BMW E65 745i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Blackie
Příspěvky: 14
Registrován: úte bře 18, 2014 8:49 pm

BMW E65 745i

Příspěvek od Blackie »

Dovolete mi abych vám představil svou Bangleovskou "fešandu" a něco málo o ní napsal...
Nevím kde začít,každopádně děkuji těm "pár" 7er pozitivním návštěvníkům zdejšího spolku protože E65 je prostě TOP a každého koho jsem vezl tak nechápal co to auto umí :P
Už dlouho jsem se prokousával 7er sekcí a četl jak E65 každý musí mít,nutně jí potřebuje,vlastně se ani nikdy nerozbije a je dokonalá tak jsem si řekl že to zkusím taky :lol: Každopádně hledání trvalo přes půl roku a co jsem prodal svého lahváče (E39 byla pryč po jednom dni v inzerci :shock: ) tak nastalo každodenní prohlížení inzerátů,které se stalo po pár týdnech celkem solidní opruz,vše konzultováno s jaraxem,který se mnou měl původně jet auto koupit,ale nakonec se jelo bez něj (čímž mě trochu nasral,chápu že má hodně práce,ale věřím,že kdybych čekal na něj tak doteď nemám žádnou 7er) Tvl,je tolik E65 na prodej,ale většina bez výbavy atd. Je pravda že ta má odradí spoustu lidí interierem,ale za mě je dokonalej a mnohem lepší jak černej ve kterém jsem si připadal jako v hrobě,ale k tomu se dostaneme.
Jednoho dne jsem našel u poláků 7er která měla vše co jsem chtěl a pár věcí navíc (jarax o ní řekl že má super výbavu až na zadní idrive a šedou nascu :roll: :lol: ) Navíc to byl čersrvý dovoz ze švajcu,s polákem skvělá komunikace,vše nafotil,natočil videa atd... Jarax měl volat že pojedeme a nic se nedělo,takže jsem se domluvil s polákem sám,translator,angličtina atd :P Druhý den jsem vzal kamaráda co dělá BMW a má origo diag
Cesta byla hoooodně dlouhá,já nervní,spocenej co to bude zač a navíc to bylo hned za rohem,jen 700km jedna cesta tak proč se neprojet. Prodávající se s námi sešel na sídlišti s úplně jiným autem a že sedmu má doma,řikáme si ok,hezky to začiná. Jeli jsme teda za ním,spíš to bylo jako závod,ale takhle se asi u našich sousedů jezdí :lol: Přijeli jsme k jeho baráku a tam proběhla láska na první pohled,interier neskutečně zachovalej,motor běžel krásně,kamarád udělal diag,závady skoro žádné,live data v pohodě,jelo se na zkušební jízdu,v autě ticho jako v hrobě,nic nemlátí,nevrže a až při brždění se rozkmital volant... Ok siláče v ramenou budou v prdeli,kotouče a desky vpředu i vzadu nové,nové pneu předek/zadek,serviska ze Švýcarska jen BMW (jestli je výhoda,že auto jezdilo jen do autorizáku teda nevím,ale spousta lidí na to slyší...) Samozřejmě prověřeno VIN a servisní historie,vše sedělo,na ceně sme se dohodli už předem,takže bereme 8-) Prodejce dostal podmínku že chceme podložky pod spz protože ve švajcu mají přední malinkou a jaksi tam nepasují naše spz,takže prohlásil že jede do sklepa a hned se vrátí :D Nacvakli jsme české převozky a tradá domů,teda na benzínovou pumpu :twisted: No cesta domů utekla nečekaně rychle a o něco komfortněji než tam v E39 :twisted:
Na tom autě funguje snad vše,potřebuji vyřešit jen pravé adaptivní světlo,nefunguje natáčení do zatáček,jinak vše šlape,každý den si užívám každou trasu a na dálku se teprv ukáže co je to pohodlné cestování,logic hraje naprosto bezvadně,sedačky jsou pohodlné,proti nasce nic nemám a másaž na dálku je taky fajn i když je to jen hodně symbolická masáž :P Motor je fantazie,jede "jako kráva" a jezdí za méně jak má E34,automatu taky není co vytknout,EDC a DD je snad zázrak,dvojítá okna nebyla podmínka,ale jsou tam,šíbr je pro mě taky velké plus-klimatizaci totiž moc nemusim,světla svítí až podezřele dobře na svůj věk,ale co je neskutečná mrda je vyhřívanej volant

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od volf-m »

Vítej. Mě teda poslední dobou leze ta aura E65 jako hrozného nadauta krkem, přesně to co popisuješ v úvodu. Jak se všude dokola píše, že je to nejlepší co kdy bylo vyrobeno, vůbec se to nesere, ujedeš 2000km a ani o tom nevíš a tak dál :) Jinak ty jsi někde od Liberce podle značky? Občas tam jezdím za zdejším členem Vladěnou (andersfriden), tak můžeme dát nějaké kafe na pumpě jestli budeš mít čas a chuť.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od zzeli »

