Chcípá po studeném startu

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od dunnst »

Po smazání adaptací by jsi to mě project všema jízdníma stylama. Tzn. na důchodce, kudlu a něco mezi :-) Na benál, samozřejmě.
Já přepínám na benál před každým chcípnutím, tehdá mi to poradil mechoš jako takovou levnou radu s tim, že je lepší, když v tom systému zůstanou pozůstatky benzínu, který maže, než suchého plynu. Na LPG pak přepínám až po zahřátí motoru. Teď už jsem delší dobu nebyl u plynaře a poprvé mi to vždycky přepne s cuknutím. Když nemam motor v otáčkách (alespoň 1500), tak to chcípne. Chlapi, nechcípá vám to náhodou taky během toho přepínání na LPG? :-)
Jinak už se mi i stalo, že mi to chcíplo během jízdy na LPG, tak dvakrát nebo třikrát, ale už je to dlouho. Vždycky jsem to přisuzoval nějaké vzduchové bublině v tom LPG systému.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Loyd-Krismas
Příspěvky: 86
Registrován: čtv pro 03, 2009 2:24 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od Loyd-Krismas »

tak když se bavíme o ranních startech... :D Tak já to dnes nechal chvíli(do 5min.) vrčet jen tak aby se trošku zahřál a bylo to lepší. Ale bylo cítit, že se mu moc nechce, takový línější to bylo stejně.... Teda kdo na tohle příjde... :evil:
BMW 750i 1996 E38
Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od oxik »

dunnst píše:Chlapi, nechcípá vám to náhodou taky během toho přepínání na LPG? :-)
Chcípá, ale jen v jednom směru a nevim jestli z benzínu na plyn nebo naopak :D Nicméně to jde nastavit, Mišulin si s tím hrál a teď mi jen lehce houpnou otáčky..


Já další ranní starty bez problému, horší je to, když je motor ohřátej, to musim přidat trošku plynu, ale stačí startovat na benzín
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od dunnst »

Na benzín se startuje vždycky, nebo to máte nějak jinak? :-) A to chcípání mam jen při přepnutí na LPG a je pravda, že když si s tím plynař chvilku pohrál, že to taky na nějaký čas dalo pokoj a přepínalo bez cukání.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od volf-m »

To mě to zdechne i na benzín :(
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od alap »

Jde o to jaký máte systém, možná by bylo dobré aby jste vždycky u problému napsali od jakého výrobce je ten plyn. I třeba aby jiní věděli, kterému se vyhnout a který funguje.
Jsem tu jen chvilku na fóru, majitelem 7er jsem zatím jen pár měsíců, ale s LPG mám už zkušenosti více jak 10 let i v jiných autech.
Nyní mám 728i LPG a když to přepne na LPG tak to ani nepoznám. A nikdy jsem to nepoznal u žádného auta. Plyn by se měl přepínat postupně, pokud mám informaci, tak po cca 0,5 vteřině jeden vstřik. Pokud auto chcípne, je to špatně a rozhodně by se mělo zajet na seštelování. Co se budeme povídat, na seštelování by se mělo jezdit každý rok.
Nějaké systémy umí přepnout i na volnoběh a jiné jen v určitém rozmezí o to ještě bez přidaného plynu ( při brždění motorem).
Chcípání na benzín je dle mého názoru taky blbost, benzín je sice tekutina, ale že by mazala jsem ještě neslyšel.
A pokud zůstane nějaký benzín v sání, tak se stejně vypaří.
Aleš
ex e38 728ia 99 LPG
pavel.rossi
Příspěvky: 1117
Registrován: pát lis 30, 2012 10:28 am
Bydliště: Pardubice

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od pavel.rossi »

V tomto nelze srovnávat motory R6 a V8. R6 tahle nezlobí.
vládní e32 735iL
ex BMW 740i e38,m60b40
ex BMW 523i e39
ex BMW 730D e38
ex BMW 525i e34
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od alap »

Nevím jestli m60 m62 jsou v něčem jiném, ale měl jsem jiné v8 v lpg a nikdy problém nebyl.
Ale jak píšeš, ty motory jsou jiné.
Stejně by mě zajímalo jaké systémy používáte.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od oxik »

Magic 4, bez problémů, jen to chce trošku doštelovat :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Chcípá po studeném startu

Příspěvek od volf-m »

Landi Renzo - zbytečně vysoké náklady, vstřikovač 80e atd...
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět