BMW 740i (e38) váleček Orientblau - konec příběhu

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od volf-m »

To je trochu složitější. Hlavně díky sedmě jsem se v autech začal hrabat víc než předtím a teď už ke mě jezdí pár lidí na takovej ten základní servis, plus občas přitáhnu nějakou hujdu. Světlej interiér a dělat něco rukama nejde moc k sobě, plus sedma přecejen není nejpraktičtější auto, tak jsem si pořídil ještě dělníka nejdřív Scenica (ten byl taky v plynu) a teď E39. Za poslední rok jsem se setkal se spoustou aut s LPG a bohužel žádné z nich neběželo tak, jak by běžět mělo. Některé se na volnoběh třepe, některé špatně startuje, některé blbě topí a ani já sám jsem nebyl s během sedmy za studena pořád úplně spokojenej. Poslední zoufalý pokus byl LPG off a teď je to úplně jiný auto. Vzhledem k nájezdu a tomu, co už mě tenhle vrak stál je mi teď už jedno jestli jezdím za 2.5 nebo 5 kč / km. LPG jako takové neodsuzuji, ale jak už jsem jednou psal, nekoupil bych si už předělané auto pokud by nebylo za 20-30 tisíc a v pracovním autě, kde do budoucna chci něco s větším tažným (X5, RR) ty neduhy asi nějak překousnu, protože 20 benzínu co tyhle mrchy žerou už je opravdu nesmysl a nebo si koupím naftu. Nezbláznil jsem se ze 740d, ale jestli mám překousnout, že mi auto nepojede tak jak by jet mělo z fabriky a je to dost o náhodě, může bejt auto do tý doby vklidu, dobrej plynař a stejně tam zafunguje nějaká temná síla a co já vím bude to padat do nouzáku, tak si prostě řeknu OK, stejně tak mi to může chrochtat. No a provozní náklady... stačí jedna velká závada a veškerá úspora je kde. Pokud bych si třeba koupil X5 s M62TUB44, tak určitě udělat rozvody. Nezůstane u rozvodů vymění se další nesmysly dejme tomu za 40, plus dalších 30 LPG. Teď 3.0d - největší strašák palivová soustava, když si koupím vstřiky z Číny tak jeden bude pod 3000. Takže za 70 tisíc toho udělám i na tý naftě spoustu. Pak nebudu muset někde v Reichu hledat v noci LPG benzínku, vím, že se dá jet samozřejmě na benzín, ale už je tam ta psychologie, že přece nepojedu za těch 5Kč/km. Pak když máš vzduch, tak někam zase přendat kompresor. Nevím jak to dopadne, vše má svoje pro a proti. Teď si připadám trochu jak Filozof, bože co jsem to vyplodil :D
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od zzeli »

Jenze velkej rozdil je taky v tom, ze nafta ti muze dat stopku kdykoli behem jizdy, ale s benzinem vzdycky nekam dojedes. Tedy zpravidla. I u benzinu ti muze prdnout voda a taky jsi dojel. Pobav se nekdy s Misulinem, ten ma X5 jako pracovni nastroj. Rekne ti plusy, minusy a muze ti to usetrit nejaky slapnuti vedle.
K ty baterii...mozna to dela vetsina aut, ne-li kazdy starsi. Ale nemyslim, ze to je normalni, ze bych koupil "tehda" auto za 3 mice a po mesici stani ho ani nenatocil. Je tam urcite nekde sotek a ten to sosa. Nekdo tu taky resil nadmernou spotrebu a bylo to nejaky cidlo alarmu ve dverich. Moje auto taky celkem zere, co jsem to meril.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od dunnst »

No napsal jsi hezkej elaborát, jen co je pravda :-) Nemůžu si pomoct, ale pořád mi přijde, že tyhle problémy jsou záležitostí ne moc velkého okruhu lidí. Já mam zkušenosti přesně opačné, E32 na to najezdila bez problémů 80 tis. km a v Hondě jsem musel sice měnit vstřiky, všechny filtry a repasovat reduktor, ale od tý doby to pracuje taky dobře. A ten rozdíl 2kč/km je obrovský, to mi nikdo nerozmluví, to jsou všechno peníze, které můžeš cpát do servisu auta, namísto do paliva, já v E32 na motoru měnil jen svíčky a olej. Nemá to cenu u auta, který jezdí 5km kolem baráku, nebo s tím najezdíš 5 tis. km ročně, to každopádně, ale jinak..
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od P3RF3KT »

Dej si facku, prober se, vyhoď hlavně už tu naftu protože ti to leze na palici a vrať se na zem. Mam te za normalniho cloveka a rad bych u toho jeste nejakou dobu zustal :lol:
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od oxik »

Novej Mercedes GL se známýmu vybije za 2-3 týdny v garáži..
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od volf-m »

Perfekte, já nepíšu, že začnu masturbovat nad naftou, ale že u dělníka bych to asi překousnul :) Snad mě alespoň Normann podpoří.

