off topic tema e39 olej

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

off topic tema e39 olej

Příspěvek od calif »

Zdarec, nejedná se o 7er tak snad to nebude vadit.
Tátova e39 525i M54B25 - v motoprostoru mívá po jízdě osprejovaný pravý přední blatník, prostor kolem nádobky intenzivu a kostky ABS,voda to není takže olej, nikde ale nic nevidíme, co by to mohlo být? Napadá mě jen těsnění vlka,to se ale jeví suché....občas mu zasmrdí i olej do kabiny....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: off topic tema e39 olej

Příspěvek od Filozof »

OT: vy stím olejem máte celá rodina problémy jak vidím :lol:

Ne teď vážně. Nechceš zkusit nastartovat a podívat se co je u toho ? zda je to hadice nějaká co vede kolem toho nebo intenziv či ostřikovače to nejsou ? na pravé straně snad jen toto. Na motoru těsnění víka ale to by bylo podle mě hodně ...případně pokud by byl přetlak ale to by bylo vidět ...
Nemáš fotku jak to vypadá a jak často se to tam objevuje ?

Jednou jsem takto hledal a udělal jsem si několik papírových ubrousků co jsem omotal kolem hadic které jsem podezříval ...po jízdě jsem viděl jeden ubrousek od oleje a došel na vadnou hadici kterou to tlakovalo ven. Takže pokud bys měl podezřené je to jednoduché a mužeš si takto jednoduše omotat podezřelé místa.

má LPG ? pokud jo může to bejt přetlakovej ventil v reduktoru kterej si odfoukne ale nemělo by to bejt mastné potom.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: off topic tema e39 olej

Příspěvek od calif »

Jemu to olej nebere. Jediny co jsem viděl tak je mokrej konektor od solenoidu vanosu,toho co je dole u termostatu..jinak za chodu nic vidět není, udělá to při jízdě,jen krátce. Hadice,blok,víko a plech mad svodama sucho, kryt pod vanou taky.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Odpovědět