Nuda...!

zde můžete kecat o čem chcete
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od dunnst »

Tak E32 je o poznání větší, než Volvo S80 a taky se mi doneslo, že u S80 nemělo Volvo ty interiéry ještě tak vychytaný, což by moje zkušenost potvrzovala. Takže to má sice měkčenej plast a nějakou atrapu dřeva, ale v E32 bylo pravé dřevo, větši sedačky a hezčí palubka :-) Možná to je taky trošku tou nostalgií, to už ti neřeknu, co dělá reál a co dělá vnitřní zkreslovač vzpomínek :-D Ale vem to takhle - to, že je to konstrukčně z 80. let je spíš záruka toho, že z hlediska materiálů a kvality zpracování to bylo to nej, co BMW umělo, tehdá se nešetřilo :-D Spooner by mohl poreferovat, jak moc je E32 od E38 z hlediska interiéru.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Nuda...!

Příspěvek od Honza164 »

Je fakt, že když jsem přestoupil z F10 do e32 a představil si, že i ta stará sedma byla jednou nová, tak to vlastně takový bum nebyl. Bylo to solidně vyrobene auto a drží se dodnes. Jen ji občas trochu podcenuju, protože mi přijde, že se technologicke postupy a výroba musela zlepšit.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

Je tady nějakej admin at mi promaže spammera na mě stránce o autě nebo dá právo na tu složku o mem autě já si to promazu sám ... už jsem psal ale nikdo nereaguje. :roll:

Volvo bych co se tyče jízdních vlastnosti vůbec neporovnaval s80 je pohodlnej sedan ale tím to hasne. Jel jsem tím a ničím mě to neoslovilo.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od fishmaker »

bohužel admini tady prestali fungovat...a moderátor je Snejk a T613 :D ktery sem moc nechoděj :/
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Tak jsem hodil E38 taky na bazoš, kdyby náhodou. Potřebuju V12 ;)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

jste se tady všichni zbláznili ... V12 ... :lol:

Aspon mi to promažte ... nebo zavolejte náčelníka at mi dá moderátora ...tady toto je plující neřízené forum kam občas někdo zavítá ... heh... já se tady postarám o pořádek a pokud to pujde budu čistit i všelijaké problémové spamboty apod.


Stačilo by dát právo nejčastějším 5ti přispěvovatelům aby to tady trochu udržovali.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od fishmaker »

bohužel ty práva nemá kdo přidělit...
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Co si budeme povídat, dávám tomu rok, dva a zemře to tu úplně. Dneska víc frčí Facebook a tyhle starý vrány o kterých se tu diskutovalo nejvíc (E38) už má málokdo.

Pro Filozofa: chce to přestat žít v mýtu spolehlivé V8, zvlášt v kombinaci s jedem na motory ;) Minimálně když se solí s tím jezdit nebudu, od toho mám mladoboleslavský zázrak, takže není co řešit, nejvíc motoru, nejvíc výbavy, nejvíc spolehlivosti.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

Zrovna jsem řešil s mechanikem motory BMW a protože jich tady taky pár odservisoval říkal že i ty naše M52 ky chtějí prostě GO po 500tis km a 20letech kterých má většina z nás ani o tom nevíme.
Prostě některé díly se opotřebovávají a je potřeba to nejduležitější povyměnovat pokud chceme mít jistotu že je vše ok.
To samé V8 tam říkal o něco dřív jen díky teplotě a rychlejší degradaci vodících lišt plastových a dalších několik věcí prostě klasika. A to prý dělal generálku motoru a je to někdy pěknej výdrb když se přijde na další a další věci co nevydrželi.
Pokud je to klasika a díly dorazí v pořádku tak není problém do týdne mít auto hotové. Ale prý to bývá málo protože hodně mechaniků dělá mezi tím spousty dalších věcí a proto lidi čekají třeba několik týdnů nebo se čeká na něco co nedorazilo a trvá to třeba o několik dní déle ...

Jeden den se prý vytáhne a rozdělá motor do provosoučástek a sepíše se seznam věcí na výměnu a objednají se díly. Druhý den max třetí se vše poskládá pokud vše dorazí jak má. Případně se přeobjedná pokud něco nedošlo ale do týdne je vše hotovo. Pár motorů takto zvládl a předával do týdne a někde se něco občas sekne a trvá to i 3týdny viz calif apod.
Takže jo prý na naše poměry co jsou tak R6 i V8 jsou držáci protože prý vše nové je oser a sere se to kde jde. Hlavně elektronika a turba už nevydrží co stará škola jak říká. A prý nechápe kolik lidí ještě dnes potká co žije v omylu a lije 30ku olej do benzínových motorů... většinou mladí už vědí ale ženy nebo lidé co moc nerozumí technice tak spíše ti žijí ještě v omylu a bohužel pak ty motory vypadají.

Jinak docela ubývá domácích kutilů co to lepí izolepou a nějakou zahradní hadicí apod. a přibejvá dost lidí co chtějí poctivej servis i u e46 apod. což jej mile překvapilo poslední roky narazil na pár fandů co si dělají z části servis sami a byl rád že to vše je jak má být. Takže se třeba u části lidí dočkáme i kvalitně servisovaných aut.

Bavili jsme se o 7er celkově autech a říkal že jo e32 a e38 dejme tomu ještě se dá rozumě odservisovat kde odchází elektronika ale ty moduly stojí pakatel. Navíc říkal že stačí rozdělat a vyměnit nějaké součástky a zase to dlouhé roky funguje. Prostě kondenzátory a další součástky mají své roky. A pokud by se ujmul šikovnej elektrikář tak zrepasuje jednotky v autě a auto další dlouhé roky funguje. Tak je nejhorší prej koroze jinak jsou to prej skvělá auta a jedna z nejlepších 7er co jsou dle jeho slov. S čímž jsem taky souhlasil.

Problém je už u generace e65 a výše kde to stojí stále moc ještě a elektronika je daleko složitější a dražší na výměnu součástek a taky na vybavení. U e32 - e38 řekl že ti stačí hloupé kopyto pájka s cínem a odsávačku ale u e65 už to chce dražší vybavení protože jsou tam klasické ale i SMD součástky atd. a to se nebavíme o další generaci Fxx tak to už je plánované od výroby aby to odcházelo postupně a člověk jezdil více do servisu :lol:

Já osobně si myslím ohledně tohoto fora že se tady furt bude udržovat komunita lidí ...a těch 10-20lidí sem bude chodit dál. Znám lidi co by zase e38 rádi a tak snad přijde doba kdy těch aut bude méně ale zato větších fandů přibude. Já si jednu garážovanou 750ku taky dokážu představit. Zatím bohužel jen představit ... reálně mít auto na ježdění a druhé jako mazla na léto a víkendy je ted v nedohlednu.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od dunnst »

Sedma je návyková a tak sem chodí i spousta lidí, co sedmu už dlouho nemají. Jako třeba já :-D
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Odpovědět