728i E38 Vysoká spotřeba

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od volf-m »

Na sedmičce jsem měl zatím samou tmu, ale ohledně tý šířky můžu přidat zkušenost z 323ti, kde Conti v rozměru 185/65 r15 drží úplně v pohodě a auto s nimi funguje, nemají tam ale rozměrově co dělat, takže jsem koupil Pirelli 205/60 r15 a je tam znát měkčí bočnice, takže rozměr není tolik zásadní jako co obouváš.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od herman17 »

Tak ja sem mel ted na vylete kolem CR spotrebu 10,3 dle BC a LPG to bylo 14,01 je to krasny cislo, ale pred rokem to zralo o 2litry plynu mene :?
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od herman17 »

Jinak taky mam nejakou tmu se sipovym vzorkem (kvuli nemu sem je bral) :lol: a musim rict, ze za deste se s nema da jet opravdu rychle, protoze dobre odvadi vodu. V zatackach ale dost klouzou a uz se mi parkrat stalo, ze slo auto do smyku, aktivovalo se DSC a auto jelo se zatocenejma kolama rovne. Malem sem to narval do obrubniku :lol: takze na tohle je DSC na prd, tady by spis pomohla pretacivost a ne nedotacivost. Jinak na suchu bych je hodnotil znamkou 3. Predni jsou nejaka jina znacka a jsou dost hlucne.
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od Filozof »

Z toho mám trochu strach že pojedu do zatáčky v klidu nějakou střední rychlostí a auto prostě klouzne ven ... noční můra ...v E34 jsem to párkrát zažil i na listí na mokré cestě ale řízeně jsem jel bokem ..prošlápnutá spojka a okno řidiče mi poskytlo pěkný výhled na cestu kam mám jet ... no a po 2-3sekundách jsem se vrátil díky kontra volantu a spojce sešlápnuté zpátky jak jsem jel původně. V E38 vůbec nevím co bych dělal ...bez spojky a s tou váhou by to byl mnohem delší skluz... a taky nevím co kola a automat by tomu řekla.

Takže asi risknu a pujdu do 215tek ale musím vybrat nějakou hodně dobrou značku at to drží i na ledu.

Co doporučujete ? Přecijen 728i na 215kách je v pohodě. Mít 740i asi bych šel do 235mm.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od Spooner »

herman17 píše:aktivovalo se DSC a auto jelo se zatocenejma kolama rovne. Malem sem to narval do obrubniku :lol: takze na tohle je DSC na prd
To se mi nějak nezdá, že by DSC způsobovalo nedotáčivost. Vždyť DSC ti přece přibrzďuje jednotlivá kola, aby auto jelo přesně tím směrem kam chceš. A jet v zatáčce po tečně ven určitě požadovaný směr není :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
PRAHAV8

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od PRAHAV8 »

Při prokluzu kol se odpojí i plynový pedál a není možné zrychlovat a auto se docela rychle uklidní a srovná. Jezdil jsem jednou v zimě po praze na skoro slikách a nikdy jsem nikde nic nevymetl jen na přechodech to srašně klouzalo
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od herman17 »

Spooner píše:
herman17 píše:aktivovalo se DSC a auto jelo se zatocenejma kolama rovne. Malem sem to narval do obrubniku :lol: takze na tohle je DSC na prd
To se mi nějak nezdá, že by DSC způsobovalo nedotáčivost. Vždyť DSC ti přece přibrzďuje jednotlivá kola, aby auto jelo přesně tím směrem kam chceš. A jet v zatáčce po tečně ven určitě požadovaný směr není :)

Tak to bude teda spis tema pneumatikama.
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od oxik »

DSC zpusobi nedotacivost, overeno na polygonu. Zimaky doporucuju Conti nebo Michelin, Pirelli Sottozero ze zkusenosti nedoporucuju, nejen me se zda, ze na vode jsou silene nestabilni..zato v hlubsim snehu si trakci hledaji bezvadne.
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od volf-m »

Když jsem kupoval pneu tak jsem Continental "zradil" jen jednou a byla to chyba. Je to jistota, že guma bude fungovat nebude hučet a dlouho vydrží.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od oxik »

No, treba letni contiky ale ted doporucit nemuzu (CSC5 nebo 3 ted nevim).. na vetsi vrstve vody se jim chce aquaplejninkovat :D Na pristi leto se pokusim sehnat PZero bez privlastku na vsechna kola.

A ted jsme u pneumatik no..:D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět