Má první e38

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Big Mára
Příspěvky: 356
Registrován: pon srp 19, 2013 8:20 pm
Bydliště: Teplice

Má první e38

Příspěvek od Big Mára »

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, něco napsat o mé úchylce k BMW a hlavně o mém autě.

V BMW si vozím zadek asi 5 let. Své auta moc často neměním a tak dokážu jezdit i několik let v jednom autě. Mé první BMW bylo 5er e34 TDS z 93´ které jsem koupil, tenkrát za hezkých 30 tisíc. Jenže mělo docela vyhnilé prahy, odřený bok a vybité nápravy. Naštěstí motor a převodovka byla v pořádku. Jezdil jsem s ním asi rok a půl a pak se mi naskytla příležitost koupit jiné, z Německa na náhradní díly, za pár korun a byla to už 95´ fl. Ale auto bylo moc hezké a zachovalé, pár let stálo v garáži s rozkuchaným motorem. Já jsem nakonec koupil auto za směšný peníz a místo na náhradní díly jsem udělal výměnu karoserie a nechal jsem si to posvětit od BMW bumáškou asi za tisíc Kč.
Na autě jsem si docela mákl ošetřil jsem všechna orezlá místa a vystříkal dutiny rezistýnem, z automatu jsem udělal manuál a nacpal jsem do něj svůj motor ( stále TDS ) Na autě jsem udělal spoustu jiných věcí , nápravy, tlumiče, brzdy z výkonnější verze, čerpadlo atd ... Auto se mi odvděčilo tím, že je velmi spolehlivé a se spotřebou 8l je to paráda :) .

V únoru jsem, začal pokukovat po e38 - byl to muj sen. No a po pár neúspěšných koupích ... jako třeba jel jsem až do Frenštátu pod Radhošťěm, auto nebylo špatné ale pán za něj chtěl moc na to v jakém to bylo stavu ( 139 ) já nabízel 113 tis, když jsem se nedomluvili tak jsem jel domu s prázdnou, ale co mě strašně nasralo, že to za týden prodal za 100 tis :evil: .

Nakonec jsem po dovolené ( v srpnu ) zajel do Prahy a koupil tam, teď už mého longa. Ten den byl strašně nešťastný, ač nejsem úplný laik v kupování aut, tak jsem si spousty věcí nevšiml. Ten den hrozně pršelo a bylo celkově šero, auto bylo velmi špinavé a to i vevnitř. Celá koupě se odehrávala v podzemní garaži pod Europarkem ( to nažloutlé osvětlení je výborné na koupi auta ). Navíc jsem k autu dostal ještě jednu sadu alu kol. Auto je původně vládní limuzína, tak že nově koupená v ČR což je dobrá historie vozu a navíc jsem si vyjednal 31 tis slevu. Tak jsem to koupil, s vědomím že budu muset na autě vyměnit interier, vyměnit vybité nápravy, vyměnit svíčky a baterku.

Když jsem se začal v autě hrabat a lehl jsem si pod něj zjistil jsem že auto má mnohem větší nedostatky, než o kterých jsem původně věděl :roll: . Tak že mi nezbývá nic jiného než ho dát do kupy a nebo prodat, jenže jsem do auta nasypal už služný balík, který sice není vidět a tak se mi moc nevyplatí auto prodávat.

Až hodím nějaké fotky na rajče tak je sem přidám, teď jsem v práci. :cry:
BMW e34 525TDS, ex BMW e38 740iL :(
pavel.rossi
Příspěvky: 1117
Registrován: pát lis 30, 2012 10:28 am
Bydliště: Pardubice

Re: Má první e38

Příspěvek od pavel.rossi »

I to se někdy stane. Každopádně ti přeji vše dobré a aby jsi na 7er nezanevřel ;) .
vládní e32 735iL
ex BMW 740i e38,m60b40
ex BMW 523i e39
ex BMW 730D e38
ex BMW 525i e34
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Má první e38

Příspěvek od Spooner »

Vítej ;). Ve tvém příspěvku je několik informací, které mi nedají klid a proto se zeptám... To je ta 740iL s dvoubarevným interiérem po Buzkové? :)
Jinak přeji hodně štěstí a snad dáš auto brzo do vysněného stavu ;)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Big Mára
Příspěvky: 356
Registrován: pon srp 19, 2013 8:20 pm
Bydliště: Teplice

Re: Má první e38

Příspěvek od Big Mára »

pavel.rossi píše:I to se někdy stane. Každopádně ti přeji vše dobré a aby jsi na 7er nezanevřel ;) .
To se nestane ... maximálně zanevřu na auto jako takové, ale né na 7er
Spooner píše:Vítej ;). Ve tvém příspěvku je několik informací, které mi nedají klid a proto se zeptám... To je ta 740iL s dvoubarevným interiérem po Buzkové? :)
Jinak přeji hodně štěstí a snad dáš auto brzo do vysněného stavu ;)
Tak ti nevím, ale Perfekt říkal že to není ona, ta prý měla černý koberec a přední tapec ... jinak je pravda, že va tom autě nekdo řádil s černou barvou :(
BMW e34 525TDS, ex BMW e38 740iL :(
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Má první e38

Příspěvek od P3RF3KT »

Buzkova to neni.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Má první e38

Příspěvek od NORMANN »

Buzková prý jezdila v FC, taky červený 740il, černý interier v kůži, vzadu čtecí lampičky, vím že to bylo hezký auto a jeho fotky si naleznete tady u profilu uživatele Nichwish, který mi z toho tenkrát nechal zástěrky na kola, vždycky jsem říkal, že mám zástěrky z Buzkovic auta. :D
i na srazech jsme se o tom dost s Nichtwishem bavili. http://www.7er.cz/forum/viewtopic.php?f ... 6&start=20
Naposledy upravil(a) NORMANN dne ned lis 24, 2013 10:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
kalashnikow
Příspěvky: 205
Registrován: úte lis 22, 2011 10:26 pm
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Má první e38

Příspěvek od kalashnikow »

Já jsem to taky tipoval na Petru :)

Nezanevírej, to se stává, věřím že to dáš dokupy a trochu se rozepiš, co všechno jsi na autě udělal.

Ať to jde od ruky ;)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Má první e38

Příspěvek od Spooner »

Tak ukaž fotky. Jsem zvědavý ;)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Big Mára
Příspěvky: 356
Registrován: pon srp 19, 2013 8:20 pm
Bydliště: Teplice

Re: Má první e38

Příspěvek od Big Mára »

Co jsem se dočetl na BMW klubu, tak tu buzkovou prodával snad někdo od Plzně ? Na víc není to tak dlouho. Frajer co jsem to od něj kupoval, tak měl to auto v rodině 5 let dle VTP... ale i tak tomu autu dal na prdel. Všude samej šroubek z OBI, vše u motoru natřený na černo a načerno natřený i přednní sedačky, ale jen sedák a půlka opěradla. Jinak zbytek auta origo, ale už jsem na tom něco udělal, jen mě vytočilo, když jsem si lehnul pod auto a zjistil, že to má vyhnilý prahy a minimálně jednou bylo auto mimo silnici ( hop do pole :( )

Na autě jsem zatím stihnul udelat :
Zprovoznit elektoniku, sedačky přední + zadní
olej + všechny filtry
2x výměna svíček ( jeny byli na hov... )
přetěsnění komplet sání
výměna tyček stabilizátoru
výměna vodních hadic
koupě letní a zimní sady pneu ( zatím jen 16´)
přetěsnění LPG
přeskládání prasácky natáhléhé el. instalace k LPG ( diky které se mi nějaký vyhřátý drát zdřejmě zlomil a teď mi nejde LPG )
výměna lambda sond
doděléní chybejícího odstřikovače ( ten mi daroval Perfekt )
rozleštění a vyčistění předních světel
výměna snad všech žárovek ( všude byli ty uchylný modrý diody )
výměna ledvinek
koupě béžových sedaček ( kdyz už ho musím měnit zak si ho poskládám do barvy která se mi líbí )
a spousta jiných drobností ... :roll:

Tenhle rok už toho moc neztihnu, páč zima se blíží a já nenám garáž :cry:

Ale mám v plánu :
Vyměnu vstřikování LPG
Vyměnit interiér
opravit Nivo
vyvařit prahy
vyměnit nárazníky
Dodělat navi 16:9
výměna ramen a tlumičů

Koukám je toho dost :roll:, ale já se s tím nějak poperu :)
BMW e34 525TDS, ex BMW e38 740iL :(
Uživatelský avatar
Big Mára
Příspěvky: 356
Registrován: pon srp 19, 2013 8:20 pm
Bydliště: Teplice

Re: Má první e38

Příspěvek od Big Mára »

Spooner píše:Tak ukaž fotky. Jsem zvědavý ;)
Fotky budou, jen musím mít čas je nahrát na rajče ... jenom mám zatím jen fotky po koupi a ty jsou děsný, není zatím čím se chlubit :cry:
BMW e34 525TDS, ex BMW e38 740iL :(
Odpovědět