Dunnst: já neříkám, že to auto přestane kvůli LPG jet, ale když má člověk sedmu pro radost, tak mě štve když to nefunguje jak má. Ta 730i co byla v inzerci odemě běžela úplně ukázkově a přitom to byl relativně pelech. Jsem dneska přesvědčenej, že to je právě tím, že nebyla na LPG. Úspora to je a rozhodně na plyn vyjde kilometr na nejmenší prachy, to je jasná věc. Jen to podle mě není jen růžové.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od dunnst »

Sedma pro radost by mohla ročně najet okolo těch 5 tis. km, já mam auto jedno a je to moje dailycar, proto to možná beru jinak :-) Mít jedno auto na ježdění do práce, jedno na stěhování bordelu a k tomu ještě víkendovou sedmu, tak si dokážu představit, že ta nebožka sedma se bude muset obejít bez LPG :-D
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od calif »

Pěkně tu Filosofuješ :) S tím LPG souhlasím, neznám nikoho komu by to sloužilo a byl s tím dlouhodobě spokojen, ačkoliv to není v 7er...
je to jedna z mála věcí jejíž nelibost špatně skrývám....a raději nebudu psát co si o tom myslím a proč to nechci a bla bla...
Nafta mi nevadí, jen jsem si ji prostě vevybral ale nemyslím si že v e38 to znamená nějakou úsporu. navíc , někde jsem tu četl že u e38 jsou náklady na palivo to nejmenší...a toho se držím, prostě to vůbec nesleduju a nepřemýšlím o tom kolik jsem projel...když si koupím drahé víno taky ho neředím vodou abych ho měl co nejvíc.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Paulie001
Příspěvky: 324
Registrován: pon úno 27, 2012 3:19 pm
Bydliště: Petřvald u Karviné / München

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od Paulie001 »

dunnst píše:Sedma pro radost by mohla ročně najet okolo těch 5 tis. km, já mam auto jedno a je to moje dailycar, proto to možná beru jinak :-) Mít jedno auto na ježdění do práce, jedno na stěhování bordelu a k tomu ještě víkendovou sedmu, tak si dokážu představit, že ta nebožka sedma se bude muset obejít bez LPG :-D
Je třeba se na to podívat pohledem volfa. Já ho plně chápu, jelikož moje sedma za loňský rok najela cca 500km (kupoval jsem v květnu). Předchozí sedma najela za více než 3 roky pod 10 000km. Při těchto nájezdech vůbec nemá smysl řešit LPG. U aut na denní couračky máme LPG (jedno kupováno už předělané, druhé jsem nechával předělat). A dneska už jednoznačně vím, že předělané auto už nechci (dovezené z ciziny). Člověk do toho nevidí a je to velká loterie zda to na LPG pojede, nebo ne. U nové předělávky jen tankuju LPG a compact za ty 3 roky natočil 70K km bez problémů. Jediné co člověk řeší jsou filtry a revize.

Sorry za dlouhý spam :D

btw. volf-m pěkně na tom makáš
E38 750i
E36 323ti
E30 316i TC2 Baur
----------------------
ex: E38 730i, E36 320i Touring, E36 318i Tour LPG, S211 E500, e36 316i Compact
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od Filozof »

Volfíka chápu ale chci dodat důležitou věc. Pokud by si koupil R6 nebo V8 v perfektním stavu nebo po generálce motor a udělal si ten plyn sám či důvěrný mechanik a rozuměl mu hodně do hloubky a měl diagnostiku na LPG a uměl si mapy znovu nahodit atd. Dal si tam PRINS VSI od nova, věřím že na LPG budeš mít jen chválu.

Já osobně jsem na plyn najel kolem 75tis za 3,5roku a nemohu říct nic špatného.
Jedinné co se mi podělalo bylo vždy něco jiného na autě co s LPG nesouvisí. Když si vzpomenu plnou nádrž za 3200kč benzínu a ted kolem 800kč plynu je to někde uplně jinde.
Benzín byl kolem 38-40kč za litr v té době. ted plyn taky podražil na 14,50kč co jej beru.

Pokud chci jezdit levně v 7er e38 nic než plyn mě prostě nenapadá když nemám tátu v JZD co by mi občas barel nafty nechal za vraty.
Zase naopak pokud mám auto pro radost nic jiného v garáži než 740-750i ( 740iL-750iL ) mě taky nenapadá. Stím jen souhlasím.

U 7er mě trápí spíše elektřina a staré součástky co mají uplně jiné parametry jako když byly nové. Zesilovač vem čert to člověk překousne že nehraje jak nový ale Light modul a radio co mi ukazuje 9,5V že má u napájení ikdyž ostatní jednotky ukazují 12,6 je divné. A teď pátrej v té změti kabeláže. NA 7er to chce opravdu nadšení a hodně bádání a nějaké znalosti kolem diagnostiky a autoelektroniky jinak je člověk nešťastný při řešení nahodilých situací. Základní věci si člověk udělá ale hlubší problém by chtělo mít opravdu u sebe v knize popsaný s řešením a bohužel dost věcí je ještě špatně dohledatelných.

Osobně jsem jel v 325i E90 s 6ti kvaltem a dokázal bych si to představit jako daily car a na víkend a leštěnku 7er v garáži. Nevím myslím si že 20leté auto chce péči a odborné znalosti nějaké nebo mít po ruce mechanika co má čas na vaše auto.
Jinak za mě v BMW LPG třeba ten zmiňovaný PRINS VSI co mám tak jen spokojenost. Uvidíme co bude za dalších 50-100tis km.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět