tak je fajne když je to tak jak má být... :) Vím, že mi neukazoval ani palivoměr od benálu a měnil jsem tam tehdy plavák... :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Pítr
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 06, 2012 7:23 pm
Bydliště: Krkonoše

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od Pítr »

scorpion píše:Já už si nepamatuji právě jestli mi tehdy prodávající neříkal že je z jiné než 730i.. Tehdy jsem tam vyměnil jen ten držák toho velkého BC a dal tam BC ale bohužel už nezapojil a myslím že jsem tam dal i páčku s ovládáním palubáku... Ale pak to šlo k prodeji tak jsem to už nestihl zapojit... Jinak jasné, že by ti to nevadilo když jezdíš na plyn ale i tak je fajne když je to tak jak má být... :) Vím, že mi neukazoval ani palivoměr od benálu a měnil jsem tam tehdy plavák... :(
Jojo to je pravda, zase si říkám že lepší jak nic. :) Uvidíme po zítřejší cestě, když tak mrknu co je za čísla i na tom druhém co tu mám. ;) Koukám že je to problémová holka :lol:
ex BMW E32 730iA -21/03/94- DA29301
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od NORMANN »

to jsou téměř všechny starší 7er. :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1452
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od scorpion »

Koukni a zítra uvidíš... Každopádně jsi jí zase dostal o level výše což je důležité! :-) Dovolil bych si říct, že se řadí mezi nejvybavenější e32 tu na fóru když nepočítám HLka... Ještě udělej funkční PDC jelikož to je snad už jediné co tam nejde a nešlo už za mě jelikož tam chyběli čidla... A odstínem origo laku se tu řadí do nejzajímavějších... ;) :) :) :twisted: Jo hele mě vyšplouchla už po cca 20 až 30 km od prodávajícího, ale vždy jsem s ní dojela až na jednou kdy musela chvilku na laně ale pak se potvora umoudřila a zbytek odjela sama... Ale to byla i moje chyba takže to jí nedávám tak za vinu... Jinak na začátcích s ní bylo veselo ale to i protože jsem se celkově s BMW seznamoval... Když teď na to pomyslím tak to vše byly prkotiny když víš oč jde... Později už byla spolehlivá a jezdila jak má, když se člověk vykašlal na podtlakový plyn... A s tou sekvencí už si to musí ševelit krásně včetně spotřeby... Problém byl, že od toho člověka co jsem to koupil tak dostala nula nula nic péči a spíš jí jen domrdal anebo to právě rychle pustil pryč, jelikož s tím měl problémy jako já... Vím, že v tom byla hudba a celkem dobrá, to vše on vyrval a prodal bez toho... Dohledal jsem si pak u majitele před ním a s ním jsem telefonicky komunikoval, byl to pohodář a bmw má i dnes... Nic méně to auto střídalo majitele málem po měsících... až teprve u mě se zasekla cca na dva roky a pak zase celkem cestovala a teď doufám že se na dlouho (nebo doživotně) zasekne u tebe... Jelikož to auto kdyby umělo vyprávět tak asi člověk bude jen s otevřenou hubou zírat... Hlavním problém u toho auto je podle mě koroze, ovšem za týden intenzivní práce dle mě by byla i po této stránce v pohodě... když si vezmu co jsem teď vyvařováním strávil na tříce tak mě je ještě teď blbě... :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1452
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Pítr E32 730iA

Příspěvek od scorpion »

NORMANN píše:to jsou téměř všechny starší 7er. :D
Dovolím si nesouhlasit... Samozřejmě záleží na nájezdu km každého... Ale snejkoviště e38 bez potíží dodnes... :lol: :lol: (snad nezakřiknu a klepu na zuby) :lol:
Obrázek
Odpovědět