Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
pavel.rossi
Příspěvky: 1117
Registrován: pát lis 30, 2012 10:28 am
Bydliště: Pardubice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od pavel.rossi »

Chápu...
vládní e32 735iL
ex BMW 740i e38,m60b40
ex BMW 523i e39
ex BMW 730D e38
ex BMW 525i e34
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Taky tomu plně rozumím a jsem rád, že ses nepustil do slepé uličky s tou e65/66

Samozřejmě se nám pochlub, co sis pořídil místo toho
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Ja treba nedavno vzal klic od e38, nasel jsem ho v pohode :), du do garaze, tam ani tuk, otevrel jsem manualne kufr, svetylko nic, jdu pro voltmetr, na baterce 1,5V. Prinesu nabijecku s cipem, dvakrat skoncila chybou. Dal jsem trafo nabijecku, nabil, pak znovu nabil chytrou nabijeckou. Auto jsem sel nastartovat, chytlo na brnk bez nakejch protestu. Proradil jsem prevodovku, D i R funguje. Chcip sem to, baterku uz nepripojoval a zase nashledanou za pul roku :D
Vazne, neni na to cas. Mam spoustu veci nachystanych vcetne Lemforder komplet rizeni, ktere uz se neprodava :) Jedny top dvere v laku, lambdy, silace motoru a nevim co jeste. Rad bych ji dal i vyvarit a jezdil bych s ni v lete na projizdky. Bohuzel projizdka zdegradovala na viz vyse.
A bochnik? Ze by to bylo bezporuchovy se rict zrovna neda, takze Volfe, mas pravdu :D
Fordka stale slouzi a vlakem sem kvuli ni jeste nejel. Na druhou stranu kdyz premyslim co jineho, noveho, lepsiho za normalni penize, tak to proste nema reseni a je treba neco ozelet a nalit si cisteho vina, ze to bude vzdy kompromis.
Takze Filozofe delas dobre, na jezdeni si kup neco co jezdi. S e38 se muzes mazlit, kdyz ti zbyde cas.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Čas na E65/66 totiž byl v době, kdy o tom Filozof začal mluvit, což už je určitě 5 let zpátky, tehdy to ještě smysl relativně mělo, ale dneska je tomu právě o těch 5 let více a má to o 100-200tkm víc namotáno a údržbu většinou žádnou, takže podle mě by to bylo skutečně ze strany spolehlivosti z bláta do louže.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

Ani se nedivím že to auto hodil pod plachtu však to byla propast a neustále investice. Já si koupil před rokem forda a když se podívám jak to ty lidi jebou ten servis tak je to hrůza. Nedovedu si představit že bych koupil e38 kterou někdo jebal na servise a já potom zjistil že to je jen kasička a musím pod tím jen ležet. Ono taky je velký rozdíl když člověk má barák a dělá si vše doma nebo bydlí v paneláku a musí vše dělat před domem. Mám několik aut ale s e38 jezdím každý den. Za minulý týden jen za 2dny jsem najel asi 950km. Je pravda že mě ted zlobí startovaní protože mám špatné čidla detonace takže to budu muset opravit a nechce se mi do toho ale příjde mi že e38 ani e39 se neserou a podle toho co vydím u kamaráda který má 3 e66 tak ani jemu se nic nesere. Vždy mám ale pocit že bych e38 hodil do šrotu když mě sveze svojí e66 750 :D
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

e65 je i dnes podstatně spolehlivější auto jak E38, jen už je problém najít pěkný kus.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

A co se vlastně stalo Láďo? Už jsi něco vybral?
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Mám nějaké špatné období ... takovou životní krizi ...kterou překonám nějak ale autem stále jezdím nonstop.
Teď mě akorát postihlo zrcátko co mi někdo rozbil u cesty kde se parkuje. Někdo šikovnej mi to urval v kloubu tak to zkusím opravit anebo koupím jiné s kloubem. Jinak mu nic není a normálně funguje i elektrika. Vyzkouším dvousložkové lepidlo na KOV.

Byl bych nejraději s nějakou paštikou oktavia kombi na běžné ježdění at neležím pod autem a toto si nechal prostě jen na občasné vyjetí ven. Prostě to auto potřebuje péči a už mám tak 6 položek důležitých k opravám a dalších asi 8 nedůležitých a to mě na tom štve že na to je málo času a stále něco dalšího přibývá a chce to prachy ... a prachy .... a to jsou další věci co potřebují a potřebovali ted ranec peněz a nějak mě to vše dostalo dohromady jak se to sešlo.

Myslím si že každej si nějaké krizové životní události projde a nějak je řeší ale pokud jich je několik najednou je to mnohem horší se z toho dostat střízlivej... a nevykašlat se na vše stím jak fungoval doposud... :)

To auto je jen stimul a nějaká má radost / starost... bohužel na to není moc čas a peníze to řešit stále dokola a stále něco.... to už bych měl splacenou obyč paštiku za 170k na ježdění a furt pod tím neležel a tímto bych jezdil o víkendu nebo něčím jiným nebo bych se na to vykašlal uplně...

Každej si občas projde něčím kde vystřízliví a pochopí že jel po slepé koleji .... :? :roll: :idea:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Buď v klidu, za 170 tam jsem možná za rok a to jsem nenajel ani 2000km :D
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

volf-m píše: úte zář 01, 2020 9:37 pm Buď v klidu, za 170 tam jsem možná za rok a to jsem nenajel ani 2000km :D
Právě.... nemáš to jako daily, nemusíš to mít hotový zítra abys s tím mohl jet kam musíš atd.... Máš na tom kde dělat atd...to je pak ideální stav, taky asi stále nemáš rodinu, která ti postupně začne vyčítat absenci doma ... ;)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Odpovědět