728i E38 Vysoká spotřeba

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od dunnst »

Já ji protahuji většinou někde na okrskách, na dálnici většinou prostě jedu. S tou dálniční spotřebou je to takové diskutabilní, do určité rychlosti to žere zhruba to samé, nebo stoupá jen zlehka a pak to začne stoupat cca litr na 10 km/h. U E32 je vidět, že to stavěli na stabilních 130, taková ideální rychlost na nízkou spotřebu. U E38 jsem si myslel, že je to posunuto na 150, do kdy to žere cca podobně a až pak začne spotřeba stoupat.
Ono je taky něco jiného ject tou rychlostí pořád, nebo neustále brzdit a zase zrychlovat. Jezdim teď do Rajchu služební trojkovou oktávkou 1,6 TDi 66kW a nejsem schopnej se s tou mrchou dostat přes 6 nafty na 100. A to už jsem zašel tak daleko, že jakmile je předemnou volno, tak dávám prostě plnej. Ono to stejně stoupá tak do 190 a jak přijde mírnej kopeček, tak rychlost zase klesá :-) Jenže aktuální při plnym knedlíku v tý rychlosti je 10 na sto a s hustotou dopravy, co tam maj, se ty vysoký rychlosti nedaj držet ani polovinu cesty. I tak mě tímhle to auto hrozně sere, já všude vychvaluju sedmu, že to s tim narvanym motorem jezdí za náklady nějakýho TDi a tahle mrcha mi to kompletně vyvrací. Jezdit timhle stylem sedmou, tak bych pod 16 LPG nešel ani smykem.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: 728i E38 Vysoká spotřeba

Příspěvek od volf-m »

Já měl Octavii I 1.9tdi 66kW s automatem a jezdil jsem po městě cca za 6.5l nafty - to teď jezdím za 14LPG, ale dálka byla skoro to samý a tam jsem se 7er spotřebou na 11. Když jsem nedávno jezdil s Transporterem 2.0tdi, tak jsem trochu spěchal a palubák mi ukázal 11 litrů nafty, to byl třeba šok. Když se vrátím zpátky v čase, tak jsme se jednou jeli projet s kámošem já ve Fábii 1.2htp 47kW a on e30 1.8i M40 83kW, protože mi nevěřil že to jede podobně jak ty dnešní M40. Krom toho, že jsme opravdu byly s dynamikou +- nastejno, tak tohle ex firemní HTP jezdilo dálku za 6.5 benzínu prasostylem. Bylo to opravdu jendo z nejlépe jedoucích, ve firmě se tomu pořád nakládalo a bylo to tak dobře zajetý
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět