Lestenie lakovaneho dreva?

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od xras »

Zdravicko, ako by sa dalo vylestit takto poskodene drevo? :)
Přílohy
04102014164.jpg
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od Huff »

Přebrousit pod vodou brusným papírem, dle foto tak šestistovkou nebo 800 a následně 1000, 1500, 2000, nakonec strojně nebo hodně pracně ručeně leštící pastou.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od oxik »

Drevo bych radsi nechal nekomu kdo s tim umi, zkousel jsem to strojne kotoucem na vrtacce na nejaky liste co se nam valela doma a vysledek byl jeste horsi nez puvodni stav :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od caknakis »

Dělal jsem si to doma a není to žádná věda....chce to jen čas, trpělivost, kvalitní šmirgly a jde to
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1452
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od scorpion »

Lepší to je svěřit někomu, kdo se v tom vyzná a dělal to. Mohou ti tam pak zůstat vidět stopy po smirku i přesto že se to bude lesknou. ;)
Obrázek
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od caknakis »

ale vůbec ne, když to budeš dělat pod vodou a každé další hrubosti věnuješ dvojnásobek času té předešlé, tak tam nic nezůstane. Jen se to nesmí ojebat a spěchat na to. Ale tohle opravu není žádná věda. Leštění laku je něco jiného, ale tady je skoro 2mm hrubá vrstva polyuretanu, není se čeho bát. Akorát to strojní rozleštění je nutnost, klidně vrtačkou, musí se to prostě zahřát ručně by jses posral :-)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od Huff »

Strýci spadla na zem úplně nová motorka za dost peněz, bylo to ve vratech a plexíkem vzal futra. Výsledkem byl dost hluboký škrábanec. Tak jak píšu jsem to rozbrousil a rozleštil, že to není poznat. Takže se toho fakt nemusíte bát, chce to jen trpělivost, sebekázeň a jak píše Caknakis i kvalitní smirky. Kupuji v potřebách pro autolakovny, jsou ze Švýcarska, jednou jsem zkoušel jiné brusné papíry a bylo to dost hrozné.
BMW E32 730ia V8
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od xras »

Ooo vdaka za odpovede.

Mam tri sady takeho dreva tak si to mozem vyskusat na necisto :D No zaujimal by ma nejaky presnejsi nazov lestiacej pasty co na to pouzit. Ci daku normalnu jak na autolak alebo daco slesl.
Uživatelský avatar
Wanted
Příspěvky: 208
Registrován: sob dub 06, 2013 5:52 pm
Bydliště: NZ (SK)

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od Wanted »

jednu sadu odloz mne! :D
E32 750iLA - DC58865

Obrázek
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: Lestenie lakovaneho dreva?

Příspěvek od xras »

Wanted píše:jednu sadu odloz mne! :D
mm no snad ti bude sediet lebo kazda sada ma dake cislo, seriu atd.. jednak budes mat neorigo drevo ty pedant a druhak maju ine motivy tie dreva a kazde je samozrejme inak vyblednute :D viď priloha, jedno je uplne tmave a uplne svetly pasik - to chcem pouzit no predosly majitel ho skladoval tak ako drevo do pece (vonku v bordeli) takze je take.. doskrabane, zasrate.. dalsia sada je taka "drevena" taka lightly bubinga a pasik tmavsi a dalsia je zase full bubinga a pasik skoro rovnaky ako zaklad.. cizee no aku pastu pouzit na lestenie? :D
Přílohy
05102014165.jpg
Odpovědět