Fajn, ze se objevil dalsi kousek a bude o cem psat. Co me jako rocniho majitele e66 padlo na tvem popisu do oka je to, ze interier typu nasca je naprosto v pohode stravitelny. Musim rict totez, nicmene mozna kdybych zkusil klub, tak bych mluvil jinak. Ale po nappe v e38 necitim tu nascu jako nejak velky krok dolu. Takze bych se toho nebal. Vyhrivani je super, vetrani kupodivu taky neco dela, takze s nascou jsem spokojen.
Dalsi v cem se jednoznacne shodneme, ze to je auto na dalky, tim spis dalnice. To si skutecne neumim predstavit lepsi premistovadlo hyckajici posadku.
Posledni vec, na ktere bych se moc rad shodl je, ze to auto je nerozbitne. Za mne bohuzel. Casem se rozepisu ve svem vlakne. Tobe preju at ta bezporuchovost trva co nejdele.
Gratuluju k vybavene 745i. Dej sem VIN, at muzem kouknout co to vsechno presne ma. Nicmene nataceci svetla na predfl jsou relativne vzacnost a podle fotek vypada i zbytek dobre. Absenci zadniho monitoru bych s klidem ozelel, u me treba je nejakej vysvicenej a nema tak dobrej obraz jako predni monitor, ktery mam teda FL. V dobe tabletu a mobilu na tom jiste neni treba trvat ac se najdou taci, kteri by bez toho sedmu nekoupili. Nikomu nevyvracim jeho volbu vybavy.
At jen jezdi!
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od Filozof »

gratuluji k pěknému autu.
Pokud to má L7 a podvozek jak se patří tak super. Je vidět že ti šlo hlavně o stav auta. Což vypadá že je fakt pěkný.
Tak at slouží a klidně dej i nějaké novinky co bude za servis na autě jako první a co plánuješ dál. Zda jen jezdit nebo i nějaké vylepšení apod.

Stejně by mě zajímalo kolik lidí si doma na e65 dělá většinu věcí sám... kdo vše je schopen si hodně věcí odservisovat jako u e38 nebo zda je to problém.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od volf-m »

Filozof: Jestli se dá E65 servisovat doma je špatná otázka. Musíš si říct, co máš za prostor, za nářadí a čeho jsi schopný a co vlastně chceš dělat. Podvozek, brzdy a takové věci určitě proč ne, je to auto jako každé jiné. Vytáhnout doma motor ven? To už holejma rukama nedáš.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od calif »

Je to hezké auto....barva kůže mi nevyhovuje, ale to u ojetiny není důležité...
Upřímně kluci... takové auto si snad člověk nekupuje aby pod tím každý měsíc ležel...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od volf-m »

Spousta E65 (možná většina) má zanedbanou údržbu, prvním vyrobeným bude brzy 20 let a to je jednoduše někde znát.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od calif »

volf-m píše: úte led 07, 2020 6:37 pm Spousta E65 (možná většina) má zanedbanou údržbu, prvním vyrobeným bude brzy 20 let a to je jednoduše někde znát.
Ano...ale tohle snad není případ 730d za 90 tis...
Ačkoliv právě z důvodu hrozby servisu, a tím nemyslím brzdy a svíčky...do tohoto auta nejdu ačkoliv by se mi už i líbilo...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od volf-m »

Nechci to tu zasírat, ale já úplně nejsem přesvědčen o dokonalosti N62. Třeba 100x zmíněná trubka, to teče takovým způsobem, že tě to prostě zastaví a konec. Každá druhá žere olej (zase 100x gufera), tím se logicky pak zanesou katy a tak dál, cívky už jsem taky zažil KO, valventronic... Všechno je nějak řešitelé, ale nezlobte se, podle mě není normální aby každé druhé auto bylo po GO, to se prostě nestává běžně ani u Oktávek a podobně
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Blackie
Příspěvky: 14
Registrován: úte bře 18, 2014 8:49 pm

Re: BMW E65 745i

Příspěvek od Blackie »

volf-m:Jj jsem přímo z Liberce.S kávou na pumpě nemám problém,když budeš mít cestu,stačí napsat ;)
zzeli:Já s nascou nemám absolutně problém,naopak se mi líbí jak je hezky "napnutá" ta perforace tomu sluší,naopak club nebo nappa ve většině aut vypadá jak vytahaný tepláky a že bych pocítil extra rozdíl v sezení jako že bych plivl na nascu a řekl "fuj,tak do toho už nikdy nesednu" to rozhodně ne :D
filozof:to auto má vše potřebné,jarax mi před koupí napsal že až na to že to není long a má šedou nascu,tak vypadá dobře :lol: A k tomu servisování-postupně budu přidávat co se na autě dělalo atd,ale nějak postupně,každopádně 7er je denně v provozu. Případné vylepšení asi nebude potřeba,to auto má všechno co jsem chtěl,vlastně i něco navíc (třeba cestou domů do čr,když sem ve městě stáhl okno,tak sem zjistil že jsou dvojitá :lol: Do té doby jsem to nějak neřešil,přitom sem měl výpis výbavy podle VIN atd :lol:
calif:V pohodě ;) Hodně lidem se ta šedá nelíbí,ale mě jo,vlastně měla přednost před černou :D
A zpět k servisu,já si na tom budu dělat sám,eletriku bych asi někomu svěřil,ale s mechanickejma věcma nemám problém. Já to kupoval s tim že bude potřeba o ní pěčovat a že jednou za její život vyndáš motor,udělaš gufera,trubku,přetěsníš atd k tomu holt patří no ;) Mě nejvíc zaráží jak taková těžká velká svině jezdí a žere míň než má E34 540iA,takže když N62 lehne tak si tu opravu zaslouží
Odpovědět